Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за процесор на мобилен телефон.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Въпрос за процесор на мобилен телефон.

    Ядрата са ти най-малкия проблем. Избора ти трябва да е между 5000ah и 3500ah батерия, както и между 3гб рам срещу 2ГБ рам. Другото е еднакво.
    Процесорите и на 2-та ще ти стигнат със сигурност, само дето 8 ядрения ще яде повече ток ако успееш да го натовариш...

    Относно процесорите. Вчера имах интересна случка с един GPS Previleg с IGO. Та ми направи впечатление, че като задам маршрут на това нещо дето си е GPS, като му искаш алтернативен маршрут му трябват около 20 сек за да изчисли един маршрут. За 4-5 маршрута отиват минута и отгоре.
    Имам същата навигация на една Xperia E с андроид 4.1 и 512 рам и едноядрен процесор. Та тя алтернативните маршрути ги смята за 1-2 секунди...

    Коментар


    • #17
      Re: Въпрос за процесор на мобилен телефон.

      Е ти пък сега. На навигациите дори и скъпите сметалото им е гола вода. За телефоните, колкото повече са ти ядрата и честотите толкова повече трябва да ги храниш. Същото като при колите и конете.

      Коментар


      • #18
        От: Въпрос за процесор на мобилен телефон.

        MTK има още много хляб да ядат за да догонят Qualcomm, така мисля аз.
        Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

        Коментар


        • #19
          От: Въпрос за процесор на мобилен телефон.

          Добре де, ама каква е идеята два четириядрени процесора да работят заедно, и то при различна честота ?

          Този въпрос на който и да съм го задавал, никой не ми е дал конкретен отговор, за това и реших да пусна темата ?
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #20
            От: Въпрос за процесор на мобилен телефон.

            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
            Добре де, ама каква е идеята два четириядрени процесора да работят заедно, и то при различна честота ?
            Има варианти.

            Всъщност повечето задачи в един мобилен телефон (и компютър, ако е това въпросът) не могат да се изпълняват паралелно и има смисъл да се гасят повечето ядра за да не харчат ток. Което трудно става ако са в един чип. Като са в два чипа пък има двойно повече от разни работи които може и да са по едно и оттам други мъки.

            Коментар


            • #21
              От: Въпрос за процесор на мобилен телефон.

              Значи, за регулярна употреба, без покемони, разделеният процесор е по-практичен защото е по-икономичен.

              Относно GPS-а, ще има ли разлика в работата заради хардуера, или е по-важно как е сработил софта ?

              ... като съм наясно със субективността на въпроса.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #22
                От: Въпрос за процесор на мобилен телефон.

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                И има смисъл да се гасят повечето ядра за да не харчат ток. Което трудно става ако са в един чип.
                Тъкмо напротив, ако са правени с идеята да могат да го правят. В днешно време практически няма процесори, дето не гасят части от чипа докато не са нужни, независимо колко ядра са напраскали вътре. Болшинството гадинити сами си управляват и захранването в зависимост от това какво правят. Може и чипът за това да е вграден, а може и да е външен.

                И няма никаква гаранция в случая кое от двете е по-икономично. Не е задължително и при по-икономичен процесор останалия хардуер също да е по-икономичен.

                Горе някой ти каза - рови и гледай резултати от реални тестове. Другото е чесане на клавиатури и никак не е сигурно че има нещо общо с реалността.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #23
                  От: Въпрос за процесор на мобилен телефон.

                  И какво се оказва, кое как работи може да се разбере само емпирично ?
                  Прогнозните резултати са "около".
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #24
                    От: Въпрос за процесор на мобилен телефон.

                    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                    И какво се оказва, кое как работи може да се разбере само емпирично ?
                    Прогнозните резултати са "около".
                    По-гадно е,
                    след поредния ъпдейт,емпиричните резултати може дори да си разменят местата.

                    Поръчваш ги двата online на името на физ. лице и който ти пасне, другия го връщаш
                    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                    Суперспам - спама на суперите

                    Коментар


                    • #25
                      От: Въпрос за процесор на мобилен телефон.

                      По лесно е да иде в бибакома и да си ти тества на място....

                      Коментар


                      • #26
                        От: Въпрос за процесор на мобилен телефон.

                        Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                        По-гадно е,
                        след поредния ъпдейт,емпиричните резултати може дори да си разменят местата.

                        Поръчваш ги двата online на името на физ. лице и който ти пасне, другия го връщаш
                        Изключено, това е за нЕкоя руса, или за нещо в среден род !
                        Винаги знам точно какво искам предварително,
                        затова и съм пуснал темата,

                        Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                        По лесно е да иде в бибакома и да си ти тества на място....
                        а и не ме интересува как изглежда, или как свети, а как работи,
                        което, ако не е едноядрен китаец, за 5-10 мин. не може да се разбере.

                        Когато взимам нов апатат в запечатана кутия, дори не давам да я отварят в магазина, а я взимам и после си го разглеждам на спокойствие.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #27
                          От: Въпрос за процесор на мобилен телефон.

                          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                          Изключено, това е за нЕкоя руса, или за нещо в среден род !
                          Винаги знам точно какво искам предварително,
                          затова и съм пуснал темата,


                          а и не ме интересува как изглежда, или как свети, а как работи,
                          което, ако не е едноядрен китаец, за 5-10 мин. не може да се разбере.

                          Когато взимам нов апатат в запечатана кутия, дори не давам да я отварят в магазина, а я взимам и после си го разглеждам на спокойствие.
                          Не е казано, че точно този които вземаш трябва да се отвори има си достатъчно мостри. А иначе за 5-10 минути може да придобиеш обща представа за един телефон. Да видиш как снима да видиш менютата как са, как работи като цяло. Не виждам даже и прболем да му инсталнеш едно antutu и да му направиш бенчмарк...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Въпрос за процесор на мобилен телефон.

                            Спам:
                            За тези пари не бих погледнал никога към Леново, лично и неангажиращо мнение.
                            Независимо от найсет-те ядра. Има Xiaomi, Miezu и ред други неизвестни у нас, в пъти по-добри и по-евтини.
                            Ако имах 350 лв. за харчене бих си взел Ulepfone X17 и щяха да ми останат за 12 годишно.
                            Пък и преподписване за 24 месеца е много яко.
                            подаръци за мъже от FACOM
                            промоция на читави инструменти

                            и на хоби такива

                            тел. О879 Ч8Ч 2З5

                            Коментар


                            • #29
                              От: Въпрос за процесор на мобилен телефон.

                              Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                              Спам:
                              За тези пари не бих погледнал никога към Леново, лично и неангажиращо мнение.
                              Независимо от найсет-те ядра. Има Xiaomi, Miezu и ред други неизвестни у нас, в пъти по-добри и по-евтини.
                              Ако имах 350 лв. за харчене бих си взел Ulepfone X17 и щяха да ми останат за 12 годишно.
                              Пък и преподписване за 24 месеца е много яко.
                              Яко е !
                              Винаги съм на най-скъпите пакети/тарифи, особено ако има изгодни двугодишни оферти.
                              Интересува ме и къде е гаранцията на апарата, и в случая ме устройва перфектно, а и с дебела тарифа цената в кешовица е друга, въпреки че съм и с 1000лв. лимит за лизинг.

                              Предложи ми друг добре работещ двусимов модел.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • #30
                                От: Въпрос за процесор на мобилен телефон.

                                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                                добре работещ двусимов модел.
                                няма такова животно.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X