Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джип за експедиция?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Джип за експедиция?

    Здравейте, колеги!

    От известно време искам да притежавам джип, с който да имам комфорт на дълго пътуване, а също така и опцията да мога да изляза по пресечен терен. Идеята ми е да си направя джип за експедиции. Моите разбирания за експедиции все още се простират из България. След време може и да помисля за нещо извън България. Под "експедиция" лично аз разбирам с приятели да си запалим коли, джипове, кой каквото има, и да ходим на различни места с хубави гледки, като в края на деня опъваме палатки на интересни и красиви места (като разбира се пазим чистота!), спим и на другия ден продължаваме. Нещо, което колегите от варненската група правиха и тази година. Все едно джипът ми да е къща на колела.

    Сега идва и голямото чудене. Както някои от вас може би знаят, имам Паджеро 2 дълга база с 2.5 ТД двигател. От 7 години го карам и реших, че е време да мисля за нещо друго и по-ново. Толкова много неща съм направил по него и толкова пари съм налял, че не ми се мисли, но това си е то крастата. Както и да е. Дилемата ми е между това, дали да продължа да си го карам, като до заветния "експедиционен джип" по това Паджеро ми остава да направя защита на скоростна кутия и раздатка, да сложа 31-ци АТ и лебедка. Обаче няма климатик. А ако го продам, се чудя какво да взема. В момента оглеждам Патрули 61-ци дълга база с 2.8 ТД двигател. Като цяло не ми трябва ракета. Искам превозно средство, с което мога да стигна навсякъде (разбира се, думата "навсякъде" е силно преувеличена, но се разбира смисъла). За съжаление обаче, четейки из форума темата за Patrol или Cherokee, не оставам с големи надежди за Патрулите, относно това да намеря читав екземпляр, който да не е изгнил. Което ме навежда на мисълта, дали има смисъл да си продавам Паджерото, за което най-много ще ме е яд, че съм го кърпил, и да започвам все едно от нулата с друг джип или да продължа да си го карам. Ако имате предложение и за други джипове, които са подходящи за експедиция, споделете ги.

    Благодаря!

  • #2
    От: Джип за експедиция?

    Търси Дискавари....

    Коментар


    • #3
      От: Джип за експедиция?

      Зорлем се чудиш как да си създадеш главоболия..Щом няма да изпадаш в хардаджииски изпълнения, а приоритет са просто пътувания за удоволствие, колата която имаш ще ти върши работа, още повече в границите на България. Знаеш ѝ всички дертове, вложил си средства, вземи гуми както се каниш и оттук натам- мерак за возене и пътешествия. Нисана е камионски с целия мост отпред и няма да ти хареса след возията на Паджерото- гарантирам ти, отделно има ядове и там, гнилочи също, харчи повече и т.н, та няма да има никакъв плюс за целта, която описваш. Стягай си камиончето и газ по планини и паланки
      0899 шест5313нула
      За всекиго по нещо

      Коментар


      • #4
        От: Джип за експедиция?

        А вариант да вземеш втора джипка и да запазиш първата?

        И аз бях пред такава дилема, ама наличното 4х4 е тотално неподходящо за дълъг път - Витара къса база. И тя така - изкърпвана, защитно покритие на пода, програмируема електроника, работи само на газ (с бутилка под купето), вградена проточна система за къпане. Ползва се като ежедневна кола и когато се ходи по палатки. Почти нищо не се чупи по нея, а прави по 15 - 20 хил. км. на година. Втората кола е Пасат Б5 който се ползва само извънградско и на по-големи разстояния. И тя не се чупи особенно и е тотално непрентециозна от към поддръжка.

        Та реших да си пазя Витара-та и да заменя Пасата със семейна джипка - Grand Cherokee от последните с цели мостове. Но съм още на фаза оглеждане и времето ще покаже дали избора ми е бил правилен .

        Коментар


        • #5
          От: Джип за експедиция?

          Карай си Паджерото щом си го стегнал,че сега ще ти обяснят за страхотния Патрол,и ще почнеш отначало/ще се видиш в приключение/.
          Освен,ако не си напред с материалното положение.
          Парите,които си вложил не можеш да вземеш.А да вземеш мижави за Паджерото и пак да наливаш в Патрол, е глупаво според мен.
          Grand Cherokee WJ
          Dodge Caliber
          E 430 4-matic-T(S210)
          GLK

          Коментар


          • #6
            От: Джип за експедиция?

            Моите две стотинки след доста размисли и премеждия обикаляйки Европа, средно карам поне 7-8 000 КМ из Европа всяка година и поне 20-30 000км из острова.

            Ако искаш да ходиш по леки до средно трудни места НЕ ти трябва променен джип, хубави гуми, компресор, пътеки, лебедка, защита на диф, резервоар, броня и т,н. не се броят за промени това са по-скоро добавки.

            Промяна е примерно да сложиш тунинг двигател, тунинг окачване, тунинг дифове/блокажи и т.н.

            Няколко примера и ще разбереш защо препоръчвам т.н. "бог стандард" МАСОВО и по-ново возило + добавките по-горе - издухваш гарнитура в Алпите и си с ХЕМИ двигател, трябват ти поне 1-2 седмици да докараш части и то ако знаеш какво правиш и имаш ВИСОКИ познания и умения като механик и опит с Прокюрмънт и Логистика.

            Имаш тунинг окачване 3 инча, блокажи и сменени дифове отново тунинг, счупен носач/и, тампони, шарнири, диф, и т.н. ще те държат в сервиза поне 1-2 седмици може и повече.

            Тунинг кардан и карета, отново ще те вкарат за поне седмица две в бокса, а ако уцелиш празници/ваканция и повече.

            Аз карам масов Вранглер JK , НЕпроменен, имах ядове в Испания преди време ами поне седмица щеще да ми е нужно да сменя стъкло, странично стъкло, това лято в Италия, родината на моя джип и мястото с Централния склад на марката за цяла Европа, поисках оферта за разни чаркове в първия дилър на Фиат/Джийп познай, гледаха ме като голям камък и казаха да почакам 2 седмици щото опитните с частите били ваканция.

            В Англия когато за Вранглера поръчам част по-различна от филтър и гайки за джанти я викат от Италия и отнема от 3 дни до седмица.

            Реглаж на предница на Вранглера се наемат да ми правят едва 1 на 3-4 дилъра или най-много 1-2 от попитани 15-20 сервиза с нужното оборудване.

            Имам и Чероки, 2003та година, във всеки квартален магазин тип Евро07 имат на склад масовите части или до часове 6-18 часа могат да ми докарат почти всичко от стандартните чаркове, след 2000та година возило има големи шансове все още да е в системите/програмите на магазинчетата за части но примерно преди 2000 шансовете клонят към нула.

            Масово пътешествениците карат Тойоти и Ланд Ровър, защото са масови, има представителства навсякъде а не защото не се трошат или са супер дупер мега надежни, просто масовостта означава "достъпен (евтин/бърз) ремонт и части" а с возило което е по-старо от 3 години това са си важни неща особено ако искаш да въртиш много хиляди километри.
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • #7
              От: Джип за експедиция?

              Доста неудачен пример, Джорджоне:
              Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
              ... издухваш гарнитура в Алпите и си с ХЕМИ двигател, трябват ти поне 1-2 седмици да докараш части и то ако знаеш какво правиш и имаш ВИСОКИ познания и умения като механик и опит с Прокюрмънт и Логистика.
              Туй не е CRD...
              Иначе не мога да разбера:
              Аз карам масов Вранглер JK , НЕпроменен, имах ядове...
              Искаш да кажеш, че "масовия" ти JK е дивна екзотика, пък за клонящото към олдтаймер XJ (годината със сигурност си я сбъркал - не може да е 2003) - части във всяка бакалия?
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #8
                От: Джип за експедиция?

                Вранглера ми не е екзотика но НЕ и масов, нищо, че има ФИАТ магазини и Сервизи и дилъри във всеки голям град.

                Черока освен, че не е екзотика до скоро беше МАСОВ та за него има алтернативи като части, познат е като машина и все още има много неща по складове и магазини и е над 2000та година, опитай да намериш нещо за Азиа Рокста 87а година някъде в Швейцарските Алпи или джендемите на Норвегия или Испания, сигурно освен антифриз и гориво друго няма да могат да ти предложат без седмица две чакане а на запад хората направо си ТЕ ОТСВИРВАТ ако не могат или им е трудно да ти помогнат, там са се научили да казват НЕ и не им пука никак, че ти си закъсал; казват си да си си взел застраховка с пътна помощ и гарантиран ремонт в сервиз.

                Имаше видео за едни момче и момиче обикаляйки света с фолцваген кемперче, седяха няколко седмици в Мексико на добрата воля на сервиза иначе масово си ги отсвирват и трябва или да заебеш колата или да набуташ много нули пари в опити за излизане от ситуацията.

                Професионално се занимавам с логистика, прокюрмънт и проблеми с ИТ техники, и дори най-големите фирми на света вече НЕ подържат стари модели и части за тях, при колите не мисля, че ще е по-различно, ако нещо е много старо И/ИЛИ нестандартно и масово си върви с рисковете и огромните разходи при проявени проблеми, това ми е мнението.

                А и още нещо, моргите в Европа намаляват а и вече масово не става да влезеш с гедорето и да си свалиш каквото ти хареса, има правила и закони и първо, че моргите намаляват стремглаво като бройка и второ заради сигурност/опасност масово НЕ разрешават вече да запретнеш ръкави и да се бориш 2 часа сваляйки стартер или нещо подобно, това отново от опит го казвам.
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • #9
                  От: Джип за експедиция?

                  Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                  Вранглера ми не е екзотика но НЕ и масов, нищо, че има ФИАТ магазини и Сервизи и дилъри във всеки голям град.
                  Е, аз затова попитах, щото:
                  Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                  Аз карам масов Вранглер JK , НЕпроменен,
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #10
                    От: Джип за експедиция?

                    Италия, родината на wrangler jk- това направо ме разби

                    Коментар


                    • #11
                      От: Джип за експедиция?

                      5 ст и от мен:
                      До автора на темата - има ли вариант на твоето стегнато и познато Мицубиши да се сложи допълнително климатик?
                      И ако има - няма ли това да е по-изгодният вариант, отколко да влизаш във филми с нов/друг джип?
                      До колкото разбрах това ти основният проблем по колата....
                      Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                      0887/осемпет 66 4осем

                      Коментар


                      • #12
                        От: Джип за експедиция?

                        Това казвам и аз.
                        Дори и да няма обаче,не е болка за умиране,нито сериозна причина за продаване.То и в Патрола може да няма.
                        Grand Cherokee WJ
                        Dodge Caliber
                        E 430 4-matic-T(S210)
                        GLK

                        Коментар


                        • #13
                          От: Джип за експедиция?

                          Ако ти е писнало паджерото е друга история.

                          Но като най-бързо и безболезнено бих ти препоръчал - АТ гуми, шумоизолация и климатик да сложиш.
                          Каквато и друга барака да си купиш, ще започнеш от А и Б...
                          Сегашната джипка поне си я познаваш.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Джип за експедиция?

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic
                            Фатална грешка! (според преобладаващите мнения във ФорумЪт) Недей да я правиш.
                            И ти си с независимо окачване отпред, което е правилното за преобладаващо асфалтова употреба.
                            Що хлъзгаш човека ?!

                            Първоначално публикуван от c0dy^ Преглед на мнение
                            Здравейте, колеги!

                            От известно време искам да притежавам джип, с който да имам комфорт на дълго пътуване, а също така и опцията да мога да изляза по пресечен терен. Идеята ми е да си направя джип за експедиции. Моите разбирания за експедиции все още се простират из България. След време може и да помисля за нещо извън България. Под "експедиция" лично аз разбирам с приятели да си запалим коли, джипове, кой каквото има, и да ходим на различни места с хубави гледки, като в края на деня опъваме палатки на интересни и красиви места (като разбира се пазим чистота!), спим и на другия ден продължаваме. Нещо, което колегите от варненската група правиха и тази година. Все едно джипът ми да е къща на колела.

                            Сега идва и голямото чудене.
                            Както някои от вас може би знаят, имам Паджеро 2 дълга база с 2.5 ТД двигател. От 7 години го карам и реших, че е време да мисля за нещо друго и по-ново. Толкова много неща съм направил по него и толкова пари съм налял, че не ми се мисли, но това си е то крастата. Както и да е. Дилемата ми е между това, дали да продължа да си го карам, като до заветния "експедиционен джип" по това Паджеро ми остава да направя защита на скоростна кутия и раздатка, да сложа 31-ци АТ и лебедка. Обаче няма климатик. А ако го продам, се чудя какво да взема. В момента оглеждам Патрули 61-ци дълга база с 2.8 ТД двигател. Като цяло не ми трябва ракета. Искам превозно средство, с което мога да стигна навсякъде (разбира се, думата "навсякъде" е силно преувеличена, но се разбира смисъла). За съжаление обаче, четейки из форума темата за Patrol или Cherokee, не оставам с големи надежди за Патрулите, относно това да намеря читав екземпляр, който да не е изгнил. Което ме навежда на мисълта, дали има смисъл да си продавам Паджерото, за което най-много ще ме е яд, че съм го кърпил, и да започвам все едно от нулата с друг джип или да продължа да си го карам. Ако имате предложение и за други джипове, които са подходящи за експедиция, споделете ги.

                            Благодаря!
                            Колега, това което имаш си е точно за това което искаш.
                            Понеже няма да обикаляш сам, лебедката не ти е спешна.
                            Слагаш хубави АТ 31", и почвате разходките.

                            Единственият проблем, според мен, е куцият мотор и последвалият от това висок разход,
                            който най-лесно се лекува с газ за оптимизация.
                            Слагаш 10-12л. бутилка някъде отдолу, и колата хем ще тръгне, хем ще свали разхода на нафта, но като пари ще ти е почти същото.

                            Аз така го виждам за най-бързо и лесно,
                            но ако си решил да сменяш джипа е друго.

                            Ако ще взимаш друг, само за това което съм маркирал, по-добре ще е бензинов, че на асфалта си трябва сила.
                            Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 17-08-16, 13:17.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #15
                              От: Джип за експедиция?

                              Насаждането на климатик в Паджерото е малко сръткава работа, но в никакъв случай не и невъзможна.
                              Ако наистина не ти е болка скоростта по асфалт (която от Патрола с 2.8 също няма да я получиш) си завърши проекта с тая джипка. Имах такова Паджеро, ама късо и се разделих с него само защото беше късо и не ми стигаше мястото.
                              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X