Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Засмуква въздух от някъде

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Засмуква въздух от някъде

    Здравейте,
    Купих си фронтера б спорт 2.2 dtl. Когато е пълен резервоара до горе пали нормално. След като мине обаче 200 км. и постои една вечер на сутринта е взела въздух и не пали. трябва да се обезвъздушава. Ходих на майстор, понеже ми казаха, че може сондата да е изкривена нещо. Разглобява я, проми цедката, била задръстена и каза че е наред. Обаче пак го прави. Какво може да е? Има ли някой идея какво да гледаме?

  • #2
    От: Засмуква въздух от някъде

    Много инфо има във форума на опел. Най-общо-маркучета на излишна нафта,корпус на филтър,гумички за излишна нафта на дюзите.
    Калин Владов,09РСПБЗН

    Коментар


    • #3
      От: Засмуква въздух от някъде

      Мерси колега, чета за разни проблеми, но при мен когато резервоара е пълен до горе не го прави. Прави го като мина 200 км. Нищо че има още над 50 литра. Купих я скоро и като източваха нафтата, цялата беше много черна с масло. Предния собственик е карал сигурно с такава нафта, омаслена и краден аот някъде, но сигурно и колата прави нещо, понеже е минато 700 км със зареждане на нова нафта и беше черна от маслото.

      Коментар


      • #4
        От: Засмуква въздух от някъде

        Първоначално публикуван от ninurta Преглед на мнение
        Мерси колега, чета за разни проблеми, но при мен когато резервоара е пълен до горе не го прави. Прави го като мина 200 км. Нищо че има още над 50 литра. Купих я скоро и като източваха нафтата, цялата беше много черна с масло. Предния собственик е карал сигурно с такава нафта, омаслена и краден аот някъде, но сигурно и колата прави нещо, понеже е минато 700 км със зареждане на нова нафта и беше черна от маслото.
        Щом в нафтата е имало толкова масло какво ли е дереджето в двигателя, сигурно бая нагар се е събрал по челата на буталата и клапаните? "Продухай" го, карайки с около 3000об./мин. поне час, или повече.
        много автомати-слаби резултати!

        Коментар


        • #5
          От: Засмуква въздух от някъде

          Замислих се и друго относно голямото количество масло в нафтата-да не е издухал двигателя и затова предишният собственик да е блъскал толкова много в горивото? Мерил ли си и компресията, гори ли масло, не пушеше ли много, като я купуваше?
          много автомати-слаби резултати!

          Коментар


          • #6
            От: Засмуква въздух от някъде

            Не знам от коя нафта е. Може ли моята фронтера да цапа така нафтата в резервоара? Не видях да има маркуч за връщане обратно на гориво.

            Коментар


            • #7
              От: Засмуква въздух от някъде

              Не, няма пушек. Като запали излиза малко черен пушек, но малко и след това си е наред. Не съм мерил компресия. Аз я купих преди 3-4 дена и съм минал 700-800 км с нея.

              Коментар


              • #8
                От: Засмуква въздух от някъде

                Имах подобен проблем с паленето и след елиминиране и премахване на оригиналния горивен филтър и корпус с нов, но от Голф, стягане на горивните маркучи със скоби проблема беще отстранен.

                Коментар


                • #9
                  От: Засмуква въздух от някъде

                  Колко масло гори ... "губи"?
                  Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                  Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Засмуква въздух от някъде

                    Колегата Калин каза да прегледаш в Опел форума.По проблема има писано доста и то отдавна.
                    Щом горивото ти е черно трябва да ти подсказва ,че масло и нафта се смесват.Е няма много места за това.
                    РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

                    0895шест29410 .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Засмуква въздух от някъде

                      Вече писах за "губене" на маслото.
                      Да си види само къде са дюзите и как се подава гориво към тях, и ... от къде минава обратното ... "излишното" гориво.
                      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Засмуква въздух от някъде

                        Първоначално публикуван от ninurta Преглед на мнение
                        Мерси колега, чета за разни проблеми, но при мен когато резервоара е пълен до горе не го прави. Прави го като мина 200 км. Нищо че има още над 50 литра. Купих я скоро и като източваха нафтата, цялата беше много черна с масло. Предния собственик е карал сигурно с такава нафта, омаслена и краден аот някъде, но сигурно и колата прави нещо, понеже е минато 700 км със зареждане на нова нафта и беше черна от маслото.
                        Да не те подведа нещо, но имам смътен спомен, че при този двигател имаше вероятност да попада масло в нафтата от о-пръстените на преходните тръби/тела към дюзите. Да каже някой по-запознат, но и симптом с въздух в горивната уредба се явяваше при това. Другото са ти го казали - качествени маркучи за излишното гориво, о-пръстени, филтърно тяло. Но виж и уплътненията за които споменавам. За да ги достигнеш трябва да свалиш капака на клапаните и ще видиш детайла който подава нафта към дюзите и съответно извежда излишната навън, под разпределителния вал.

                        П.П.: Виждам, че колегата Car Test го е написал преди мен и малко го дублирам.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Засмуква въздух от някъде

                          Мерси колеги. Проблема е странен, понеже се появява по следния начин. Като е пълен резервоара до горе няма проблем. Като мина 200 км. светва лампата на резервата и стрелката на горивото пада рязко и на сутринта е с въздух. Ако като светне лампата за резерва се допълни резервоара няма проблем и си пали. Гледах , че на горивопровода има клапани да не връща гориво. Нямам опит с дизели и не съм наясно много.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Засмуква въздух от някъде

                            Първоначално публикуван от bay pres Преглед на мнение
                            Колегата Калин каза да прегледаш в Опел форума.По проблема има писано доста и то отдавна.
                            Щом горивото ти е черно трябва да ти подсказва ,че масло и нафта се смесват.Е няма много места за това.
                            Единственото място за постъпване на масло от мотора към нафтата е гумичките за излишното гориво разположени в/у дюзите. За да се сменят се сваля разпределителния вал,гумичките са от 15 до 10 лв на бройка,4 са. Защо не постъпва нафта в картера?! Защото великия инженерен гении е вкарал излишното гориво на входа на помпата,така там винаги има засмукване,а тривиалното спукано маркуче на излишната нафта води до угасване на автомобила,а ако си много упорит с теглича,и до ремонт на помпата.
                            Калин Владов,09РСПБЗН

                            Коментар


                            • #15
                              От: Засмуква въздух от някъде

                              Добре, а защо не се случва с пълен до горе резервоар?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X