Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво е това цвете

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какво е това цвете

    Миналата година изрових от Микена една луковица с големина колкото юмрук от това цвете.Цяла южна Гърция е пълна през октомври с него.
    Сложих го в саксия и в мазата за през зимата.Някъде през март пусна листа като на крем, явно и толкова вкусни защото като го извадих навън осите ги наядоха много бързо.След това изсъхваха. Преди месец пусна тази хурка и започна да цъфти по един ред отдолу нагоре на ден.Вече прецъфтя.Интересно ми е ако някой знае какво е и как се казва.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160731_123128_resized_1.jpg
Прегледи:1
Размер:180.1 КБ
ID:6118845
    Руен Хаджиниколов

  • #2
    От: Какво е това цвете

    Растението се нарича Eremurus Robustus. Родът е голям, включва 60 вида, но само 9 се култивират и са застъпени в цветарството като декоративно и многогодишно растение.
    Последно редактирано от Dan7; 15-08-16, 14:05.

    Коментар


    • #3
      От: Какво е това цвете

      Благодаря Dan7,
      Имам Eremurus Robustus в градината си в жълт цвят, но цъфна само в годината в която го посях и от тогава излиза само листна маса, която не подобява много листата на белия, който съм снимал.Може би трябва да го сложа на по-слънчево място.
      Руен Хаджиниколов

      Коментар


      • #4
        От: Какво е това цвете

        Значи ти имаш Афганистански Еремурус. За да се развиват добре, еремурусите трябва да се засаждат на обрабатени до 30-40 см дълбочина, задържащи влагата почви. Излишната вода причинява загниване на сочното коренище. Основната грижа за еремурусите през пролетта и в началото на лятото е да се осигурят достатъчно хранителни вещества в почвата. Полива се при необходимост. Почвата около растенията се поддържа чиста от плевели и без кора. Скоро след прецъфтяването започва периодът на покой. Тогава растенията не се поливат. Добре е да се зазимят като се покрият със сламест оборски тор. Така се предпазват от евентуални измръзвания през зимата. Рано напролет покривния материал старателно се отстранява.

        Коментар


        • #5
          От: Какво е това цвете

          Странното при този Авганец е, че той има малка гулия и месести корени, а Гърка е с огромна гулия.Тази година бях в Албания на тяхната Ривиера градче или село Ксамил.В залива имаше 4 острова.Взехме водно колело и ги обиколихме.Видях няколко гулии и ги извадих.Почвата беше толкова суха и спечена, че едната я разрязах без да искам.Тъкмо им бяха изсъхнали листата.Надявам се сега да пуснат цветна пръчка.
          Руен Хаджиниколов

          Коментар


          • #6
            От: Какво е това цвете

            Ще ползвам заглавието. Нещо като палма? Някой да знае как се казва? Натиснете снимката за да я уголемите

Име:китка.jpg
Прегледи:1
Размер:732.1 КБ
ID:5764709

            Коментар


            • #7
              От: Какво е това цвете

              Юка. Най-вероятно Yucca filamentosa

              Коментар


              • #8
                От: Какво е това цвете

                Благодаря Натиснете снимката за да я уголемите

Име:thank_you.gif
Прегледи:2
Размер:3.5 КБ
ID:5765035 "Иглата на Адам" (ми подсказа google)?

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X