Обява

Свий
Няма добавени обяви.

препоръчайте ми китайско ATV от 250CC до 400CC

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • препоръчайте ми китайско ATV от 250CC до 400CC

    Здравейте,

    Моля препоръчайте ми китайско АТВ:

    1. Нов съм, карал съм само няколко пъти, на 29 години, близо 190 висок, 75кг. Опита ми е само с пистов мотор и това ще ми е първото АТВ.
    2. Ще се кара на асвалт, ливади, полета, баири, черни пътища, без сериозен офроуд
    3. Интересува ме и модел който е добър и за асвалт и за извън пътя (да си взема два комплекта гуми - офроуд и асвалт)
    4. Бюджета ми е максимум 3-4 хиляди лева, ще се кара рядко, нямам много свободно време и не искам да давам повече пари, като основно ще виси в гаража;
    5. Искам да може да се регистрира.
    6. Насочил съм се към следните модели и марки от 250 кубика до 400 кубика, като изчетох целия форум и още други, но не мога да избера:
    - hi sun - тези ги продава някакъв до София http://olx.bg/ad/sofiya-atv-ta-s-vaz...a-ID2p9Z7.html За тях не пише нищо в нета по български форуми. Някой да има впечатления?
    - Aeon Aero 250 - виждам, че някакъв продава доста в дупница, но нямат мигачи. Някой регистрирал ли е такова? Наблюдения?
    - Shineray XY 350 ST-2 - това ме влече най - много, най мощно е, а и визията ми допада. Може ли да се кара лек офроуд ако му се сложат офроуд гуми? Ако взема такова ще е втора ръка на 1-2 години, тъй като е по - скъпо, ново е 6000лв.
    - shineray 250 xy-9e sport - това добре ли върви на асвалт с гуми за асвалт?
    - да препоръчате нещо друго?

    Моля не ме убеждавайте да търся япоснко - искам да мога да го регистрирам, не ми се дават много пари за нещо, което ще седи главно в гаража и искам да е ново или на година - две с добра визия. При тези условия няма как да се ориентирам към японско, въпреки че съм сигурен, че са много по - здрави, за 3-4 хиляди лева японските, които се продават са на 10г.

    Благодаря предварително за отзивите.

  • #2
    От: препоръчайте ми китайско ATV от 250CC до 400CC

    Щом ще седи в гаража за какво ти е регистрация, да плащаш данъци застраховки , във Варна данъка на едно атв е повече от кола , помисли добре има ли смисъл, колкото до китаиско и японско с времето ще научиш кое как защо, успех!

    Коментар


    • #3
      От: препоръчайте ми китайско ATV от 250CC до 400CC

      Аз карам Шинерай 250стхе и колегата от Варна е прав. Данъка ми е 100лв, застраховка още толкова, а преглед не знам, защото не знам за лицензиран сервиз в Бургас и не минавал. Оригиналните гуми са зле, както за асфалт така и за оффроуд. Моето е все още на 1600км и съм си с китайските и доста ми бяга предницата. Задните джанти са 8" и трудно се намират хубави гуми за тях. Вибрациите са нечовешки и всеки болт трябва да се презатяга с локтайт, но поне е доста шумен като за 250цц и не звучи като миксерче. Оригиналната верига е кашкавал. Самата сплав на рамата и заварките са некачествени. Втулките са пластмасови и искат преправяне. Електрониката не е добре изолирана от вода. Това са минусите, които според мен не са напълно очаквани и не са необичайни за китайско атв. Иначе частите са супер евтини и за 1600км не съм сменял нищо освен масло и верига. Сега ми предстои смяна на кормилни накрайници- по 7лв, шарнири- по 14лв бр. От двигателя нямам никакви оплаквания.Чувал съм, че 350цц са доста по-качествено направени като материяли и с по-големи габарити, но нямам преки наблюдения. Според мен, ако ще е китайче по-малко от 350цц не ти трябва.

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X