Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на апарат за заварване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Избор на апарат за заварване

    Аз без да разбирам нищо от заваръчна техника и заваряване, се доверих на мненията тук и взех ДЕЛ 160 в комплект с фотосоларна маска , електроди и ръкавички. На място ми направиха добра отстъпка. С апарата се работи лесно, но определено съм много далече от направата на качествена и красива заварка. За телоподаващо съм явно, но 5 заварки годишно не оправдават инвестицията
    2015 KTM EXC 450 six days Argentina
    Toyota Land Cruiser KDJ 125

    Коментар


    • #17
      От: Избор на апарат за заварване

      Аргончика - тия от Фрониус направо сълзи леят че не искаш тяхна машина
      Карай с китайците дето ти ги купува работодателя.
      Спарки - малките ЕСАБ просто не са ЕСАБ!!! Разработката им е италианска а кой и къде ги сглобява...
      А колко са читави е отделен въпрос. Според мен за тези пари са достатъчно читави и най-вече заваряват добре.
      Малките Фрониус-и имат този навик да правят проблеми, но обикновено след 10+ години работа. Всъщност при Данчо май още събира прах един такъв, дето първо бе при мен за ремонт. И най-вероятно ще продължи да си стои така.
      Панайот Бърдарски
      0887 60 77 22

      Коментар


      • #18
        От: Избор на апарат за заварване

        Работодателя ми е купил и Фрониус ,и повече от 15 г. бачкам с тая прехвалена марка,така че съм напълно наясно що за стока са. А ти освен малък техен електрожен ,едва ли си виждал други.А Есаб освен китайско производство имат и шведско ,там обаче и цени и качество са съвсем други.
        Както винаги започваме да изпадаме в безсмислени спорове,с което обаче не сме в помощ на автора на темата.
        https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
        https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

        Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

        Коментар


        • #19
          От: Избор на апарат за заварване

          Абе аз само да попитам производителите и търговците на заваръчни машини , пишещи тук : обратна връзка търсите ли като продавате машините ? И ако да - как ?
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • #20
            От: Избор на апарат за заварване

            Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
            А ти освен малък техен електрожен ,едва ли си виждал други.А Есаб освен китайско производство имат и шведско ,там обаче и цени и качество са съвсем други.
            Аха, знам че ти единствен не само във форума а може би и в държавата си виждал и работил с най-много техника.
            А ако ти кажа че в момента на масата за ремонт е един трифазен Фрониус - ще ми повярваш ли или да пратя снимка?
            И да знаеш че евтината серия за която Спарки говореше /ESAB Buddy 180/ НЕ се произвежда и никога не се е произвеждала във Швеция.
            Панайот Бърдарски
            0887 60 77 22

            Коментар


            • #21
              От: Избор на апарат за заварване

              Изобщо не ми интересува какво има на масата ти.
              Дано само да не си мислиш че Есаб имат само машини от серията Бъди.:-)
              https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
              https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

              Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

              Коментар


              • #22
                От: Избор на апарат за заварване

                Аз изрично уточних че говоря само за ниските серии маркова техника. В общия случай получаваш нещо крайно орязано, със спестено всичко, дето може да се спести, произведено където е най-евтино (демек Китай), и на цена, съдържаща в себе си 50% данък марка. Не че няма читави модели - напротив. Ама то и при китайците така.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #23
                  От: Избор на апарат за заварване

                  В един обикновен инверторен електрожен не виждам какво толкова има да се реже,съмнения относно екстрите облекчаващи работата с базични ,може да има само в китайските производства.А почти всички маркови инвертори са с лифт ВИГ....,за други екстри цената с вдига малко ,но нали си плащаме данък марка.
                  https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                  https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                  Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Избор на апарат за заварване

                    Всъщност при Данчо май още събира прах един такъв, дето първо бе при мен за ремонт. И най-вероятно ще продължи да си стои така.
                    Той веднъж го съживи, но сега пак се е окотил за друго. В крайна сметка май ще го хвърли.


                    Абе аз само да попитам производителите и търговците на заваръчни машини , пишещи тук : обратна връзка търсите ли като продавате машините ? И ако да - как ?
                    Питане и разпитване, при покупка често моля някой да ми звънне или драсне мнение, независимо какво. Интересуват ме повече отрицателни мнения, защото така променяме по машините разни неща. Някои модели до като станат както искаме минават няколко партиди машини. Един фирмен внос от плащането до това да влезе стоката в наш склад е минимум 3 месеца. Разбира се може и да се направи още по-готина машина, но се търси баланс и с цената. Все едно ходиш по тънко въже, трябва да балансираш...
                    Последно редактирано от dragozow; 18-08-16, 21:07.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Избор на апарат за заварване

                      Взех от АИГ един ДЕЛ 145.Хората там са коректни.Не мога да работя както трябва сега с електрожен,но съм решен да се науча че ще ми свърши много работа на вилата.Един цял ден топих електроди 2,5 и 3,25 и апаратчето не даде никъв проблем.Само десния крак даде че бЕх по къси гащи !!!Сега се бели кожляка!Пробвах да запуша дупката на една дискова брана и по разни стари непотребни джелЕза.Идеален за вила!!!
                      Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                      0888854582
                      Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                      Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Избор на апарат за заварване

                        Със 145 ампера се топи електрод 3,25, и се пее.
                        За любителско заваряване тази дебелина е даже излишна, масово се ползва 2,5, и се заварява всичко което е в обхвата на "любителско"-врати на гаражи и дворове, асмалъци, парапети, и всичко друго от ежедневието.

                        Големите дебелини са за дебели железа, които са в сферата на "професионалното", а там освен всичко друго се гони и производителност. Та там за 2,5 само ще се изсмеят. "Тънките" електроди са 3,25, най-масово се ползва 4, не рядко и 5 мм. С 5 съм работил малко, то е баси огъня, ама и дава много наварен метал. Виждал съм и 6 мм, но не съм работил с такъв.

                        Та за вилата 145 ампера са супер достатъчни, щом вървят 3,25 нищо повече не ти трябва.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Избор на апарат за заварване

                          За вилата става и китайски за около 250лв. ,всичко зависи от мисленето и най важнот от това ,каква сума са готов да отделиш ..!
                          https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                          https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                          Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Избор на апарат за заварване

                            Предпочетох на АИГ!Па и за малко по малко кинти.
                            Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                            0888854582
                            Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                            Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Избор на апарат за заварване

                              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                              ....Големите дебелини са за дебели железа, които са в сферата на "професионалното", а там освен всичко друго се гони и производителност. Та там за 2,5 само ще се изсмеят. "Тънките" електроди са 3,25, най-масово се ползва 4, не рядко и 5 мм.....
                              Коле , да беше си спестил тези "мисли" , че ако четат заварчици , които ТАМ заваряват професионално и задължително с 2.5 ше земат да се изсмеят .

                              Изобщо , на теб силата ти е в МИГ/МАГ - а , та остави електродите на мира

                              ПС. Нищо лично де , приятелче си ми .
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Избор на апарат за заварване

                                Е, казвам от моя си опит-в КММ-Шумен. Там с 2,5 само се поправят някакви козметични дефекти, не се използват за сериозната работа.
                                Но в този завод "тънката" ламарина е 5 мм, а масово се работи с по 8-10. Та когато се използва електрод-никой и не си помисля да сложи 2,5 на ръкохватката.
                                Това разбира се, не означава, че непременно съм прав, ти си много по в час с тези неща. Та само споделих собствен опит.

                                Отделно, че когато последно работих там-вече почти не се използваха електроди за заваряването. Всичко се караше с тел.
                                Е, ако има изисквания за ползване на конкретен електрод-няма мърдане, но в 95% от случаите се работеше с тел.

                                Ето малко снимки от цеха в този завод:

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 029.jpg
Прегледи:1
Размер:65.6 КБ
ID:5723494Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0036.jpg
Прегледи:1
Размер:96.8 КБ
ID:5723495Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0046.jpg
Прегледи:1
Размер:80.2 КБ
ID:5723496Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0113.jpg
Прегледи:1
Размер:161.6 КБ
ID:5723497
                                Тук всичко е заварявано с тел. Съоръжението на камиона е с дебелина на листа стомана 24 мм, огъваха я на рунд, после рязане на правите участъци под ъгъл, за да се получи скоса, доогъване на рунда, стиковане, корен, и газ на телта. Всичко се снимаше, та колегата който заваряваше тези "тръби" след като запали дъгата-не я гаси преди да свърши шева. Иначе при спиране и започване наново-винаги се получавал дефект, и рентгена го вижда.

                                Малко спамец стана, но според мен е интересно да ви покажа тези изделия.

                                П.П. "Плочата" на едната снимка е с дебелина 100 мм.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X