Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за правилен монтаж на тампони на Land Rover Discovery 3

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ за правилен монтаж на тампони на Land Rover Discovery 3

    Здравейте,
    нуждая се от помощ за монтаж на нови тампони на предното долно рамо на Дискавъри 3. Тампоните са задни за същото рамо.
    Проблема е, че ги смених преди около 4-5 хиляди километра и в момента са тотално смазани.
    Купих нови тампони и на тях има показани две стрелки и една зелена точка. Предполагам, че са за ориентири при монтажа, но не знам точно за какво се използват.
    Ако има някой запознат във форума моля да помогне.


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160812_085700.jpg
Прегледи:1
Размер:62.5 КБ
ID:6118793
    LZ1AID

  • #2
    От: Помощ за правилен монтаж на тампони на Дискавъри 3

    Предполагам знаеш че е задължително стягането им в работно положение?
    Калин Владов,09РСПБЗН

    Коментар


    • #3
      От: Помощ за правилен монтаж на тампони на Дискавъри 3

      Да, това го знам. Благодаря
      LZ1AID

      Коментар


      • #4
        От: Помощ за правилен монтаж на тампони на Land Rover Discovery 3

        Алекс, в сервизната книга пише, че преди да се избият старите фтулки, се бележат! Сега, кой какво е избивал, белезал ли е и т.н не знам. Мога само да ти кажа, че на горните носачи фтулките имат същите белези и се монтират по същия начин, тоест, в краен случай може да свалиш горен носач и да се ориентираш.

        Коментар


        • #5
          От: Помощ за правилен монтаж на тампони на Land Rover Discovery 3

          Андро, според мен тези белези отдавна ще са изчезнали и на горните тампони. Ръководството и аз го четох. Там пише да се центроват, каквото и да означава това. Пише, че се бележат болтовете преди сваляне, защото те са част от регулировките на предницата.
          Питах и в МОТО ПФОЕ и там ми казаха, че е важно да се стягат, когато колата не е на подемник, или в работно положение на колелата. Предполагам, че в сервиза, където ги смених предния път това условие не са го изпълнили и затова се разбиха толкова бързо. Това са само предположения от моя страна.
          Ще ги монтирам със зелената точка напред по посоката на движение, пък дано да се получи.
          LZ1AID

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X