Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новият КТМ 800 Adventure модел

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Новият КТМ 800 Adventure модел

    Излязоха първите шпионски снимки на КТМ 800 Adventure. Според автора на статията мотора е "алтернативата" на новата "африка".Доколко ще е успешен....ще видим.Очаквана цена 12 000$. Модела ще "делят" обща платформа с Хускварна,което значи, че ще видим подобен модел и от Хускварна.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ktm2.jpg
Прегледи:1
Размер:49.7 КБ
ID:6118791Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ktm1.jpg
Прегледи:1
Размер:48.6 КБ
ID:6118792

    http://www.advpulse.com/adv-bikes/kt...re-spy-photos/
    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

  • #2
    От: Новият КТМ 800 Adventure модел

    Добре са го замаскирали та да прилича на грозна самоделка. По-точно са се прицелили към BMW800 , казват , че двигателя е двуцилиндров , но според мен може да се окаже едноцилиндров , но ще видим. Да не се окаже , че вече всички правят Супер Тенере.
    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • #3
      От: Новият КТМ 800 Adventure модел

      Едноцилиндровия двг. на КТМ е най-вибриращия, и колкото по-голям обем- толкова повече вибрации. Карам 990 и той е небалансиран тресе и вибрира доста. Но като мощност за сам човек е предостатъчен. 800см3 V-образен би бил достатъчен като мощност, по-лек и по-икономичен. Но не ми се мисли какво ще представлява 800 см3 едноцилиндров.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #4
        От: Новият КТМ 800 Adventure модел

        Двигателят ще е 2-цилиндров паралел (редови) - официално потвърдено от шефа на КТМ - Stefan Pierer.
        Нов адвенчър и Duke с този двигател.

        Неофициалната информация, че ще има и 500 куб. 2-цилиндров паралел.

        Ямаха работят за ново XTZ 700 Tenere (или както там ще се казва), което ще ползва двигателя от МТ-07:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Yamaha-tenere-700-xt700z.jpg
Прегледи:1
Размер:467.4 КБ
ID:5722789

        Коментар


        • #5
          От: Новият КТМ 800 Adventure модел

          еее най-накрая и нещо като за мен! много ми е мерак за 800 кубика ктм!?! вярно,че в момента карам чопър, ама с ендурото няма да мога никога да се разделя...990 ми е малко тежичък,1050 ми е много нагласен...абе дано! на всичкото отгоре подготвят и това: http://www.motorcycle.com/manufactur...adventure.html

          Коментар


          • #6
            От: Новият КТМ 800 Adventure модел

            Първоначално публикуван от boda nx Преглед на мнение
            еее най-накрая и нещо като за мен! много ми е мерак за 800 кубика ктм!?! вярно,че в момента карам чопър, ама с ендурото няма да мога никога да се разделя...990 ми е малко тежичък,1050 ми е много нагласен...абе дано! на всичкото отгоре подготвят и това: http://www.motorcycle.com/manufactur...adventure.html
            Едва ли ще е с този вид Използват снимката на 1050 май. Иначе звучи обещаващо. И аз напоследък се заглеждам по "леките" мАтори
            ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

            Коментар


            • #7
              От: Новият КТМ 800 Adventure модел

              http://www.motorcycle.com/manufactur...le.com20161215

              Коментар


              • #8
                От: Новият КТМ 800 Adventure модел

                Само на мен ли ми се струва или и на двете места, където е показан окачването изглежда ужасно ниско и с малък ход? Сякаш отгоре му е седнал 300 килограмов змей. Добра идея иначе, колко ще има да се троши това нещо обаче докато му оправят детските болести не е истина.
                Yamaha XT​M600E '98
                Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                Коментар


                • #9
                  От: Новият КТМ 800 Adventure модел

                  Колега, ти не го ли прежали тоя твоя КТМ. Гледам от както се счупи, само по марката злословиш��. Те така им излизат имената на колите и моторите в Бг. Купуват се некви дръгели за без пари,със съмнителна история. После не се подържат като хората, и на края- " Мале счупи се,без нищо да му правя. Те само един карбуратор му смених, който производителя беше забравил да му сложи, и те на това беше. Калпав мотор"�� Знам че не може да се сравнява по дълговечност с Африката, ма то и Поршето не може да се мери с Волвото( старото Волво).

                  Коментар


                  • #10
                    От: Новият КТМ 800 Adventure модел

                    С 800 кубика два цилиндър в паралел, към 200-220 кила мотора пълен, зареден, едва ли ще направят някакъв пробив в пазара КТМ. Такива мотори на пазара има достатъчно марки и модели... Виж с 500 кубика два цилиндъра в паралел, зареден, пълен 170-180 кила, вече е съвсем друга работа. Нещо подобно на КЛЕ 500 на Кавасаки, но много по модерно, с инжекция и т.н... Ако е ендуро, а не шосейна моторетка, някъде 40-45 коня със 17-19, или 21 капли, по-голям клиренс и по-голям ход на амортисьорите поне 20 см, защита на картера, удобна седалка и по-голям резервоар, поне 15 -17 литра, то това ще е съвсем друга работа. С разход 3 л/100, максимум 4 л/100 км...
                    Само да не направят някой щъркел, като за мотокрос с такъв двигател, с 15 см широка седалка, с 30 см ход на амортисьорите, резервоар 7-8 литра, тежък 120 кила пълен, че тия от КТМ нещо много си падат по такива, ама това е безкрайно далече от адвенчър модел. А ако ще го произвеждат в Индия този модел най-вероятно ще е шосеен, щото пък ония там въпреки лошите им пътища хич не си падат по ендурата.
                    Последно редактирано от ВладиЧ; 17-12-16, 11:09.
                    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                    Златомир Попов - Forry

                    Коментар


                    • #11
                      От: Новият КТМ 800 Adventure модел

                      Владич, това дето го търсиш, БМВ го прати да се произвежда в Китай за да не спира продажбите на 800-ците ...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Новият КТМ 800 Adventure модел

                        Който иска по-евтино изнася производството си извън Европа. Защото никой не иска да плаща за социални, здравни осигуровки и за пенсии на европейци, а от там двойна цена на изделието.
                        Аз понеже бях парапланерист. Там беше същата работа. Фирмите, големите за парапланеризъм бяха, и все още са, в Швейцария, Франция, Германия, Австрия и др. Но от 15 години там парапланери не се шият. Всичко отдавна се шие в Китай, Тайван и Виетнам. И ние в началото много мърморехме и се репчехме срещу тази тенденция, но един парапланер шит във Франция струваше 3700 евро, а същият параплан, със почти същото качество, (защото французите си следят за качеството) шит във Виетнам струва 1700 евро. Така че фирмите са си европейски , но отдавна вече никой не лети с параплани шити в Европа.
                        На мен не ми пука особено дали БМВ-то, или КТМ-ът ми ще е правен в Китай, Тайван, или Индия стига да е евтин, сравнително качествен и да отговаря на изискванията ми там за ендуро, чопър, адвенчър и т.н.
                        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                        Златомир Попов - Forry

                        Коментар


                        • #13
                          От: Новият КТМ 800 Adventure модел

                          Скъпото МОЖЕ да бъде некачествено. Евтинджоса със сигурност е.
                          Колега със Сертао 15 години по-ново се оплаква от проблеми които нямам с моя Дакар ...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Новият КТМ 800 Adventure модел

                            дали пък не го видяхме това? http://www.motorcycle.com/features/3...edium=exchange

                            Коментар


                            • #15
                              От: Новият КТМ 800 Adventure модел



                              Това трябва да е новия двигател , почти същия като на ТДМ900 , различно е мястото на стартера и , че не е със сух картер.
                              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X