Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Четвърта по ред среща Стара планина 29-30.10.2016

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Четвърта по ред среща Стара планина 29-30.10.2016

    МОД: Мероприятието ще се проведе на 29/30.10.2016 !!

    Здравейте приятели! С радост давам началото на една дискусия относно поредната ноеврийска среща. Тази година тя е 4-та по ред. За забравилите и за тези, които не са били нека припомня:

    Хижа Буковец и връх Чумерна 2013
    Медвен и Котленския алкан 2014
    Ичера 2015
    За съжаление не успях да кача по 2 снимки за да се подсетите.

    Започнахме с малка група но постепенно тя се увеличи и всяка година пред нас стоят 2 въпроса – дати и къде да се проведе банкета. До сега някак си успявахме да се наместим и то все на различно място. И понеже неволно АЗ все се случва да „дърпам конците” за тази година избрах ново място, където да се проведе срещата ни. НО първо, ще си позволя да обявя датите, а те са 29/30.10.2016. Реших да обявя дати свободни в офроуд календара вместо седмици наред да се питаме на кой му са удобни и на кой не. Миналата година пак аз ги обявих и никой не се изказа против. Темата се открива рано и всеки има възможност да си организира нещата. За тази година избрах хотел „Сезони” – Трявна! Има огромен паркинг за посетители! Ще си позволя да цитирам описание за него от страницата му.
    „Хотелът разполага с 3 апартамента и 63 двойни стаи. Елегантно и функционално обзаведените стаи разполагат с баня с душ кабина, балкон, телефон с директно избиране, кабелна телевизия, рум сервиз, възможност за интернет връзка, климатик.”
    „Ресторант "Сезони" разполага със 120 места на закрито и 30 места на открито.
    Ресторант "Сезони" предлага разнообразна българска и европейска кухня и богат асортимент от отбрани вина и алкохолни напитки.
    Уютният Лоби бар разполага с 40 места и предлага голямо разнообразие от алкохолни, безалкохолни напитки и коктейли.”
    Тук е момента да отбележа, че вече разговарях с рецепцията на хотела и ме увериха, че могат да поемат голяма група хора. Те даже са били домакини на тазгодишното откриване на състезанието в Трявна. Един вид свикнали са с кални обувки... И най-важното за сега датите са свободни!
    Цените за стаите, които ми бяха обявени днес са 35лв. за единична стая и 50лв. за двойна стая (за групи т.е. има отстъпка) с включена закуска на блок маса. За вечерята, ще говорим по нататък.


    Всичко това е добре но тези срещи нямаше да са толкова хубави без намесата на Ончо Ончев, който през годините се гришеше за създаването маршрута.
    Миналата година много от вас не знаят, че малка група от хора от Бургас 2 или 3-пъти обикаляха планината за да намерят подходящи пътища през които да минем. За тази година измислих едно правило. Всеки, който реши да се включи в срещата, ще преведе по сметка на Ончо по 10лв(само, че той още не знае). Със събраните пари той може да си покрие разходите по гориво ако реши пак да обикаля да търси пътища. Ако реши да не обикаля, ще си възстанови разходите от миналата година за което така или иначе сме мо длъжни. Съжалявам Ончо, че пак теб набеждавам за водач без да сме разговаряли лично но ако имаш нещо против то хубаво е да се знае от рано. Моля всеки, който не е съгласен с посочената сума просто да не пише нищо. Ончо с нищо не ни е длъжен! И така за последно по темата ако дойдат 20 коли в сметката на Ончо трябва да са постъпили 200 лева(пример).

    Следващото нещо, което трябва да се уточни е резервацията. На този етап е рано още, защото трябва да вземем предвид мнението на желаещите. Но в крайна сметка никой няма да организира резервация за другия. Когато решим категорично, че това, ще е хотела, който ще ни посрещне всеки или на малки групи, ще си резервирате стаите. Нямам представа дали, ще искат капаро или не(ще го говорим след време).
    По-нататък, ще се мисли за мястото на срещата и т.н.
    За сега всеки трябва да се запознае с темата и най-вече Бургаската група за да си кажат тежката дума.
    А да и не на последно място да дам примерен маршрут, който мисля.
    Примерно да се съберем пак на Петолъчката и от там някакси през Карандил да попаднем до прохода Вратник от там през Агликина поляна, Чумерна, Буковец, Прохода на републиката и от там Трявна. На следващия ден Трявна някак до яз. Йовковци, Елена та чак до Риж. Маршрута е примерен и подлежи на промяна!
    Не звънете още за резервации, защото все още нищо не се знае. Когато всичко е ясно, ще се упомене всичко систематизирано! Хубаво е колкото може по-рано да се разбере намерението на хората за да е възможно да се направи резервация от рано!
    Следва вашия коментар...
    Последно редактирано от Венци- малкия; 28-09-16, 21:07.
    Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

  • #2
    От: Четвърта по ред среща Стара планина ноември 2016

    Аз, съм за. Маршрута е добър,по голямата част от споменатото съм го кяарал,но имайте на предвид ,че участъка преди вр.Чумерна по коритото на реката е лош и джипка с шосейни гуми ще има пороблем. Същото се отнася и за участака от Караиваново хорище до прохода на републиката. Иначе като цяло този мрашрут е много живописен и приятен за каране. По въпроса за Ончо, също съм за, защото той ходи няколко пъти миналата годима да проиграва трасето,а това все пак са средства. А и 10 лева не са кой знае каква сума.

    Sent from my HUAWEI G6-U10 using Tapatalk
    0893966166- Димо Тодоров

    Коментар


    • #3
      От: Четвърта по ред среща Стара планина ноември 2016

      И аз съм за, и за Ончо и за срещата!
      Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
      Стефан Арзатов

      Коментар


      • #4
        От: Четвърта по ред среща Стара планина ноември 2016

        Браво за темата. ЗА с четири ръце. Дори ако е възможно още от 11.11.(петък)...

        Коментар


        • #5
          От: Четвърта по ред среща Стара планина ноември 2016

          Най-после движение по темата. Не виждам проблем да добавим и петък. Само по-бурзо трябва да решим за хотела за да сме наясно. Ончо драсни и ти един ред...

          Sent from my LG-K420 using Tapatalk
          Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

          Коментар


          • #6
            От: Четвърта по ред среща Стара планина ноември 2016

            E, сигурен съм, че Ончо ще напише нещо и не само........, но малко по-късно.
            На този етап да заявим участие и ние. Привет от Варна!
            Привет също и на всички желаещи да се включат в начинанието!
            Поздрави!!!!!

            Коментар


            • #7
              От: Четвърта по ред среща Стара планина ноември 2016

              Драс съгласен.

              Коментар


              • #8
                От: Четвърта по ред среща Стара планина ноември 2016

                А снимки къде могат да се видят на предишните сбирки


                Sent from my iPhone using Tapatalk
                08854467O8
                LZ1YDA
                Hundai Terracan 2.9 CRDI
                Suzuki Samurai 1.1

                Коментар


                • #9
                  От: Четвърта по ред среща Стара планина ноември 2016

                  Следя с интерес,и очаквам с нетарпение! П.П. Дано ми не мине котка пьт.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Четвърта по ред среща Стара планина ноември 2016

                    Първоначално публикуван от Оника Преглед на мнение
                    Драс съгласен.
                    В този ред на мисли дай една сметка. Желаещите да се включат.

                    Sent from my HUAWEI G6-U10 using Tapatalk
                    0893966166- Димо Тодоров

                    Коментар


                    • #11
                      От: Четвърта по ред среща Стара планина ноември 2016

                      Бих желал също да се включа. Следя темата с интерес.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Четвърта по ред среща Стара планина ноември 2016

                        В момента действа едно изчакване да мине офанзивата по събора. След това смятам, че ще се обърне повече внимание по темата. Междо другото трябва да звъня на хотела за потвърждение така че ще ми трябва доло горе предварителна бройка хора.

                        Sent from my LG-K420 using Tapatalk
                        Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                        Коментар


                        • #13
                          От: Четвърта по ред среща Стара планина ноември 2016

                          Здравейте. Потвърждавам 2 двойни стаи за хотела - общо 4 човека с една джипка.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Четвърта по ред среща Стара планина ноември 2016

                            По всяка вероятност, ще има промяна на датите! Ще ги уточня идната седмица!

                            Sent from my LG-K420 using Tapatalk
                            Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                            Коментар


                            • #15
                              От: Четвърта по ред среща Стара планина ноември 2016

                              И аз съм в кюпа с двама навигатора +
                              NISSAN PATROL Y61 3.0 DI В късмета вярват слабите....
                              МАРИЯН ГАНЕВ ТЕЛ. 0897995019 Силните вярваме в себе си!!!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X