Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Грузия 2016 год. Един човек, един мотоциклет...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Грузия 2016 год. Един човек, един мотоциклет...

    Маалка поправка Дядо Янко отдавна махна БМВ то и кара ,,верният" мотор КТМ990 , благодарение на който осъществих няколко маршрута където ,,другата' марка ,трудно би се справила
    А на Омало имаше и В-строми
    малък жокер от Годерзи перевал
    Последно редактирано от churov; 16-08-17, 18:52.
    PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
    КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
    0899187766

    Коментар


    • От: Грузия 2016 год. Един човек, един мотоциклет...

      Качват се и БМВ-та до Омало... Не беше проблема тук в мотора, а в моториста. Ето филмче на две БМВ-та до Омало. Даже едно падане има. Вярно, че тези мотори са по-нови и по-мощни от моят, но пак казвам не беше в мотора проблема. https://www.youtube.com/watch?v=xlfVgco5LrQ
      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
      Златомир Попов - Forry

      Коментар


      • От: Грузия 2016 год. Един човек, един мотоциклет...

        Чак сега прочетох темата, поклон за споделеното!
        Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
        0882 52 00 52 - Жоро

        Коментар


        • От: Грузия 2016 год. Един човек, един мотоциклет...

          Къде е "закачката" в клиповете от последните две мнения, визирайки пътната обстановка?
          Публикувайте отговор

          Коментар


          • От: Грузия 2016 год. Един човек, един мотоциклет...

            Да, хората /поне 1 човек/ с Ямаха R1 обиколи света, а вие си мерите дисагите коя марка е по-по-най...
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • От: Грузия 2016 год. Един човек, един мотоциклет...

              Аз за сега нямам никакво намерение да сменям БМВ-то си с КТМ.
              Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
              Къде е "закачката" в клиповете от последните две мнения, визирайки пътната обстановка?
              .
              Това е част от спора БМВ, или КТМ. Аз за сега нямам никакво намерение да сменям БМВ-то си с КТМ.

              Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
              Да, хората /поне 1 човек/ с Ямаха R1 обиколи света, а вие си мерите дисагите коя марка е по-по-най...
              Този човек е Сжак Лукансен и все още е единствен в света. Познавам го лично и даже съм се качвал на тази Ямаха R 1, с която обиколи света. Подобен род мотори, обаче мен не ме интересуват.


              Последно редактирано от ВладиЧ; 17-08-17, 09:10.
              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
              Златомир Попов - Forry

              Коментар


              • От: Грузия 2016 год. Един човек, един мотоциклет...

                Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                Този човек е Сжак Лукансен и все още е единствен в света.
                Не е единствен, дори не е и първи, Ник Сандърс обикаля с R1 още в края на 90-те, като държа рекорд за това, до миналата година (докато швейцарецът с Виктори го подобри), Ник Сандърс има и още много други рекорди, има и много обиколки на света с велосипед още през 80-те. Това е нещо като кръстника на обиколките по света с велосипед, мотор.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:nick-sanders-ride-the-world-r1.jpg
Прегледи:1
Размер:52.6 КБ
ID:5763915

                Сжак Лукансен сравнен с него е никому неизвестен аматьор.
                Като казвате "нещо е най", "нещо е единствено" проверявайте първо дали е така.

                Има и много други хора, които обикалят и са обикаляли света с "неподходящи" мотори.

                Поправка: Ник Сандърс обикаля с R1 в края на 90-те и с шосеен Триумф по-рано, но рекордът поставя с R1 през 2008 - 19,930-mile (32,070 km) circumnavigation of the world in a record riding time of 31 days 20 hours, с R1 има общо 4 обиколки на света. Има рекорди на Америките от горе до долу, Африка, Азия ...
                Последно редактирано от Ro-di; 17-08-17, 09:32.

                Коментар


                • От: Грузия 2016 год. Един човек, един мотоциклет...

                  Е добре де. Аз не съм и чувал за Ник Сандърс. Не, че особено ме е интересувало де. А, че Сжак Лукансен е никому неизвестен аматьор... Виж тука определено си в голяма грешка. Ще приема, че Сжак Лукансен не е първият нито единственият. А иначе хората продължават да обикалят света с всевъзможни превозни средства и по най-различни начини. Както и да е. Тук темата е за друго.
                  Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                  Златомир Попов - Forry

                  Коментар


                  • От: Грузия 2016 год. Един човек, един мотоциклет...

                    ВладиЧ е прав, отвсякъде:
                    - темата е "Грузия 2016, един човек, един мотоциклет"
                    - който се вълнува от рекорди и техните статистики: тук няма защо да рови;
                    - споровете кой/коя марка по- по- / най-най са за друга рубрика, тук само цапат...
                    Свалям шапка на Влади4 за пътуването, за чудесния пътепис (не само за този, а и за досегашните, че и за следващите) - както и за многото правилни решения по време на пътуването (дали да продължи към Армения, Омало, и т.н.) или да остави разума да надделее над покрива "Гинес" - има по 'обеца' за всеки четящ, мисля.
                    Имам само едно "заяждане" с Влади4 = най-пивкото/хубавото вино в Грузия е хубавото грузинско; а в България - хубавото българско; нали затова пътуваме - да видим, да се насладим и на друго, в неговата естествена среда, настроение (специално за виното, а и за 'кухнята', и не само - точно това препоръчват французите).
                    За км, конски сили, рекорди и подобни има други теми, форуми - тази да оставим на мира...
                    ... малко завиждам на Влади4, че познава лично една от 'легендите' в неговата 'губерния'; чак ми се прииска да седна в някоя джипка на Chris Scott, например...
                    Дотогава ще гледам да обиколя каквото аз мога, като още веднъж пожелавам и на Влади4 :
                    - напред към нови хоризонти и да ни радва с нови увлекателни пътеписи!

                    Коментар


                    • От: Грузия 2016 год. Един човек, един мотоциклет...

                      Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                      Качват се и БМВ-та до Омало... ...
                      Разбира се ,Владич ,качват се всякакви мотори и проблема не е и в теб - Някой от горе е решил ,че трябва да стане така - адмирации ,че си се вслушал и си взел правилното решение . А може би някой иска да се върнеш отново там и да довършиш започнатото
                      Наистина има за какво ,човек да се върне там ...
                      вече кроя планове
                      Последно редактирано от churov; 17-08-17, 13:16.
                      PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                      КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                      0899187766

                      Коментар


                      • От: Грузия 2016 год. Един човек, един мотоциклет...

                        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                        Да, хората /поне 1 човек/ с Ямаха R1 обиколи света, а вие си мерите дисагите коя марка е по-по-най...
                        КОлега това за марките беше приятелска закачка ,която очевидно не си схванал ,а и не беше насочена към теб !Меренето на дисаги е занимание за хора ,които си ги държат в къщи - аз моите си ги разхождам по света... !
                        Последно редактирано от churov; 17-08-17, 13:21.
                        PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                        КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                        0899187766

                        Коментар


                        • От: Грузия 2016 год. Един човек, един мотоциклет...

                          Първоначално публикуван от Volodia.Petkov Преглед на мнение
                          ........................ малко завиждам на Влади4, че познава лично една от 'легендите' в неговата 'губерния';...........
                          Сжак Лукансен ,беше в мото къмпинг Идилево и направи страхотна презентация на пътуването си - имаше и други презентации
                          Въобще купона беше на ниво .Ако наистина ти е интересно ,следи събитията на Идилево -редовно се организират такива мероприятия и всеки е добре дошъл Наистина би ти харесало
                          Споко ,Владич и аз не съм чувал за
                          Ник Сандърс ,ама не чувствам някаква празнина
                          Дано продължим да пътешестваме ,макар и невежи
                          Последно редактирано от churov; 17-08-17, 13:20.
                          PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                          КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                          0899187766

                          Коментар


                          • От: Грузия 2016 год. Един човек, един мотоциклет...

                            Първоначално публикуван от Volodia.Petkov Преглед на мнение
                            - който се вълнува от рекорди и техните статистики: тук няма защо да рови;
                            Съгласен съм, само ако това означава, че трябва да подминаваме неверни твърдения без да ги опровергаваме.

                            Рекорди не ме интересуват, интересуват ме ФАКТИ.
                            Не се сдържам отново да използвам един любим цитат: "Comment is free, but facts are sacred" - Charles Prestwich Scott
                            или "Коментарът е безплатен, но фактите са свещени".

                            Пътеписите на @ВладиЧ са чудесни, чета ги с най-голямо удоволствие и усмивка от край до край, а аз по принцип съм придирчив и трудно чета пътепис, само гледам снимки, това обаче не означава, че "ВладиЧ е прав, отвсякъде" - както ни показа фактологията в този случай.

                            Лека !

                            Коментар


                            • От: Грузия 2016 год. Един човек, един мотоциклет...

                              Знаеш ли какво Владич! Попаднах на пътеписа ти миналата година и много ми хареса. Някакси тогава ми се роди идеята да се прибера от Москва по брега на черно море през Грузия и Турция. Кажи ми моля те, трябват ли визи и някакви документи за държавите, които мина? ако картите се наредят, лятото паля и газ към Павликени почти по твоя маршрут)))
                              HONDA XL650

                              Коментар


                              • От: Грузия 2016 год. Един човек, един мотоциклет...

                                Виза трябва само за Русия. Ако се прибираш от Москва и караш към Грузия пътят ти е само един. Пятигорск - Налчик - Владикавказ и границата Русия - Грузия при Верхни Ларс. Друг път Русия - Грузия няма. За Грузия и за Турция след това за българи визи няма. Ако имаш зелена карта от гражданската отговорност тя важи за Турция. За Грузия от тази година са въвели застраховка, която за мотор е 20 лари (към 15 лева) за 15 дни и вероятно се плаща на самата граница. Това го нямаше през 2016 год.
                                От Грузия в Турция можеш да влезеш през два гранични пункта. На Сарпи - Хопа под Батуми на самото море, или Вале - Пософ в планините под Алкацикхе.
                                Това се сещам за момента. Ако нещо конкретно те интересува питай.
                                Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                                Златомир Попов - Forry

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X