Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От Москва до България

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От Москва до България

    Здравейте,
    потърсих във форума и намерих много информация, която ми е полезна, но ще се радвам някой да сподели как е протекло неговото пътуване! Имам намерение да купя нов автомобил от автосалон в Москва и да го докарам до България с транзитни номера на собствен ход. Интересува ме кой е най-добрият маршрут за тази цел, какви документи на автомобила ще ми бъдат поискани, има ли някакви такси, застраховки, които дължа по границите? Какви са възможните проблеми, които могат да възникнат по време на пътуването?
    Също така, имате ли представа дали има превоз на автомобили от Москва до България без да е необходимо да се наеме цял автовоз за 2+ коли?




    Благодаря ви предварително! Извинявам се отново, че част от въпросите се дублират!

  • #2
    От: От Москва до България

    Тъкмо се чудех откога Москва е в Азия (освен геополитически). Махам другата тема.

    Коментар


    • #3
      От: От Москва до България

      На първо четене-нали знаеш, че Русия не е в ЕС, и на входа на съюза дължиш мито и ДДС. Да не стане така, че е по-изгодно да си я купиш колата от тукашно представителство.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #4
        От: От Москва до България

        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        На първо четене-нали знаеш, че Русия не е в ЕС, и на входа на съюза дължиш мито и ДДС. Да не стане така, че е по-изгодно да си я купиш колата от тукашно представителство.
        И аз това се питам... толкова да са се сринали цените на новите коли в Москва? Бяха около 1,5 пъти над българските (които, знаем, са надути над баш-западните).
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #5
          От: От Москва до България

          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          И аз това се питам... толкова да са се сринали цените на новите коли в Москва?
          Прочее, явно ДА - долу излиза свързана тема, може да бъде полезна и на автора на тази.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #6
            От: От Москва до България

            Да, колкото ми излиза доста по-изгодно, отколкото закупена от тук.. Независимо, че се плащат мито и ддс. Не е достатъчно ниска цената за търговия, но за личен автомобил могат да се спестят 6-7 хил. лв, което според мен не е малко, при положение, че отсреща получаваш нов автомобил с международна гаранция..

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X