Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фериботи ГР-ИТ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Фериботи ГР-ИТ

    Пуснах един сърч, но не намерих подобна тема ( а съм сигуреннче има ).Та по въпроса - загледах цените на феритаъа игуменица - венеция/анкона и се хванах за главата - близо 50% нагоре от преди 4-5 години.
    Ако има някой, който често пътува нека каже как е най на оферта да се вземе билет. Дали на място от някоя от многото агенции, дали директно от порта, или пък по нета? Гледам, че има и разни отстъпки за клубни карти.. дали има как да се мине по тази линия?

  • #2
    От: Фериботи ГР-ИТ

    И аз се интересувам.
    When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

    Коментар


    • #3
      От: Фериботи ГР-ИТ

      По време на сезона цената се качва.
      На място може да се купи (при късмет) доста по-евтино от online, но поемаш риска въобще да не се качиш

      Ако ще се взема каюта, по-добре е да се купи най-евтина, а на борда да я смениш със скъпа, но пак с риска да увиснеш.
      Петък-Понеделник, аз лично избягвам
      байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
      Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
      Суперспам - спама на суперите

      Коментар


      • #4
        От: Фериботи ГР-ИТ

        а на място от къде - пристанището или някоя от многото агенции ( купувал съм в иг от агенция и във вен от порта на ~еднаква цена, но не съм и опитвал да се пазаря тогава ).

        Коментар


        • #5
          От: Фериботи ГР-ИТ

          От както се обединиха Анек и Суперфаста цените са двоини и повече.По това време не рискуваи да тръгнеш без резервация.Ако имаш познат тираджия които пътува с феритата може да ти уреди малко по евтино,но сезона сега е такъв.Също докато си на ферито и искаш да си поръчаш нещо помоли някои тираджия да ти услужи с картата и абсолютно всичко ти е наполовин цена.

          Коментар


          • #6
            От: Фериботи ГР-ИТ

            Мерси, полезна информация.
            За сега очертава да пътуваме между 5 и 10 септ и най-вероятно ще е към Анкона, че най-добре се вписва в плановете ( Сф-Иг през деня, Иг-Ан през нощта, Ан-Венеция през следващия ден ). Ферито до Венеция едно на ръка, че е доста по-скъпо, но означава, че или трябва да пътуваме през нощта, или да отделим още един ден.
            Ще потърсим някакви контакти с превозвачи и дано успеем да хванем някакво намаление.

            Коментар


            • #7
              От: Фериботи ГР-ИТ

              Уви, пътуването с фери се оказа един малък кошмар.
              Последния път като правих този трип ( преди 3-4 години ) или съм бил страшен късметлия или в момента нещата са тотално изпуснати от контрол!
              До Анкона се оказа, че всеки ден има по 3 ферибота. Това към преди две седмици.
              Единият ферибот въобще не излизаше по сайтовете в интернет и чак на място разбрахме за него, и то добре, че го имаше, че другите два бяха пълни на макс. Предния път като пътувах към Венеция нямаше гастербайтери... този път до Анкона 1 час не могат да ги качат!
              След това пък се оказа, че са променили пристанището на фериботите във Венеция.... преди акостираха в стария град, сега - във Фусина, което се намира на пи*ка си лелина...
              Освен това фериботите Вен - Иг сега са разредени ( предполагам в обратна посока също ). По спомен, преди бяха всеки ден, а сега са през ден-два, че може и повече.
              Това, че са вдигнали цените с близо 50%, мисля вече го споменах.

              На кратко - ако някой планува да пътува, то да хване да прегледа поне 3-4 сайта за графика на корабите в дните, които го интересуват и при възможност да си резервира онлайн.
              Ние разчитахме на един грък /агенция чрез която един познат си превозва тировете/ да ни уреди билети на място и затова не сме правили онлайн резервации.

              Коментар


              • #8
                От: Фериботи ГР-ИТ

                Позната история. Друг е въпросът, че се връзва по-добре финансово да се пътува примерно Игу-Бари и до Венеция по суша.
                Игуменица-Венеция, освен че струва една шапка пари,е и мъчение. Особено ако нямаш кабина.
                Миналото лято от Игуменица до Анкона се подивих, камо ли до Венеция.
                Да не говорим за красивия път, дето се изпуска по суша.
                ПП: Това че са разредени Игу-Венеция, трябва да дава отговор на икономическата ефективност, определена от броя пътуващи.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X