Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota 4runner 2L-T новото предизвикателство

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Toyota 4runner 2L-T новото предизвикателство

    Ми мери де!

    Коментар


    • #17
      От: Toyota 4runner 2L-T новото предизвикателство

      От доста време не съм писал в темата... Турбината е на последни издихания... пипа маслото стабилно. Някой слагал ли е китайска турбина нова? Рециклиране на оригиналната има ли смисъл и къде? Подмених всички водни съединения и скоби. Смених гумите ,като минах на 31-ци алл терен. Обмислям закупуване на Силвърстон 117-екстрийм 31-ци. Дали ще ги развърта мотора? Някой кара ли с такива? Захванал съм кормилната уредба към момента.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15356502_1367477996619255_5727836807028207453_n.jpg
Прегледи:1
Размер:53.0 КБ
ID:5737145
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14572785_1304638422903213_4813709983732449594_n.jpg
Прегледи:1
Размер:71.9 КБ
ID:5737146
      Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

      Коментар


      • #18
        От: Toyota 4runner 2L-T новото предизвикателство

        За Митко-турбото не си ли чул!?
        Гугъла ..... носиш в сервиза и проблема ти е решен!

        Коментар


        • #19
          От: Toyota 4runner 2L-T новото предизвикателство

          Плащаш си две три китайски турбини и ти слагат една нова средна част , отново китайска и с малко повечко късмет , проблема ти просто ще бъде отложен а не решен . Това важи за всички специалисти по ремонт на турбини които чичо Гугъл ще ти предложи в цялото www..... .БГ
          2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
          ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

          Коментар


          • #20
            От: Toyota 4runner 2L-T новото предизвикателство

            И аз бих търсил читав сервиз. Гаранция никой няма да ти даде истинска (винаги ще си измият ръцете със нещо), ама 300лв за ремонт при харчене на масло са много пари.

            Коментар


            • #21
              От: Toyota 4runner 2L-T новото предизвикателство

              Първоначално публикуван от 75 turbodelta Преглед на мнение
              Плащаш си две три китайски турбини и ти слагат една нова средна част .....
              Павка, много си по млад и би трябвало да нямаш проблеми с отношенията в условията на капиталистическото общество.
              Около 300 лв. струва една "нова средна част" с доставката до БГ. На който у сервиза му се вижда много запретва ръкави, струва, прави и т.н.
              Може да се пробва да си намери и Не-китайски ....

              Коментар


              • #22
                От: Toyota 4runner 2L-T новото предизвикателство

                http://www.ebay.com/itm/NEW-CT20-Tur...BWKqVS&vxp=mtr Какво мислите примерно за тази? Вариант ли е?
                Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                Коментар


                • #23
                  От: Toyota 4runner 2L-T новото предизвикателство

                  Оправи си старото турбо и не се занимавай с глупости. Ако си намериш оригинално турбо на Garrett или KKK - добре. Ама ако е някаква неизвестна марка ще се наиграеш. А това като го гледам е неичвестна марка .

                  Коментар


                  • #24
                    От: Toyota 4runner 2L-T новото предизвикателство

                    Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                    Павка, много си по млад и би трябвало да нямаш проблеми с отношенията в условията на капиталистическото общество.
                    Около 300 лв. струва една "нова средна част" с доставката до БГ. На който у сервиза му се вижда много запретва ръкави, струва, прави и т.н.
                    Може да се пробва да си намери и Не-китайски ....
                    Колко съм млад няма абсолютно никакво значение в случая , обаче съм им сърбал попарите на всичките "рециклиращи майстори-специалисти" . Слагат ти китайски части за 200 лева максимум , а ти вземат за РЕЦИКЛИРАНЕ поне 600-800 лева , да не казвам че има и по нахални с цените . И после ако изкара 5000км вече "новото" турбо си биеш гъза в тавана от кеф , а не дай боже да умре агрегата ,е тогава се започва една голяма сага с пишман гаранцията им . В общи линии такива са условията на капиталистическото общество , но аз проблеми с него нямам , ако въобще нещо рециклирвам по моите мпс-та то си го правя съвсем сам и е с доживотна гаранция към мен
                    2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                    ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                    Коментар


                    • #25
                      От: Toyota 4runner 2L-T новото предизвикателство

                      Не е баш така. Имам познат който се занимава с такива неща. Ползва части на melett. Правил съм два или три пъти турбини при него и никоя не е имала проблем. По спомен ми вземаше доста прилични пари - студена перка, лагери и труд за подмяна и баланс бяха около 200лв (ама може и да греша, че минаха над 5 години от тогава). И това не бяха заводски турбини, а или хибриди, или такива дето се караха на лимита на възможностите си. От него знам, че има добре работещи майстори. Митко турбото по спомени беше един от тях.

                      Ако толкова те притеснява рециклирането - вземи си истинска турбина през сервиз за да можеш да ползваш отстъпки. Може да е двойно на китайчето, ама ще живее много повече от него.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Toyota 4runner 2L-T новото предизвикателство

                        Колега,честита предобивка👍като профилактика провери отдушниците на дифовете. В повечето случай клапанчетата са затлачени и последиците са избиване на масло през семерингите. Процедурата е елементарна.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Toyota 4runner 2L-T новото предизвикателство

                          Първоначално публикуван от Гюлето Преглед на мнение
                          Колега,честита предобивкакато профилактика провери отдушниците на дифовете. В повечето случай клапанчетата са затлачени и последиците са избиване на масло през семерингите. Процедурата е елементарна.
                          Ще им обърна внимание... благодаря за съвета
                          Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                          Коментар


                          • #28
                            От: Toyota 4runner 2L-T новото предизвикателство

                            Колега, аз съм с китайска турбина от около 7 години, ако нещо те интересува..се обаждай! Весели празници!!
                            Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

                            Коментар


                            • #29
                              От: Toyota 4runner 2L-T новото предизвикателство

                              Здравей колега, преди 3 години поръчах 2 бр. турбини на един приятел и за мен. От тогава проблемите със загубата на масло и мощност изчезнаха. Експлоатацията на джипките е за лов и понякога виждат доста зор . Цената тогава беше към 455 лв. с доставка от ebay.co.uk. Лично мое мнение е да не се занимаваш с майстори които ще ти вземат същите пари от колкото една нова китайска ( да не забравяме, че вече повечето неща са Made in China ).

                              Коментар


                              • #30
                                От: Toyota 4runner 2L-T новото предизвикателство

                                Да повдигна малко темата... Джипката я карам редовно и по предназначение ,предимно по горските пътища. От известно време наблюдавам едно интересно явление по предницата... на моменти предницата е доста отворена... на моменти си стои изправена За смяна са ми паразитния и кормилен хебел ,както и вътрешните накрайници. Но си мисля че има нещо скрито на пръв поглед... при пълен десен волан и потегляне под напрежение се чува едно неприятно скърцане... някой имал ли е подобен проблем? Каретата и полуосите по предницата идентични ли са с тези на 3.0тд десен волан?
                                Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X