Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бърз вариант за 2-3 дни.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бърз вариант за 2-3 дни.

    Ако случайно Ви се пътува някъде събото-неделно, а вече сте обиколии всички дестинации на 10часа път с кола в околията - Гърция, Виена, Будапеща, Турция. То, защо да не погледнете и към Полша?

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20160705_22_04_01_Pro.jpg
Прегледи:1
Размер:124.5 КБ
ID:6118687

    Не толкова далечна, а в същото време и доста непозната за повечето ни дестинация, а конкретно имам предвид Краков, старата столица на Полша и градът на Полските крале построен на Висла.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20160705_22_08_11_Pro.jpg
Прегледи:1
Размер:114.7 КБ
ID:6118685

    Като път, до Будапеща си е само магистрала и времето за пътуване си зависи само от вас и колата ви, след Буда пътищата са два. Или по магистрали през Братислава, Бърно, Катовице и Краков. Или по по-бавният път, през ниските Словашки Татри и местният им ски курорт Доновали. Хубав, живописен път по който се пътува с 90-100км. Единственият минус е трафика в Полша. Влизайки в Полша, при това независимо от коя страна, винаги имате чувство, че попадате в мравуняк - хора, хора, коли, трафик, селца пълни с хора и коли и всеки пътува нанякъде.



    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20160705_22_08_11_Pro.jpg
Прегледи:1
Размер:114.7 КБ
ID:6118685

    Идеалният вариант е с две нощувки, единият ден да се използа за старият краков, да се обиколи сред хиляди хора площади и площадчетата му и старите улички, да се разгледат катедралите, вечер да се насладиш на уличните музиканти светлините и безброй заведения пълни с хора, хубава и евтина храна и естествено бира. Разбира се, както навсякъде и тук заведенията са два типа - бързите и които обичат децата - бъргъркинг,мак,кфси,събуей, с цени както навсякъде. И такива където да седнеш на по бира - 2-3лв за наливна 500мл, с мезе и да оставиш 20лв за три бири с прилично мезене на човек. Поне аз предпочитам нормалните местни заведения, които се пълнят с хора, на хубаво и атрактивно място - демек хем е евтино, хем е вкусно и избягвам такива от скъпите вериги ресторанти.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20160705_22_36_47_Pro.jpg
Прегледи:1
Размер:130.3 КБ
ID:6118686

    Вторият ден, при нас бе посещениято на концентрационният лагер Освенциум - Аушвиц Биркенау. Бях без децата, малки са и за мен е излишно да се натоварват по този начин, съответно и снимки няма да пускам, но е една от най емоционалните екскурзии на които може да се отиде. Въпреки, че няма кой знае какво за гледане, но самото място, история и преподнасяне оставят доста спомени.



    Може би по добрият избор за децата е да се отиде на Солните мини, до които ние не стигнахме, но нали трябва нещо да остане и за следващият път. Намират се точно до Краков - солните мини Величка, ако не се лъжа първите в Полша, напълно реставрирани, с няколко маршрута и много интересни.



    Последните две снимки не са мои, а са само за да се добие представа за какво става дума.
    Бърз пътепис, който ако ми остане време, ще се опитам да допълня с текст и снимков материал, ако някой нещо има да пита, с удоволствие ще отговарям.
    Последно редактирано от paksss; 08-08-16, 15:08.
    Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

  • #2
    От: Бърз вариант за 2-3 дни.

    Южната Полша, за мен е една от най-красивите й части. Много население, много трафик и коли всеки пътува някъде, изключително чиста, с много села, в съчетание с красивата природа на Татрите, хубавите къщи, красивите цветни дворове практически без ограда прави пътя изобщо не натоварващ. Чехия, Австрия, Северната Словакия и Южната Полша е мястото където искате да останете далеч от градовете, сред зелените селца и красотата. Особено ако преди това сте пътували през мрачната и очукана Сърбия и Унгария

    Но Краков ... в градската си част е доста сив, типичен и с нищо не изпъкващ град,който коренно се променя в старият град и поречието на Висла.


    пп. файловете пак се не прикачват директно от кампютъра?
    Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

    Коментар


    • #3
      От: Бърз вариант за 2-3 дни.

      Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
      файловете пак се не прикачват директно от кампютъра?
      Качват се, ама иска да са макс 1024 по дългата страна. Даже работи опцията да качиш няколко наведнъж.

      ПП като те четях не знам защо се сетих за една моя даскалица по руски. Та тя разправяше че бракът между поляк и белорускиня било като между носорог и хипопотам. (мама и тате)

      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #4
        От: Бърз вариант за 2-3 дни.

        Беларус в по-голямата си част всъщност е доста по-близка до Полша и Литва, отколкото до Русия, както по бита и нрава на населението, така и по езика, фамилните имена и родословие, но това е друга тема. Така, че бракът между тях, в повечето случаи си е съвсем нормален.





        Хубавото на Словакия и Полша e основаjd на езика, и дори не знаейки английски, спокойно се оправяте както в Словакия, така и /малко по-трудно/ в Полша. В заведенията в Краков, след вечерната бира, предпочитат да платите кеш, отколкото с карта. А и на мен ми е по-приятно да оставя хартийки, вместо безличната карта.



        По площадите, още се виждат стотиците будки, останали от посещението на Папа Римски в Краков и седмицата на католитицзма, събрал близо два милиона туристи на това място.
        Последно редактирано от paksss; 08-08-16, 21:16.
        Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X