Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Некои основни въпроси за Нивата, които ме терзаят....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Некои основни въпроси за Нивата, които ме терзаят....

    Привет група, вкарал съм се в супер сериозно приключение да възкреся една бабичка, 1600 куб.см ,вероятно ще споделя процеса тук ,но сега важното което ме интересува е следното: Ще слагам със сигурност блокажи и в двата моста, та искам съвет какви да взема ,с колко килограма преднатяг и т.н. Гумите които съм купил са 205х15 ,джантите са Витара, терените по които ще върви са средно пресечени към равнинни ,без особени екстреми ....Трябва ми возилото за лов и зимата за 2-ра кола. Та искам малко от малко да увелича шанса, евентуално против закъсване.......Карам я вече 7 години и нямам проблеми, ако някой иска да ме попита, що не си купя друга джипка за тия пари, отговора е - щото не искам .......Частите които съм купил сега, далеч надхвърлят по бюджет ,цената на една джипка нисък клас примерно ,но си харесвам руската душегубка и не смятам да се разделям с нея. Мазохизъм вероятно, но ........

  • #2
    От: Некои основни въпроси за Нивата, които ме терзаят....

    Нищо и няма на Нивата докато не я почнат с колхозни ремонти и мунинг.

    Блокажи щом те влече слагай ама знай че полуосите и без блокажи не са и силна страна.

    Коментар


    • #3
      От: Некои основни въпроси за Нивата, които ме терзаят....

      Щом е минала предпродажбения сервиз, както и следпродажбения такъв, и се е движила толкоз години - голям късметлия си!!

      Щото аз от 6 броя чисто нови, успях да закарам само една до Белград на собствен ход. Верно през далечната 199... и някоя си.

      Коментар


      • #4
        От: Некои основни въпроси за Нивата, които ме терзаят....

        Е ще слагам блокажи, ама какви ? Кои биха били най-подходящи, като идеята е ,да не скъсам всичките полуоски при първата кална локва ....

        Коментар


        • #5
          От: Некои основни въпроси за Нивата, които ме терзаят....

          Ето ти нещо нагледно и написно:

          https://www.drive2.ru/l/288230376152159537/

          И една лееекичка тема от 190 странички само за самоблоци на Нива !

          http://xn---35-6cdk1dnenygj.xn--p1ai...hp?id=3795&p=1

          И все пак, ако парите не са проблем, аз бих взел 100% ръчни блокажи. Защото в дадени ситуации и самоблока пречи, даже става опасен ако няма къде да избягаш от подхльзването или то се случи на неподходящо място в неподходящо време. Като пример веднага давам страничен хлъзгав наклон, може сняг, кал или трева според предпочитанията.
          Последно редактирано от коко келеша; 09-08-16, 15:13.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X