Обява

Свий
Няма добавени обяви.

До язовир Калин с кола - 2016 год - възможно ли е?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До язовир Калин с кола - 2016 год - възможно ли е?

    Здравейте,

    Някой качвал ли се е до яз. Калин тази година, интересува ме дали пътя е отворен за минаване. В различни форуми пише че от миналата година не пускали нагоре. Много благодаря предварително

    Влади

  • #2
    От: До язовир Калин с кола - 2016 год - възможно ли е?

    Миналата година се качих догоре през Август. Нямаше пропускателен режим. Възможно е да се качи догоре човек с нормална лека кола.
    LZ1AIV

    Коментар


    • #3
      От: До язовир Калин с кола - 2016 год - възможно ли е?

      Благодаря за отговора, аз се притеснявах понеже четох че от миналата година има табели "частен път" и може да се е сменил режима. Обаче днес говорих с хижаря на х. Иван Вазов и той ме успокои че ще ми запишат данните но ще ме пуснат. Така или иначе, утре ще се разбере 100% После ще споделя опита си.

      Коментар


      • #4
        От: До язовир Калин с кола - 2016 год - възможно ли е?

        Потвърждавам - вчера се качих за 1 път до горе.
        Записват данни и продължаваш.
        С мотор бях аз.
        С кола обаче не бих се качил през уикенда.
        Горе имаше поне 4-5 автомобила, на връщане се разминах по пътя с поне още толкова.
        Вкл една А8-ца... С кой акъл беше тръгнал и къде - само той си знае.
        Пътя през по-голямата си част не позволява разминаване на 2 автомобила и то в участъци с не малка дължина.
        Не знам какво се прави точно и как го правят.
        Враг усраине

        Коментар


        • #5
          От: До язовир Калин с кола - 2016 год - възможно ли е?

          И ние се качихме вчера с приятели, може да сме се засекли Бяхме с един сив Аутбек (моя) и един черен Кашкай. А8-ца не видях, но имаше едно BMW 5-а серия комби, това ме впечатли най-много. Със сигурност се е влачил по корем на доста места. Иначе накратко, че то много има изписано из форума - очаквано нямахме особени проблеми тъй като и двата автомобила са с приличен клиренс. 90% от времето карахме на 1-ва, и нагоре и надолу. Наложиха се 2 кратки почивки нагоре с цел охлаждане (нищо драстично, леко повишена температура спрямо нормалната), както и 2 надолу заради моите спирачки, които въпреки че са сериозно подобрени спрямо заводските в един момент здраво се размирисаха. Колата е автомат, и дори 1-ва предавка и идваше доста бърза. На практика от Винчето до края на серпентините съм карал на спирачки, тъй че това можеше да се очаква. Ние се качихме рано сутринта и се върнахме вечерта, мисля че това е естествената посока на движение на повечето посетители. Мисля че това е рецептата да избегнеш много разминавания. Иначе... на места ще е доста зор, определено. На отиване се разминахме с едно рено още в ниското, на връщане една Дачия ни пусна да минем защото караше мнооого бавно А, и един мотор разминахме на слизане още в началото. Определено препоръчвам разходката, уникална природа. Дори се замислям да я повторя към края на месеца.

          Коментар


          • #6
            От: До язовир Калин с кола - 2016 год - възможно ли е?

            Да, определено - сабайлем рано нямаше никакъв трафик.
            Аз слизах към обяд и засякох всичките драпащи нагоре тогава.
            Иначе и аз за сефте видях 120 градуса температурка на "водомера" ама то това за въздухар си съвсем е в реда на нещата.
            Беймве не съм засичал ама и аз не съм регистратор.
            Просто мазното ауди ми направи сЧепатление, аз не бих му го причинил.
            Аутбек и Кашкай ама нищо не ми говорят, сори.
            Прости нтереса ми към 4-колесни се ограничава само между BMW, Posche и мерц.
            Очевидно съм германофил, нищо, че всичките ми 2-коилесни за жълти та жълти

            Иначе неколко кадъра има ТУК, някакво видеЛо, което свалих набързо:



            От горе към "Карагьол" и аз не съм слизал.
            Там е по-кофти терена.
            За всичко.
            Просто реших да скокна до горе мимоходом за са видя дали има къде да вържа "коня" горе и да слизам надолу за няколко дни пеша.
            Е... Има!
            Последно редактирано от Esper; 08-08-16, 19:42. Причина: Коерекция на марка :)
            Враг усраине

            Коментар


            • #7
              От: До язовир Калин с кола - 2016 год - възможно ли е?

              Е щом е такава работата,догоре един приятел се качи с БМВ 7 серия! И големите немци стигат до горе!
              Иво (таксито) Андреев
              0988 91 80 50
              Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

              Коментар


              • #8
                От: До язовир Калин с кола - 2016 год - възможно ли е?

                Ами то буквално със всичко може да се качи човек.
                Въпросът е, че пътят е тесен и с много голяма денивелация.
                Определено не е подходящ за голям трафик и едрогабаритни МПС-та.
                Разминаването може да се окаже приключение.
                Аз и с чопЕра бих могъл да се кача но при наличие на ендуро от чий зор?
                Но си струва, де. Голяма красота е, това са около 2500м н.в.
                Враг усраине

                Коментар


                • #9
                  От: До язовир Калин с кола - 2016 год - възможно ли е?

                  Не препоръчвам с лек автомобил освен ако не е под наем или служебен.
                  Преди месец качвах с Диското и от серпентините нагоре на бавни а и надолу ( без спирачки ).
                  Иначе горе имаше Логан и корсичка
                  Land Rover Discovery II, V8 4.0
                  VW Golf VI variant
                  Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                  Коментар


                  • #10
                    От: До язовир Калин с кола - 2016 год - възможно ли е?

                    Някой разправяше, че и пистарка засичал горе (R1).
                    Та няма особени технически ограничения.
                    Въпрос на непознаване на трасето или прекалено желание качват такива неща там
                    Враг усраине

                    Коментар


                    • #11
                      От: До язовир Калин с кола - 2016 год - възможно ли е?

                      Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                      Някой разправяше, че и пистарка засичал горе (R1).
                      Та няма особени технически ограничения.
                      Въпрос на непознаване на трасето или прекалено желание качват такива неща там
                      Миналата седмица, покрай ендурата се качи и една пистарка. Има снимка във фейса.
                      Публикувайте отговор

                      Коментар


                      • #12
                        От: До язовир Калин с кола - 2016 год - възможно ли е?

                        Всъщност пътят до там е относително добър и ако е до клирънс, повечето леки коли ще го качат.

                        Проблемите са обикновено другаде:

                        1. Пътят е стръмен - до степен на много колици просто да не им достига тягова сила, особено ако са натоварени около максимално допустимото количество. УАЗ със 7 човека определено се затрудни на първа висока (на втора ниска си беше добре).

                        2. С напредването нагоре въздухът се разрежда осезаемо и горе плътността му е около 75% от нормалното атмосферно налягане. Мощността и въртящият момент спадат пропорционално (в добрия случай). Т.е. наклон който долу не е проблем горе става интересен. Турбинирани двг с много хитро управление може и да се държат по-добре, традиционните турбодизели обаче страдат досущ като атмосферните.

                        3. Охлаждането - не всички коли умеят да се охлаждат при продължително движение на първа предавка около максималното натоварване. Разреденият въздух и за това не е от помощ.

                        4. За карбураторните бензинови двигатели има една допълнителна екстра - кипнал бензин в помпата. Високата температура в двигателния отсек заедно с ниското атмосферно налягане и продължителната работа под наклон правят чудеса.

                        Коментар


                        • #13
                          От: До язовир Калин с кола - 2016 год - възможно ли е?

                          Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                          Миналата седмица, покрай ендурата се качи и една пистарка. Има снимка във фейса.
                          Така ми казаха и на мен, само че сме останали няколко, дето нямат фейсбук

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          ...


                          Проблемите са обикновено другаде:

                          ...

                          Добър анализ
                          Краткият: Качете се пеша.
                          Заобикаляте ги всичките и ще видите обстановката през различна перспектива
                          Враг усраине

                          Коментар


                          • #14
                            От: До язовир Калин с кола - 2016 год - възможно ли е?

                            Ако ще е пеша за къв да трамбоваш по този бетон? Има си пешеходни пътеки от различни места.
                            Изобщо ква е тази мания "анти-пътища в планините"?
                            о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                            Коментар


                            • #15
                              От: До язовир Калин с кола - 2016 год - възможно ли е?

                              Колко е пешеходния преход до горе , че всички с коли и мотори се засилват натам ?
                              Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                              За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                              A1+

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X