Обява

Свий
Няма добавени обяви.

До язовир Калин с кола - 2016 год - възможно ли е?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: До язовир Калин с кола - 2016 год - възможно ли е?

    Точно на НЕК е.
    Георги Танев (0+)
    Land Rover Discovery 1 300 TDi
    Land Rover Club Bulgaria
    0887 930 238, 0878 797 768

    Коментар


    • #32
      От: До язовир Калин с кола - 2016 год - възможно ли е?

      Ето малко сними от последното качване до яз. Калин в комбинация с разходка пеш до х.Иван Вазов.
      Може би заради определено по-студеното време но тази събота за разлика от предната имаше значително по-малко хора по трасето.

      Пропускателният пункт при ВЕЦ "Калин" - записват данни преди да се продължи нагоре.
      Кратка фас пауза - изкачватено всъщност започва от тук.










      Финал на "Винтчето" - 2500м.
      Самият аз. Калин го оставихме за връщане.
      Тук вързах "коня", хвърлих кожляците под един фургон и продължих надолу към х. Иван Вазов по сандали и бански.
      Стандартната ми "екипировка" за летна планина.
      Слиза се за час и половина, два в зависимост от много неща.
      Аз цепих напряко през серпентините, почти не следвах и туристическата пътека та бях там за около 1 час.









      Калините в далечината, където е "коневръза"



      И самата хижа:




      Едно чайче и обратно към билото.
      С удоволствие бих вкарал едно коняче но имаше само ракия.
      Нормално де, това не е "Шератон"!
      На връщане за да разнообразя разходката се качих по официалната пътека.
      Тя обикаля доста но е значително по-полегата за изкачване.
      Едно за разнообразие, едно за да видя доколко и докъде може да се слезе с еднуро до хижата.
      Чисто любпописво, и през ум не ми минава да го правя.
      Е, НЕ МОЖЕ. С крос може. Може би и ще може да се върне.










      Време е да влизаме пак в кожата си за да обърнем внимание и на яз.Калин, който се явява такъв магнит за много хора.
      Надолу е значително по-забавно и лежерно въпреки, че са си около 200м денивелация от билото.








      Чудесна разнообразна разходка.
      Благодаря и на Петьо за компанията.
      Повечко снимки има тук, както и няколко от следващият ден около яз. Белмекен.
      Враг усраине

      Коментар


      • #33
        От: До язовир Калин с кола - 2016 год - възможно ли е?

        Ето и от мен малко снимки от яз. Калин.
        LZ1AIV

        Коментар


        • #34
          От: До язовир Калин с кола - 2016 год - възможно ли е?

          Било е по-раничко, има и снежец при вас.
          Странно защо не съм обикалял калините преди, сума пъти съм минавал през хижата иначе.
          Вероятно защото е в страни от всичко.
          Др. път зимата със снегоходките вместо да кисна във Вазов и ще има значително повече сняг по снимките
          Враг усраине

          Коментар


          • #35
            От: До язовир Калин с кола - 2016 год - възможно ли е?

            Благодарско на Esper, че ми показа пътя до язовира и ме провокира да стигна до края на пътя!

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160813_133813059.jpg
Прегледи:1
Размер:36.0 КБ
ID:5723210
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160813_144239289.jpg
Прегледи:1
Размер:52.5 КБ
ID:5723211
            Прикачени файлове
            Публикувайте отговор

            Коментар


            • #36
              От: До язовир Калин с кола - 2016 год - възможно ли е?

              Само една поправка, колеги - мисля казва/пише се "Винчето" - идва от винче (растение), а не от винт/резба.
              Иначе екстра за разходката!
              Бих добавил, че и Рилските езера са на още 2ч от х. Иван Вазов, а и по-малко, ако се върви напряко през билото - идеален вариант да се избегне масовката от моладжии/йки на лифта.
              SUZUKI V-STROM 1000
              Jeep Cherokee 2.5CRD
              TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
              о889 525 о74 - Владо

              Коментар


              • #37
                От: До язовир Калин с кола - 2016 год - възможно ли е?



                Sent from my MotoE2(4G-LTE) using Tapatalk
                Публикувайте отговор

                Коментар


                • #38
                  От: До язовир Калин с кола - 2016 год - възможно ли е?

                  Не зная от къде идва името ама тук и по картите е дадено с "Т":

                  http://www.kade.si/#map=18/2589001.78/5188353.58/0

                  Тоест бурма някаква с резба - такива са ми асоциациите.
                  Иначе определенело е по-логично името да идва от цветето - не знаех, че има такова.
                  По-скоро не знаех, че се казва така:

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01224.jpg
Прегледи:1
Размер:180.8 КБ
ID:5723302

                  За 7-те езера си прав но предполагам почти всеки би предпочел да мине през циркуса и езерата.
                  В тоя случай обаче 2 часа не стигат и денят ще свърши без време.
                  Това си е разходка с преспиване.
                  Аз лично откакто съществува лифта от другата страна, през уикенд-а само със заповед може да ме накарат да ида там.
                  Нищо, че със сигурност освен ракия има ром и коняк
                  Враг усраине

                  Коментар


                  • #39
                    От: До язовир Калин с кола - 2016 год - възможно ли е?

                    Първоначално публикуван от Shider Преглед на мнение
                    Само една поправка, колеги - мисля казва/пише се "Винчето" - идва от винче (растение), а не от винт/резба.
                    Иначе екстра за разходката!
                    Бих добавил, че и Рилските езера са на още 2ч от х. Иван Вазов, а и по-малко, ако се върви напряко през билото - идеален вариант да се избегне масовката от моладжии/йки на лифта.
                    А въпросното цвете има ли го в големи количества в този район? И аз го знам като ВинТчето. Чел съм че идва от Бурма чал, ама това е само предположение и не е сигурно.

                    Коментар


                    • #40
                      От: До язовир Калин с кола - 2016 год - възможно ли е?

                      Не ми е направило впечатление да го има, според гугъл не е характерно за конкрететен район.

                      Sent from my SGP511 using Tapatalk
                      Враг усраине

                      Коментар


                      • #41
                        От: До язовир Калин с кола - 2016 год - възможно ли е?

                        Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                        Не ми е направило впечатление да го има, според гугъл не е характерно за конкрететен район.

                        Sent from my SGP511 using Tapatalk
                        Значи няма никаква логика името на трафопоста да идва от някакво цвете, което го няма наоколо.
                        Вероятно е заради това как изглежда на фона на скалите-като навит винт в тях .

                        Коментар


                        • #42
                          От: До язовир Калин с кола - 2016 год - възможно ли е?

                          А може и да няма общо със съоръжението.
                          На мен ми стана интересна историята по изграждане на съоръжението.
                          Зачетох се около нея и се оказа, че всичко, което съм си мислел, че знам е било грешно.
                          Та ако някой има повече информация около историята за изграждането на това чудо би било чудесно.
                          Е, нещо по-различно от това, което хухъл извежда на 1 страница - него съм изчел вече

                          Sent from my SGP511 using Tapatalk
                          Враг усраине

                          Коментар


                          • #43
                            От: До язовир Калин с кола - 2016 год - възможно ли е?

                            За цветето Винче намерих тази информация:

                            https://sites.google.com/site/divite.../vince-anchuza

                            http://bilki.bg/encyclopedia-bilki/v...cha-treva.html

                            И аз го знам като Винчето.
                            Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                            Коментар


                            • #44
                              От: До язовир Калин с кола - 2016 год - възможно ли е?

                              Първоначално публикуван от vladyb1 Преглед на мнение
                              Здравейте,

                              Някой качвал ли се е до яз. Калин тази година, интересува ме дали пътя е отворен за минаване. В различни форуми пише че от миналата година не пускали нагоре. Много благодаря предварително

                              Влади

                              Миналата година 3 пъти се качвахме с едно слизане до Карагьол..https://plus.google.com/u/0/photos/p...5154?icm=false
                              https://plus.google.com/u/0/photos/1...39440598876594

                              Първият път с Хонда "Сивик", после Тойотите и накрая с Волво "ХЦ 90" точно преди да затворят пътя от "Язовири и каскади". Ние им разбихме леда на няколко места ноември месец за което ни благодариха. Качвахме се, за да сложим табели на Карагьол, Воденичарските и Градински езера, които са на едни от най-дивите места в Рила...И добре, че бяха картите на bg mount... та успяхме за един ден да да сложим табелите и да се приберем...

                              Коментар


                              • #45
                                От: До язовир Калин с кола - 2016 год - възможно ли е?

                                Важно!!!
                                Уикенда, реших да се кача за пореден път, но този път на 4 колела с витарата...Греда...веднага след лудницата има нова бариера, която бе заключена...и на знака частен път имаше остовен тел. номер. Звъннах, оказа се че има заповед да не се отваря бариерата на некой да 16:30ч. всеки ден...Извършват се ремонтни дейности и имало свачище. Отделно на веца в с.рила има стоварени тръби,който ще ходят на горе. Казаха ми до края на септември пътя ще е затворен докото трае ремонта и евентуално след 16:30 ще има достъп, но не на 100% Отделно ми напомниха, че пътя е частен, и след септеври може би ще забранят достъпа. Ще си го ползват единствено те, защото много коли се качвали...
                                Май ще стане: кой се качвал, качвал...пътя е затворен!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X