Обява

Свий
Няма добавени обяви.

До язовир Калин с кола - 2016 год - възможно ли е?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: До язовир Калин с кола - 2016 год - възможно ли е?

    Всъщност мястото си е добро и за автомобилен, и за пешеходен туризъм. Двата потока не си пречат. Който каквото го влече.

    Колко е пешеходният преход - има-няма 1800м денивелация, който както ги вземе. Има две сгодни хижи наблизо.

    Коментар


    • #17
      От: До язовир Калин с кола - 2016 год - възможно ли е?

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение

      4. За карбураторните бензинови двигатели има една допълнителна екстра - кипнал бензин в помпата. .
      ...Първото ми качване го ядох тоя с бензина ...от тогава само на газ ...и на втора бавна
      На нас клиренс ни трябва , не скорост

      Коментар


      • #18
        От: До язовир Калин с кола - 2016 год - възможно ли е?

        Аз само за пробата включих на бензин. Е не стана.

        Впрочем ходих там да прибирам една Жигула която беше пострадала от същото и собственикът беше вече отписал двигателя.

        Коментар


        • #19
          От: До язовир Калин с кола - 2016 год - възможно ли е?

          Пътеката тръгвала от с.Пастра, където и пътят.
          Принципно го казах на шега - не е като да се разходиш до Ч.Връх.
          Все пак е сравнително легален начин да се качиш в национален парк на 2500 метра с любимият ламаринозавър.
          Той добре, че пътят е сравнително ограничаващ та горе не е станало като на 7-те езера...
          Та в тази връзка на какво основание са сложени тези забранителни табели за частен път в началото?
          Ясно е, че спират много малък процент ентусиасти но чий е този път всъщност?
          Сори ако дискутирано вече - признавам, не съм търсил.

          Накрая ще сложат една бариера и ще се наложи да се потрудим повечко за изживяването.
          Враг усраине

          Коментар


          • #20
            От: До язовир Калин с кола - 2016 год - възможно ли е?

            Мисля, че пътят е на НЕК.

            Коментар


            • #21
              От: До язовир Калин с кола - 2016 год - възможно ли е?

              Миналото лято едно пежо 305 бая се озори на единия завой от серпентините, че даже позамириса на феродо и то яко. Иначе горе имаше такси от марката "тико" и други марки леки автомобили.
              Дано да не затворят пътя, защото гледката е супер и си заслужава този, който не е ходил отиде и да види красоти.
              Поздрави!!!

              Коментар


              • #22
                От: До язовир Калин с кола - 2016 год - възможно ли е?

                Ако не се правят зулуми, няма да го затворят.

                Коментар


                • #23
                  От: До язовир Калин с кола - 2016 год - възможно ли е?

                  Но може да го направят платен
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #24
                    От: До язовир Калин с кола - 2016 год - възможно ли е?

                    Малко е вероятно. Не че ще се разсърдя.

                    Коментар


                    • #25
                      От: До язовир Калин с кола - 2016 год - възможно ли е?

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Малко е вероятно. Не че ще се разсърдя.
                      Е що?
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #26
                        От: До язовир Калин с кола - 2016 год - възможно ли е?

                        Еми това е вододайна зона.
                        Освен това е национален парк.
                        Все едно да разпънеш шатра и да правиш парти около яз. Студена, примерно.
                        Донякъде има логика да има рестриктивен режим на достъп, какъвто природата се е постарала да има естествен.
                        Принципно цялата тая работа с излетите там се крепи на ръба.
                        Ясен е прав - ако не се правят простотии горе от сорта да се качиш и да разпалиш кебапчийница и/или да изпомпиш един стек кенчета, които да заебеш по поляната...
                        Вероятно достъпа ще си остане както сега.

                        И аз не бих оревал света ако сложат бариера.
                        Малко егоистично, но аз нямам проблем да се кача и пеша.
                        Който и да го направи, не мисля, че би съжалявал после.

                        Но да не разводняваме темата с локуми - за сега е възможно качването както казахме с всичко.
                        Дали ще остане така - зависи в случая според мен от нас.
                        Враг усраине

                        Коментар


                        • #27
                          От: До язовир Калин с кола - 2016 год - възможно ли е?

                          Качването с лек автомобил е изпитание за машината и аз с личното си градско мпс не бих се пробвал.

                          Коментар


                          • #28
                            От: До язовир Калин с кола - 2016 год - възможно ли е?

                            Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                            Така ми казаха и на мен, само че сме останали няколко, дето нямат фейсбук




                            Добър анализ
                            Краткият: Качете се пеша.
                            Заобикаляте ги всичките и ще видите обстановката през различна перспектива
                            Фейсбука в организиране на подобни забавления е идеален.
                            Сега чакам някой пак към язовира, че не успях да участвам миналата седмица.
                            И тука чакам оферти... [emoji1]

                            Sent from my MotoE2(4G-LTE) using Tapatalk
                            Публикувайте отговор

                            Коментар


                            • #29
                              От: До язовир Калин с кола - 2016 год - възможно ли е?

                              Забираш ме през Студена и сме горе.
                              Ей го - няма нужда от Факинг Бич дори.
                              Тъкмо да изтествам "новата" стойка за номера че предният път я откърших на връщане.
                              Къф моторист съм аз - че и номер даже имам!
                              И държа да отбележа, че изхвърча не там горе а долу, преди гр.Рила.
                              На пътя за Рилски манастир
                              Враг усраине

                              Коментар


                              • #30
                                От: До язовир Калин с кола - 2016 год - възможно ли е?

                                Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                                Колко е пешеходния преход до горе , че всички с коли и мотори се засилват натам ?
                                Ами може от Сапарева баня да се качите на х. Рилски езера с кола донякъде и лифт(пеша) до рилските езера и същия ден от езерата за около 3-4-5 часа да идете до х. Вазов. На другия ден през връх Калин до Винтчето се стига пак за около 3-4 часа . Можете да пообиколите наоколо , вижда се отгоре язовир Калин, Воденичарските езера от Голям Полич, после от Винтчето надолу по пътя за 2ч край Черния гьол където също има язовирна стена и пак на хижата.Правите кръгов маршрут да не се повтаряте. Има отклонение от пътя по пътека. Има марка, но е хубаво с навигация да не се чудите.

                                Ето един куп снимки на качване от седемте езера до Вазов и после през Калините до язовира, Винтчето и обратно. После следват други маршрути които не са по темата през Урдините , Мальовица....
                                https://goo.gl/photos/iT1u7qtkzHkx9c819

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X