Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С каква раздатка може да се замени раздатката на Дефендър 110 производство 1996г. ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • С каква раздатка може да се замени раздатката на Дефендър 110 производство 1996г. ?

    Здравейте колеги,
    имаме служебен Дефендър 110, производство 1996г., на който раздатъчната кутия е с износени зъбни колела и увредени лагери. Понеже не можем да открием втора употреба раздатка от Дефендър, ме интересува, от какъв друг автомобил може да се присособи? Например от Дискавъри 2,5дизел или от друг? Ако не може да се приспособи друга раздатка, дайте съвет как да постъпим. Къде може да се отремонтира качествено с гаранция минимум 1година и колко би струвала подобна процедура?

    Предварително благодаря на всички отзовали се!

  • #2
    От: С каква раздатка може да се замени раздатката на Дефендър 110 производство 1996г.

    Раздатката е LT230 и тази раздатка e вграждана в другите модели на Land Rover от тези години - Дискавъри 1 и Рейндж Ровър Класик . Така че търси раздатка LT230 и я монтирайте към кутията .
    VEREYA MOTORSPORT TEAM

    Коментар


    • #3
      От: С каква раздатка може да се замени раздатката на Дефендър 110 производство 1996г.

      На Дифендъра е по-бавна на бързите скорости, не че ще е проблем да върви по-бързо.. По-добре изпрати раздатката на Таргата от Варна да ти я направи. Няма философия и не е скъпо.
      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

      Коментар


      • #4
        От: С каква раздатка може да се замени раздатката на Дефендър 110 производство 1996г.

        От бензиново Дискавъри 2000mpi е абсолютно същата.

        Коментар


        • #5
          Благодаря за отзивчивостта на всички колеги!!!

          Интересува ме, има ли някакъв номер на рздатката по който да разбера, че е LT230?

          Колега "rusev", може ли да ми дадеш координати на колегата "Таргата" от Варна?

          От Рейндж Ровер 2,5ТД /мотор VM/ 91г. с ръчни скорости става ли раздатката? Питах, колегата който го продава на части, но той си няма понятие, не може да ми покаже и снимки, понеже не е демонтирана. Интересува ме също от Дискавъри автоматик, комплекта раздатъчна кутия с автоматична скоростна кутия може ли да се монтира, вместо нашата раздатка с ръчна ск. кутия?
          Последно редактирано от CarTest™; 08-08-16, 17:22.

          Коментар


          • #6
            От: С каква раздатка може да се замени раздатката на Дефендър 110 производство 1996г.

            Първоначално публикуван от SDM Преглед на мнение
            От Рейндж Ровер 2,5ТД /мотор VM/ 91г. с ръчни скорости става ли раздатката? Питах, колегата който го продава на части, но той си няма понятие, не може да ми покаже и снимки, понеже не е демонтирана. Интересува ме също от Дискавъри автоматик, комплекта раздатъчна кутия с автоматична скоростна кутия може ли да се монтира, вместо нашата раздатка с ръчна ск. кутия?
            На РР от тези години слагат два модела раздатки, едната е LT230. Ако ръчката за превключване на бързи/бавни има ход само нагоре/надолу, значи няма да ти свърши работа. При LT230 има ход и наляв, на лоста пише "diff lock" или нещо подобно.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X