Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за смяна на полуоска?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за смяна на полуоска?

    Здравейте колеги при едно дърпане на удар счупих дясната полуска. Днес я разглобих и се оказа че е със каре не със съчми. Предполагам че и другата е такава но не мога да намеря освен със съчми. Та искам да попитам може ли да сложа със съчми въпреки че лявата е с каре? И другия въпрос сферата от вътре е понадрана при прибирането от местопроизшествието, това проблем ли е? Може ли да я загладя с някои камък с бормашината че хич не ми се сваля сверата?
    П.П. Ако на някой му се намира втора ръка в добро състояние да предлага.

  • #2
    От: Въпрос за смяна на полуоска?

    Малките усилия водят до малки резултати.

    Сменяй с нови(или поне здрави) части, поне за УАЗ се намират за по една бира на част.

    Ако си мислиш, че с половин ремонт ще получиш цяла част-лъжеш се.
    УАЗ макар и да е много търпелив на глупости-иска си поне малко внимание и здарви части, ако искаш поне малко да върви.
    Ако искаш да е доста добре-в ръководството за ремонт на УАЗ са описани всички процедури при ремонт. Макар,ч е никой не ги спазва, даже и регулировъчните данни, а после реват, че УАЗа бил боклук.

    Не знам какво имаш предвид "с каре" и "със съчми", и в двете има съчми, но и което да сложиш-ще върви. Обаче трябва да е правено за точно този модел. Много части са взаимозаменяеми, но някои не са,та трябва внимаване при поръчване на частите.
    Айде безплатен акъл-късата полуоска със ШРУС(от Хънтър) е еднаква с тази от стария модел(класическата за УАЗ), но дългата не е. И аз не го знаех до преди два месеца, ама го научих, щото питах.
    Такава с ШРУС, дълга има и за стария модел, но трябва да е именно за стария модел, от Хънтър не става.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за смяна на полуоска?

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2010-12-23_221716.jpg
Прегледи:1
Размер:46.8 КБ
ID:5722259 под каре имам предвид това.Лявата полуоска се е счупила на две и не е със съчми а е с такова като на снимката. Предполагам че другата полуоска е същата. Въпросът ми е може ли да си остане другата полуоска каквато е, а счупената да заменя със полуоска със съчми? Относно това че приклекавянето не е истинското решение знам, но нямам време за по- задълбочени и правилни дествия по ремонта. И тъй като а я ползмвам за съвсем леки разходки по черен път искам да разчитам, че като падне роса през ноща докато съм на язовира няма да си остана там където съм защото нямам преден мост.

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за смяна на полуоска?

        С такова каре съм виждал единствено на чероки(мостове Дана), на УАЗ за първи път чувам(и виждам) за такова каре.

        Какъв е УАЗ-а? ако е със стандартните мостове-слагай стандартна полуоска, или такава със ШРУС, това е някаква измислица според мен, но ако е наистина за леки разходки- и това става.
        Обаче не съм виждал да се продават такива полуоски, да не би да е някаква гаражна самоделка? Я огледай за заварки, нефабрични изпълнения, и т.н....
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за смяна на полуоска?

          Утре ще я снимам и ще я покажа. Може и да е някакъв Бг инженеринг. Сега си спомням, че като я купувах преди 3 години собственикът ми каза че отпред е с карета, като го изтъкваше като плюс. Аз тогава не можах да вдена точно какво има предвид, но явно е ставало въпрос за интервенция по полуоските.
          Уазката е 469 Б граждански мостове с жабкови амове , кръгли стопове и тн.
          Последно редактирано от CCCP; 04-08-16, 22:50.

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за смяна на полуоска?

            На мен ми се струва нашенски тунинг, ма де да видим.

            Пак ти казвам-ако мостовете са стандартните-слагай стандартни полуоски, и си свиркай, щом е за леки разходки-всичко ще устиска.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за смяна на полуоска?

              Точно гаражна самоделка е ,реже се кардан от УАЗ от двете страни до карето ,реже се и полуоската ,маха се сферата със сачмите и се заварява.Виждал съм как се прави, и мислех и аз така да направя на моя УАЗ, но се отказах.

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за смяна на полуоска?

                Първоначално публикуван от Geni E Преглед на мнение
                Точно гаражна самоделка е ,реже се кардан от УАЗ от двете страни до карето ,реже се и полуоската ,маха се сферата със сачмите и се заварява.Виждал съм как се прави, и мислех и аз така да направя на моя УАЗ, но се отказах.
                Това е бахти простотията...
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за смяна на полуоска?

                  Кольо, къде са тези части за УАЗ за по бира, отдавна са отминали тези хубави времена, подръжката на УАЗа си е като на всеки друг автомобил.
                  Дивотия е този тунинг.
                  Прежалваш 200 лева за нова полуоска и продължаваш напред.

                  Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
                  "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за смяна на полуоска?

                    А за надраната сфера нищо не казвате (не е нещо кой знае какво но като прокарах пръсти има едно място което боде и ако не внимаваш си реже)
                    Снимките на въпросната полуоска малко по- късно днес.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос за смяна на полуоска?

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0147.jpg
Прегледи:1
Размер:149.6 КБ
ID:5722356Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0148.jpg
Прегледи:1
Размер:143.3 КБ
ID:5722357Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0149.jpg
Прегледи:1
Размер:154.0 КБ
ID:5722358Ето снимките на полуоската.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос за смяна на полуоска?

                        Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                        Кольо, къде са тези части за УАЗ за по бира
                        Говоря за части втора употреба. И да-намират се, днес взех две карета за кардан на цена-нищо. Е, аз правя пък други услуги на хората, та не е съвсем без нищо, ама е на мнооого ниска цена.
                        Все още УАЗки се намират по дворове и гаражи, немалко се дават по морги и скрападжийници, та е въпрос на търсене.

                        Нови части естествено на такива цени няма, и когато не може да се намери каквото ни трябва-няма как-в магазина...
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #13
                          Здравей СССР,
                          Случайно да пазиш здравата половина от полуоската?
                          Имам подобен проблем с една Dana 25 на един стар Jeep и това на твоите снимки е най-близкото до моето, което откривам в мрежата.
                          Ако си я запазил и не ти трябва с удоволствие бих те отървал от нея.
                          Поздрави

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X