Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Европа и терора

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Европа и терора

    Новини засичам от тук и там,че някои Европейски страни премислят политиката си спрямо оръжията в гражданите както и тия в полицията.Ще извинявате,но повечето от линковете ще са на английски,че не ги намирам на Български по някаква причина.

    Англия започва обучение и въоръжаване на около 1500 полицая,ще им отнеме поне 2

    http://www.telegraph.co.uk/news/2016...-to-terror-at/

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:104670782_Armed_police-large_trans++ZgEkZX3M936N5BQK4Va8RQJ6Ra64K3tAxfZq0dvIBJw.jpeg
Прегледи:1
Размер:71.4 КБ
ID:6118457
    Прикачени файлове
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

  • #2
    От: Европа и терора

    http://www.breitbart.com/london/2016...ht-terrorists/

    Чешкия президент приканва гражданите да се въоръжат в готовност да защитават себе си и околните.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      От: Европа и терора

      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
      http://www.breitbart.com/london/2016...ht-terrorists/

      Чешкия президент приканва гражданите да се въоръжат в готовност да защитават себе си и околните.
      Не може да бъде. Как са го изтървали да прави такива призиви. По-скоро е журналистическа измислица. Имаше един чешки президент преди 25 г. който щеше да прави от танковете лъжици.
      ОФБ ДБ X22SE
      Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

      Коментар


      • #4
        От: Европа и терора

        Първоначално публикуван от bogilloff Преглед на мнение
        Не може да бъде. Как са го изтървали да прави такива призиви. По-скоро е журналистическа измислица. Имаше един чешки президент преди 25 г. който щеше да прави от танковете лъжици.
        Може то може,виж им закона за придобиване на оръжие какъв е - минаваш теста,психо,такса и си ти,няма глупости от рода на Доказана Необходимост или искаш - дават ти,това е.

        http://www.thelocal.ch/20160725/terr...ss-run-on-guns

        Швейцария репортува 30 до 50% скок в продажбата на оръжие в различните кантони,причината Страх от терора в Европа.
        Последно редактирано от BENZBOSS; 04-08-16, 07:55.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #5
          От: Европа и терора

          http://www.thelocal.fr/20160304/even...terror-attacks

          Франция окуражава и променя закона за полицаите,вече имат право и е препоръчително да си носят пищпвите в извънработно време както и въоръжава останалите 50% от полицаите които до момента са били с ръце в джобовете.От известно време ги снабдява и с дълго както и щитове които държат на АК.

          Е сега ще погледна с колко им скача продажбата за цивилните
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #6
            От: Европа и терора

            Първоначално публикуван от bogilloff Преглед на мнение
            Не може да бъде. Как са го изтървали да прави такива призиви. По-скоро е журналистическа измислица. Имаше един чешки президент преди 25 г. който щеше да прави от танковете лъжици.
            Преди 25 години почти всичките президенти на държавите от бившия източен блок искаха да правят от танковете лъжици само че сега реалността е съвсем друга . Не че тероризма са бори конкретно с танкове но не е зле да имаш достатъчно бройки .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #7
              От: Европа и терора

              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
              Може то може,виж им закона за придобиване на оръжие какъв е - минаваш теста,психо,такса и си ти,няма глупости от рода на Доказана Необходимост или искаш - дават ти,това е.

              http://www.thelocal.ch/20160725/terr...ss-run-on-guns

              Швейцария репортува 30 до 50% скок в продажбата на оръжие в различните кантони,причината Страх от терора в Европа.
              Нямах предвид това. Законите са си закони. Ако не четеш внимателно и нашия може да ти се стори хубав.
              Мисълта ми беше, че "официалната линия" която европейските лидери "спазват" е - като ударят едната ти буза, обърни и другата.
              Обърка се света, объркааа ... Евреите станаха войници, българите - нация политическа, руснаците - търговци, а германците - демократи.
              ОФБ ДБ X22SE
              Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

              Коментар


              • #8
                От: Европа и терора

                Първоначално публикуван от bogilloff Преглед на мнение
                ... а германците - демократи.
                Хи-хи, баси и оксиморона, а.

                Коментар


                • #9
                  От: Европа и терора

                  Асенски, няма начин да няма промени, въпреки че по едно време се спрягаше силно обратният вариант-силно да се ограничат възможностите за закупуване на оръжие от цивилни (става въпрос за Европа, като цяло).
                  В локален план мога да кажа, че доста хора започват да се интересуват как да си закупят КНО, но тук идва проблема с куцото законодателство, което дава и хляба и ножа в ръцете на Началника на РУП, който казва дали може или не може да си закупиш и то без да има конкретни критерии.
                  Без да съм черноглед, Европа вече не е същата и скоро няма да бъде такава каквато я помним от преди няколко години. Дори и утре да избият всички ИДИЛЦИ и прочее джихадисти, на тероториите на Ирак, Сирия, Либия и т.н. винаги ще ги има тия хиляди скрити лимонки, които видяха и знаят, че самостоятелно, почти без никакви средства могат да предизвикат хаос и терор, което ще отеква като заплаха години наред.
                  Според мен, до 30ина години ще има много сериозен, глобален катаклизъм, а мюсюлманството ще изчезне като религия, защото за разлика от християнството, отказва да се модернизира в разбиранията и догмите си, което ги прави религия на омразата, а тя няма да бъде приета никъде, освен в държавите от близкият изток, където скоро ще стане страшно, защото никой няма да им купува петрола, а те не могат и един пирон да произведат...
                  Катаклизма обаче няма да е заради религии (макар, че те ще бъдат инструмент), а заради енергийните източници, които трябва да се променят много скоро и промяната ще доведе доста хаос и безумия.
                  Ако трябва нещо да те успокоява, аз смятам че САЩ, отново ще станат водеща икономика, благодарение на това, че вече отработват собствените си енергийни запаси, а това за мен значи само едно-вече имат алтернативен източник на енергия и ще използват сегашните си запаси от фосилни горива, за да се издигнат икономически, а след това следва въвеждането на новите енергоизточници, които ще променят света.
                  Да се върна на Европа-положението ще е зле, заради икономическата криза, която ще задълбочи още повече и вътрешните проблеми на държавите и терора може да започне да бъде използван и за други цели, след като има такъв огромен ефект върху живота на нормалните хора.
                  Да не забравяме, че по -голямата част от хората извършили терористични нападения, са местни, така че религията е само отдушника на целия гняв събран срещу обществото, което е силно разделено на беди/богати и образовани/необразовани...
                  За съжаление, Европа се разделя, а само обединението и обща фискална политика могат да ни спасят икономически. Русия е другия фактор, Турция също, защото и двете държави започнаха да играят ва банк, което ще доведе допълнителни катаклизми.
                  Но всичко това са само теории, утре може да кацнат извънземните и да донесат мир и радост на земята

                  Коментар


                  • #10
                    От: Европа и терора

                    Първоначално публикуван от bogilloff Преглед на мнение
                    Нямах предвид това. Законите са си закони. Ако не четеш внимателно и нашия може да ти се стори хубав.
                    Мисълта ми беше, че "официалната линия" която европейските лидери "спазват" е - като ударят едната ти буза, обърни и другата.
                    Обърка се света, объркааа ... Евреите станаха войници, българите - нация политическа, руснаците - търговци, а германците - демократи.
                    Всички се променят според необходимостта . А официална позиция на политик може да се смени 3 пъти за 5 минути . На Б.Б. и по толкова не изкарват официалните позиции
                    Последно редактирано от sek.1; 04-08-16, 09:22.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Европа и терора

                      Първоначално публикуван от bogilloff Преглед на мнение
                      Нямах предвид това. Законите са си закони. Ако не четеш внимателно и нашия може да ти се стори хубав.
                      Мисълта ми беше, че "официалната линия" която европейските лидери "спазват" е - като ударят едната ти буза, обърни и другата.
                      Обърка се света, объркааа ... Евреите станаха войници, българите - нация политическа, руснаците - търговци, а германците - демократи.
                      Там разликата,основната разлика е,че не минаваш през някой с пищов на кръста който преценява дали имаш или нямаш нужда да защитаваш семейството си.Искаш да имаш,плащаш,курсче,психо и ти дават,няма причина или КОС който да те косне през капачките.
                      А че се обърка света си много прав,но всичко се саморегулира - свиваш им оръжията и се въдят ненормалници.Е днес една жена е загинала и 5 ранени в Англия,нападателя с нож.......а ножовете са забранени та не може да е вярно.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #12
                        От: Европа и терора

                        Бе не знам за Европа, ма аз съм на мнение че в наща чиния трябва да си гледаме......
                        Сутринта гледах случайно репортаж от Пирея, и се зачудих защо и трябвало на въпросната журналистка да бие 900 км път.... Лъвов мост е по-близо.
                        Снощи се уплаших минавайки от там.
                        Камери щели да наслагат в целия квартал, вчера преди да си пребера жената от работа, некъв я заглеждал, заговарял и кълнял ...... представаяте ли си ко ни чака......
                        Трябва да се вземат мерки, категорични и твърди - това не знам до къде ще ескалира.......
                        Поздрави!
                        VITARA, SAMURAI
                        FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                        RENAULT ESPACE QUADRA
                        ...и едно сивикче за града...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Европа и терора

                          Е наша си чиния де,нали сме в Европа - чехи,поляци,германци........всичко живо натиска на пищова,а камерите отделно.Като сложат камери та какво,ще ги спре да ми бият 2 шамара и да ми сложи нож на гърлото?
                          Тия камери фффффиииут колко да констатират престъплението.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #14
                            От: Европа и терора

                            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                            Новини засичам от тук и там,че някои Европейски страни премислят политиката си спрямо оръжията в гражданите както и тия в полицията.
                            Босе, ще черпя колкото кажеш тави кебапчета, та и бирата е от мен, че въпросните промени ще са в тенденция по-сериозно въоръжаване на полицията (и изобщо съответните структури) и още по-голямо ограничаване възможността за въоръжаване на населението!
                            Не се прехласвай по нещо си там за Чехия. Четен отстрани, нашият закон изглежда още по-либерален (и съвсем обективно е такъв по европейските стандарти).
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Европа и терора

                              Ми няма как да го кажа,че си въоръжават полицията е видно,но и населението купува и се въоръжава и то.Не знам и не виждам как нашия закон е по-добър от Чешкия,там нямат спирачката КОС и не ти се налага да доказваш очевидното.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X