Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на автомобил за дълъг път.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Избор на автомобил за дълъг път.

    Първоначално публикуван от Михаил Преглед на мнение
    ...
    Я кажете за D4D или HDi мотора колко струва термостата и можете ли да го смените на улицата?
    ...
    А трябва ли ?!

    Първоначално публикуван от samuraj Преглед на мнение
    ...
    А защо дизел - за чужбина това е най доброто.......
    Та понеже става въпрос за чужбина,
    много ми е интересно как, примерно, в Германия ще си смениш термостата на улицата ?!
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #32
      От: Избор на автомобил за дълъг път.

      D4D или HDi не са кой знае колко различни като концепция.Термостат и се сменява също като на пасата,на улицата.Само че, при D4D почти не се налага,защото само караш аз също не се заяждам.
      Та затова говорим,че пасата е силно надценена кола.Не че е лоша,ама се белят копчета,машинките на стъклата се правят на 100%,централното отказва,все дребни дразнещи проблеми които се появяват изневиделица.Не че и пречи да върви,ама да се знае.
      Последно редактирано от FiveFinger; 03-08-16, 13:57.

      Коментар


      • #33
        От: Избор на автомобил за дълъг път.

        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
        Отидох

        а ти прочете ли това

        което значи мощност до 74kW или 100к.с.

        Тона ми не е заядлив, а диалогичен,
        просто не се сдържах на глупостите ти, които не си подкрепил с примери.

        Ако имаш по-добро предложение за дизелово комби под 100 коня, и след 2000г., го напиши.
        Явно имаме различни разбирания за висок данък и разходи по автомобила, но не разбирам защо решаваш, че твоето разбиране е правилно, след като няма стойности. Едва ли е необходимо да давам пример колко по-лесно се изпреварва с дизел комби с 140 коня, отколкото със същото шаси с 90 коня, но ако държиш ще изровя примери.
        Не желая да водя спорове, дадох мнение, като доста други колеги, но явно само моето ти е привлякло интереса.
        Благодаря ти за диалогичния тон и се надявам тук да прекратим, или поне аз, ти си знаеш.

        Коментар


        • #34
          От: Избор на автомобил за дълъг път.

          Колеги, аиде да не се заяждаме излишно, за да не се разводни темата.......
          Помолих да споделите опит.
          VITARA, SAMURAI
          FIAT PANDA 4x4 CABRIO
          RENAULT ESPACE QUADRA
          ...и едно сивикче за града...

          Коментар


          • #35
            От: Избор на автомобил за дълъг път.

            Имал съм 406 и 407, бензинови, но пък ксантии дизел съм карал, та криво-ляво мога да сглобя едно дизелово пежо. 406 е кола отсякъде. Здрава ходова част, добро задно окачване, демек стабилно при скорости, добри седалки, прилична возия, широко. 407 - гнусна кола - ниска, много пластмаса, предницата стърчи много пред колелата и се удря в неравности при по сериозни надлъжни заклащания. 2,0 HDI са добри моторетки. Здрави, вървящи прилично и не много харчещи. Та 406 с 2,0 дизел мисля, че ще е не лош избор, отговарящ на търсенето.

            Коментар


            • #36
              От: Избор на автомобил за дълъг път.

              Първоначално публикуван от mikivt Преглед на мнение
              Имал съм 406 и 407, бензинови, но пък ксантии дизел съм карал, та криво-ляво мога да сглобя едно дизелово пежо. 406 е кола отсякъде. Здрава ходова част, добро задно окачване, демек стабилно при скорости, добри седалки, прилична возия, широко. 407 - гнусна кола - ниска, много пластмаса, предницата стърчи много пред колелата и се удря в неравности при по сериозни надлъжни заклащания. 2,0 HDI са добри моторетки. Здрави, вървящи прилично и не много харчещи. Та 406 с 2,0 дизел мисля, че ще е не лош избор, отговарящ на търсенето.
              Благодаря за обобщението....
              Единствения проблем е че 406 ци с темпомати са доста редки...
              Поздрави!
              VITARA, SAMURAI
              FIAT PANDA 4x4 CABRIO
              RENAULT ESPACE QUADRA
              ...и едно сивикче за града...

              Коментар


              • #37
                От: Избор на автомобил за дълъг път.

                Шкода Октавия комби
                Евтина, широка, бърза, здрава, харчи малко, не уморява на дълъг път, може да се вземе със сериозни екстри (всичко "Пасаторско")
                Същото важи и за Супърб, но е по-луксозна и по-скъпа

                Поздрави,

                Коментар


                • #38
                  От: Избор на автомобил за дълъг път.

                  Ако взимаш 406 гледай да не е с 2.2 HDI, също обърни МНОГО внимание с какъв автомат ще дойде, да не се нахакаш на AL4 DP0, че целия нет е изпищял от него. Обикновено 2.0 ги комплектоват с него, 2.2 ги комплектоват с 4HP20 на ZF, който обаче е 4-скоростен. По-новите вече са с автомат на Айсин, 6 скоростен, който също си има болежки, но срещу скромна сума приблизително равна на тази на закупуване на колата се лекуват.

                  Преди 2 месеца си купих С5 2.2 HDI комби автомат, ако искаш мога да те повозя или да го покараш за да прецениш устройва ли те този тип кола. Като цяло е с много здраво и надеждно окачване, това дето харчело повече заради хидравликата не е вярно. Двигателя 2.2 е доста лаком - под 7,5 не мога да го смъкна дори извънградско, но при мен може да е от позапушения FAP който ще трябва да го лекувам скоро. За 2.0 казват, че е много добър и почти вечен.
                  What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Избор на автомобил за дълъг път.

                    Ееййййй да не полегне човек да спи след нощна смяна, трета страница ще започнете.

                    Понеже се искаше личен опит. Имал съм само 2 дизела.
                    Volvo V40 набор '98-а - обща платформа с Митси Каризма и дизел Рено 1.9 тди, към 90 коня беше по спомен. Неочаквано добра комбинация. Климатик, круиз контрол, ръчни скорости, повече от приличен обем на багажника. Крачето ми тежи та се караше все на обороти като за средна скорост 130 км/ч. Разход около и под 6/100. След '99-а са пак с Рено Дизел, ама DCI. Приятен и удобен круизър. Единствен недостатък - на около 190К км хвърли лагер френската ск.кутия, другото само консумативи. По мои сметки отсекъде покрива изискванията.
                    Другото ми дизелче също ги покрива, без комбито и круиз контрола - Ровър 420 седан набор '98-а. Аз викам, че тоя дизел е едно от малкото неща, при направата на което англичанина не си е оставил ръцете. За съжаление не се предлага комби, дори и при ползващия същия двигател Акорд на Хонда. Комбито е брата близнак на Ровър 400 - Сивик Аеродек. Показателите на въпросната комбинация са, същите като на V40-ската.

                    Преки наблюдения, с добри впечатления имам и от гореспоменатите Пежо 406, Ситроен Ксантия и Нисан Примера.
                    Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                    Коментар


                    • #40
                      От: Избор на автомобил за дълъг път.

                      Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
                      Е класа според бюджета ! Аз лично не съм карал по-удобен автомобил на дълъг път !
                      Това е вярното!Останалите постове са "фалиме си нащо гардже , шот е най-рошаво"
                      пп Не мислете , че имам лошо мнение за другите изброени автомобили!
                      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Избор на автомобил за дълъг път.

                        Първоначално публикуван от Михаил Преглед на мнение
                        Аз пък съм пристрастен към пасаторите. Имам комби със 130 к.с. "тракащата помпа - дюза", с двойно предаване и шестстепенна ръчна скоростна кутия. Наскоро имах случка с него в Черна Гора - блокира ми термостата, купих от най - близкия магазин (всъщност спрях пред един магазин за авточасти) един за 6,5 евро и го сменихме на улицата, после от една автомивка (магазина беше в обедна почивка) купих три литра G12 за три евро литъра, долях си ситемата и се прибрах у дома.
                        Я кажете за D4D или HDi мотора колко струва термостата и можете ли да го смените на улицата? Не се заяждам, интересно ми е, да не би да съм се минал с избора.
                        Я, колко е малък света ! Да срещна случайно двама мотористи първо в Котор, а после на бензиностанцията на входа на Хърватска ?

                        По темата- и аз карам помпа -дюза на фауве вече над 100000 километра, 130 кончета, 320 нютона, които преди година-две направих 169 кончета на 460 нютона. Много си го харесвам Пасата поради ред причини- икономичен, с брутален въртящ момент още в ниските обороти, стабилна и комфортна возия и какво ли още не . Поддържам го в безупречно състояние само със скъпи части и дефектите са истинско изключение. Но поддръжката определено не е като на народна кола , а и ако сега трябваше да купувам , не бих се спрял на такъв. Просто времето им попремина и почти няма вероятност да се открие екземпляр на малко километри. Замисъла на този модел е да се кара, първият собственик много добре е знаел това, вторият също. И пристигайки тук на половин милион, добре напудрена и освежена, почват драмите с демферния маховик, турбина, гарнитури и какво ли още не.
                        2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                        Toyota Land Cruiser KDJ 125

                        Коментар


                        • #42
                          От: Избор на автомобил за дълъг път.

                          Митак, ама и ти ни хлъзнА с тия условни условия,
                          и глей кво станА, колегата се усъмни в добрият ми тон !

                          Що не се конкретизираш малко ?

                          Примерно, какво разбираш под нисък данък, какъв бюджет и мин. година, като предполагам ще гониш макс. разход 5-6/100 ?
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #43
                            Избор на автомобил за дълъг път.

                            А сега се върнете в началото и прочетете пак.
                            4х4 и автомата не са задължителни но се разглеждат.
                            Пуснете едно търсене и с тези критерии и цена до 5000 лв излизат 10-15 ауди А6 и един пасат

                            Ако увеличим цената почват да излизат МБ и БМВ.
                            Land Rover Discovery II, V8 4.0
                            VW Golf VI variant
                            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                            Коментар


                            • #44
                              От: Избор на автомобил за дълъг път.

                              Това добре, но като няма бюджет си е боб,
                              щото е ясно, че текущите разходи и обслужване трябва да са малко,
                              но пък първоначалната инвестиция може да е по-голяма.

                              Едно е да расъждаваме в/у първоначално набиване на 3-4, друго е 8-10.

                              Топката е у Митака.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • #45
                                От: Избор на автомобил за дълъг път.

                                Аз да предложа С5 Днес се върнах с такъв от морето, и за пореден път съм очарован от тази кола.
                                Тази конкретно е бензин, 2 литра, 136 коня, автомат, като разхода на бензин(газ няма) е 6,5/100 при нормално каране-не повече от 110-120. После естествено започва да качва, не знам с колко, но няма начин да не качи.
                                Изпреварването е с доста добро темпо, ако съм сам ще изпреварвам много по-смело, но заради страха на пасажерите...
                                .

                                Ако толкова се държи на дизел-има и дизелови варианти, но аз лично бих взел бензин при този разход. Има и ръчки много, ако се търси и това.

                                Обаче като комфорт на возене С5 е несравним. Ако не ме плаши данъка-следващата ми кола ще е точно такава. Само, че с газ.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X