Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Е това е да си невидим....:)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Е това е да си невидим....

    С нещо. Май в ,,Телевизионна мрежа" обикаляха едни камионетки с антени на покрива да правят пийпълметрия за държавно финансиране на първите пет. Има ли приемник има и излъчване. До колко може да се ползва знаят баш специалистите.
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • #32
      Re: От: Е това е да си невидим....

      Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
      С нещо. Май в ,,Телевизионна мрежа" обикаляха едни камионетки с антени на покрива да правят пийпълметрия за държавно финансиране на първите пет. Има ли приемник има и излъчване. До колко може да се ползва знаят баш специалистите.
      Аз пък точно за радиото се замислих. Метода за мерене на слушателите. Нека спецовете кажат как става.

      Коментар


      • #33
        От: Е това е да си невидим....

        Колкото по- модерно, толкова по-лесно. Радиото си е приемник.
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • #34
          От: Е това е да си невидим....

          Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
          А ще му се наложи ли ? При нормално планирана акция няма ли да си получава радарната картина от някой добре защитен и добре отдалечен Ауакс на майнайсет километра от там ?
          Зависи какво се разбира под "нормално планирана акция". Ако това означава изтребителят да се "държи за полата на мама", вероятно ще работи само с външни данни от АУАКС. Ама последният лети само над своя територия и вижда до около 400 км. Пък бойният радиус на Ф-22 се посочва като над 800 км, а на Ф-35 - от над 800 до над 1000. Какво правим, ако стелтовете трябва да действат на по-голямо отдалечение над територия, контролирана от противника?
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #35
            От: Е това е да си невидим....

            Вероятно може да приема данни от спътниците в реално време .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #36
              От: Е това е да си невидим....

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              ... Какво правим, ако стелтовете трябва да действат на по-голямо отдалечение над територия, контролирана от противника?
              Ще ги набарбалякаме с пак външна информация от спътници, дронове и каквито се сетим съпътстващи апаратури, докато може.

              После като станат "видими" - вече ще дойдат до нивото на противника, ако все още има противник. Ако пък и противника има подобни играчки - ще се наслаждаваме на весела гмеж.

              Тая невидимост не виждам причина нито да се надценява, нито да се подценява.

              Никой бизнесмен или държавен глава не се е отказал от брониран автомобил само защото знае че след даден брой попадения бронировката вече не си върши работата и че след еди кой си куршум бронираното стъкло вече не е бронирано и ще се пръсне. Всеки се бронира колкото може.
              Последно редактирано от Goblin; 04-08-16, 21:06.
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • #37
                От: Е това е да си невидим....

                Невидимостта и разни други бутафорни видимости си свършиха работата- обезкървиха противника. Невидимост дрън дрън. Като защитата от кражба на безключов автомобл.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • #38
                  Re: Е това е да си невидим....

                  А бе друго си е да не се вижда на радара. Интересно е колко наистина не се вижда. Защото аз много на журналистите не им вярвам, че обикновено става като във вица " не били компютри, а били компоти".

                  Коментар


                  • #39
                    От: Е това е да си невидим....

                    Даниел намеква като ИТ специалист, че всяка комуникация за да е работеща предполага двупосочен поток от данни, тоест дори и само да приема получателя на данните все някога трябва да каже нещо, например - приех всичко, дай сега нататък или спри, не разбрах последното изречение, повтори (изпрати данните) отново, така поне работят компютърните мрежи и разните протоколи подържащи корекция на грешки и т.н.

                    Обаче военните не са тъпи копелета и сигурно пускат данни едновременно по намнайсе канала/протокола от намнайсе източника гарантирайки поне на 1000% сигурното получаване на определени данни.

                    Ако реши да изпраща данни, какво пречи самолета да пуска кодове, примерно само един единствен пакет от данни с код а7х34 което да значи примерно има облаци и силен вятър нуждая се от пресни джи пи ес данни на целта, този единствен пакет може да бъде маскиран като сигнал от граждански самолет, като радиолюбителски сигнал, като кво ли не и понеже е единствен пакет данни ходи го локирай или проследи, няма как просто.

                    Аз не случайно преди време питах как с какви технологии се управляват военните дронове, защото всичките тия данни са огромни като обем и като физически размер и със сигурност са обект на сериозен интерес на много хора, няма странно и неочаквано нещо ако вече са възможни за хакване или поне прослушване/снифене.

                    Според мен не комуникацията а физиката ще е проблема с невидимостта, тва голямото нещо хубаво е невидимо за радар кото е радио технология, ами лазерите, ами термичните следи, ами звука, ами промяната в налягането при летене все неща от които трудно ще се избяга според мен.
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Е това е да си невидим....

                      Чета и стигам до един правно-значим извод. Щом не е руски, не може да е невидим.
                      Так держать, камераден
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #41
                        От: Е това е да си невидим....

                        Е тоя код гълъб ли ще го отнесе? Не е даже нужно да се обажда аероплана, но си има наистина специалисти.
                        Да, невидим е за колкото и когото трябва.
                        Дали па няма за всеки случай и някой лен ли беше, амур ли, като гътнат спътника барем да се прибере?
                        Последно редактирано от veskov; 04-08-16, 21:40.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • #42
                          От: Е това е да си невидим....

                          Всичко е видимо в метровия диапазон, няма как все още да построим самолет невидим в целия честотен спектър. Проблемът на метровите радари е размера, захранването и не само.
                          За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                          0878 79 20 61 Борис

                          Коментар


                          • #43
                            Re: От: Е това е да си невидим....

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Чета и стигам до един правно-значим извод. Щом не е руски, не може да е невидим.
                            Так держать, камераден
                            Не съм се и съмнявал, че само до този извод можеш да стигнеш. А умничък ми изглеждаш. Нищо лично, но ме е яд, че много добре знаеш за какво говорим, а пишеш глупости.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Е това е да си невидим....

                              Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                              ... ... ...всяка комуникация за да е работеща предполага двупосочен поток от данни, тоест дори и само да приема получателя на данните все някога трябва да каже нещо... ... ...

                              ... ... ...Обаче военните не са тъпи копелета... ... ...
                              Явно са тъпи щом не са чували за понятията Radio silence и Radar silence които сами са измислили
                              Последно редактирано от Goblin; 04-08-16, 21:43.
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар


                              • #45
                                От: Е това е да си невидим....

                                Е за кво говорите? Че няма абсолютна невидимост? Ай верно ли няма?
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X