Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Френски пищоФ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Френски пищоФ

    А сефте камъни в градинката......пък и аз не работя охрана или полицай,а и колко да стрелям с една ръка пак се чувствам по-нормално с 2 та и от там тия питанки за чанти и защо не пуска и вади.

    За пореден пьт обаче да си го кажа - без да го извади даже си потуши ситуацията и постигна това което трябваше та от моя диван може друго да се вижда,но крайния резултат не лъже.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #62
      От: Френски пищоФ

      Е па и ний тука няколко човека се опитваме да ти кажем, че за някои специфични дейности с някои контингенти не е необходимо да си прекарвал часове по стрелбищата в отработване на тактически прийоми ами трябват някои други работи. Все пак за много народ това е ежедневие и не е необходимо постоянно да бъде на показ.
      И да - всички това видяхме - без да го извади, всички си отидоха мирно и тихо. Май ще потретя, но на 95% съм сигурен, че "човечецът" знаеше, че няма да му се наложи да стреля. А пък като чета темата, някои от колегите тука щяха да застрелят от един до цялата банда включително, хах. И после, кой ще гаси пожара, питам аз?

      Коментар


      • #63
        От: Френски пищоФ

        Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
        ...И после, кой ще гаси пожара, питам аз?
        В Холивуд и на другите места, дето става така (героя вади пушкалото и сваля амнайсе отсреща), после няма пожар - следва тържествена музика в мажорен лад и героя твърдо крачи към бъдещето с присвити вежди...
        Отде да се земе мисъл за пожар.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • #64
          От: Френски пищоФ

          Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
          Е па и ний тука няколко човека се опитваме да ти кажем, че за някои специфични дейности с някои контингенти не е необходимо да си прекарвал часове по стрелбищата в отработване на тактически прийоми ами трябват някои други работи. Май ще потретя, но на 95% съм сигурен, че "човечецът" знаеше, че няма да му се наложи да стреля. А пък като чета темата, някои от колегите тука щяха да застрелят от един до цялата банда включително, хах.
          Стандартната програма за обучение по стрелба на полицията на повечето държави не се занимава с "контингенти", "психология" и т.н. Крайната цел е полицая да реагира инстинктивно правилно на няколко ясни тактически стимула (напр. разстояние до най-близкия нападател и вид на нападението, напр. стрелба или др.). За целта в рамките на десетина часа годишно се тренират прости и ефективни прийоми за няколко често срещани типови ситуации изискващи употреба на пистолет. Нормалната дистанция за инстинктивна/бърза стрелба започва от 2 и постепенно нараства до около 8 метра. Прецизната стрелба от две ръце се тренира от 15 до 25 м. Между 8 и 15 метра се прилага комбинация от двете.

          В случая "човечецът" се е ръководел от заложени в него шаблони на действие и не е размишлявал много какво "знае" и какво не. Беше готов да стреля, ако се наложи и докогато се наложи. Според популярните полицейски шаблони при нападение, "човечеца" щеше да вкарва по куршум-два на най-опасния до момента нападател, докато не му свърши пълнителя или докато има дееспособни и активни нападатели на по-малко от 5м от него.
          В хипотетичната и малко вероятна ситуация, нападението да продължи до последния човек, пълнителя му щеше да е достатъчен да неутрализира 7-8 нападателя. Най-вероятно щеше да има възможност да презареди...и надали щеше да се жертва в името на етническия мир, а щеше да гърми докато отбие нападението или до последен патрон
          Размишленията какъв пожар може да направи, ако изтрепе половината квартал и доколко това е вероятно да се случи са били правени преди да се натика в квартала.

          Коментар


          • #65
            От: Френски пищоФ

            Човека сигурно е много добър , но защо изключвате възможността поне един от тия да е скрил някое желязо в гащите , или пък зад другия ъгъл да дебнат още 7-8. А лошото в случая е , че мангалите излязоха от ситуацията като победители , поне за себе си. И при следващия подобен случай ще са по-смели и по-нагли , а тогава този другия може да не е толкова добър.
            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

            Коментар


            • #66
              От: Френски пищоФ

              Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
              А лошото в случая е , че мангалите излязоха от ситуацията като победители , поне за себе си. И при следващия подобен случай ще са по-смели и по-нагли , а тогава този другия може да не е толкова добър.
              Викаш да ги беше изтепал. Ми не знам, не съм убеден.
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • #67
                От: Френски пищоФ

                Има и някои други аспекти на ситуацията, като например това, че човека при евентуалното нападение, вероятно щеше инстинктивно да разтегли дистанцията отстъпвайки назад, и работейки с пищова едновременно с това. Относно действията на останалите от групата - в психологията има едно определение "ефекта на очевидеца". В случая не изключвам тези да реагират по подобен начин, когато видят първия наранен и повален, чуят първите изстрели и т.н. Всеки един от тях не смее да се нахвърли пръв, очаквайки това да стори някой друг от групата, и съответно групата не реагира като глутница, защото няма водач.
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • #68
                  От: Френски пищоФ

                  Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                  Викаш да ги беше изтепал. Ми не знам, не съм убеден.
                  Не казвам , че трябва да ги изтепа. Но погледни началото , казва им нещо , и в момента в който им обръща гръб , те добиват смелост , стават агресивни и тръгват след тях. Хваща пистолета , те се дръпват веднага , не го вади и те отново добиват смелост , та затова не се знае какво ще направят следващия път. Според мен , трябваше още в началото да извади пистолета и да накара тоя с бухалката да легне на земята , ако трябва и с предупредителен изстрел. И да го нарита хубаво за да го унижи пред останалите. Макар , че ако го беше извадил в началото , всички щяха да се разбягат , поне така мисля.
                  В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                  Коментар


                  • #69
                    От: Френски пищоФ

                    Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                    Не казвам , че трябва да ги изтепа. Но погледни началото , казва им нещо , и в момента в който им обръща гръб , те добиват смелост , стават агресивни и тръгват след тях. Хваща пистолета , те се дръпват веднага , не го вади и те отново добиват смелост , та затова не се знае какво ще направят следващия път. Според мен , трябваше още в началото да извади пистолета и да накара тоя с бухалката да легне на земята , ако трябва и с предупредителен изстрел. И да го нарита хубаво за да го унижи пред останалите. Макар , че ако го беше извадил в началото , всички щяха да се разбягат , поне така мисля.
                    Да бе. С камерите отзад и с журналистите които явно охранява, ще тръгне да ги унижава та после да ореват орталъка. Хайде стига филми вече. Не е работа на охранителя нито да отмъщава, нито да унижава, още по-малко да губи време в ситуация която контролира добре, но до време. Ще седи там да се прави на каубой докато тия викат подкрепление да ги запушат и от другата страна.
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • #70
                      От: Френски пищоФ

                      Да , но на следващия попаднал на тия , нито камерите , нито журналистите ще му помогнат. Според мен можеше по-добре да контролира ситуацията , допусна да го доближат защото им беше обърнал гръб , а пък ако му бяха налетели докато си облича якето , щеше да е пътник. А и тази чанта се вижда в един момент какво представлява отпред , та я понесе един удар , я не. 25г. съм живял в съседство с малата , та поне за нашите мангали знам , че за да ти траят , трябва да знаят , че си луд и да ти имат страх.
                      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                      Коментар


                      • #71
                        От: Френски пищоФ

                        Точно тези приеми че не ги познаваш.
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • #72
                          От: Френски пищоФ

                          Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                          . 25г. съм живял в съседство с малата , та поне за нашите мангали знам , че за да ти траят , трябва да знаят , че си луд и да ти имат страх.
                          20 год съм работил в циганска махала и мога да ти кажа , че нищо не знаеш.
                          Циганин за децата си милее и на родител дума напреки не казва.
                          Правилната дума е уважение не страх.
                          Ходил съм на сигнал само с колежка за сбиване между два рода и сме се оправяли.
                          ПП не съм по дългото писане.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Френски пищоФ

                            Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                            20 год съм работил в циганска махала и мога да ти кажа , че нищо не знаеш.
                            Циганин за децата си милее и на родител дума напреки не казва.
                            Правилната дума е уважение не страх.
                            Ходил съм на сигнал само с колежка за сбиване между два рода и сме се оправяли.
                            ПП не съм по дългото писане.
                            Отношенията в цигански род не ги коментирам , макар , че много мога да споря , и много примери мога да ти дам.
                            В центъра на Факултета съм ходил с момиче тип манекенка по цикламен клин и блузка , никой не е смял да ни доближи , защото бях син на Боре-лудия.
                            В същото време съм виждал как на полицай му пада фуражката след шамар от пиян мангал. Та знам достатъчно , и думата е страх.
                            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                            Коментар


                            • #74
                              От: Френски пищоФ

                              Подкрепям ivo-police, мога да дам примери, но не е по темата. Дори прозорците на колата не вдигах. За стрелба изобщо не става дума, а имахме (по онова време нямахме лични, вземахме под наем от полицията)

                              Коментар


                              • #75
                                От: Френски пищоФ

                                Преди малко гледах един клип за случката в Шарлот и веднага се сетих за нашия човечец дето го коментираме тука.

                                http://www.blitz.bg/news/article/447848

                                Добре де, тез юнаци са изкарали много време на стрелбището, бравос, ама що гръмнаха тоя от колата? Някой знае ли подробности?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X