Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се крадат МПС с keyless go?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Как се крадат МПС с keyless go?

    Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
    имам 10 пъти по малък шанс да ми гепят каляската...

    Спам е, ама не се въздържам. Това да ти гепят каляската, шанс ли е?
    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

    Коментар


    • #17
      От: Как се крадат МПС с keyless go?

      Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
      ... ... ...
      Това в общи линии изчерпва нещата. Наистина, голям процент от кражбите на мпс са кражби "назаем" от хлапетии и прочее дребна цаца, и навлизането на транспондери и подобни поотряза поне тази част от кражбите.

      Въпросът на темата може би е по-скоро дали наличието на keyless go и подобни прави открадването на автомобила по-лесно. Аз примерно очаквах кода за отключване и кода за разрешаване на запалване да са различни при подобна система.
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • #18
        От: Как се крадат МПС с keyless go?

        Високоплатените банди вероятно работят по разработване не технология за крадене дистанционно. Коя система на съвременната кола е чисто механична и изсква присъствие на място? Кийлесс ентри, кийлесс старт, управление на двигателя, трансмисията и спирачките, управление на волана.... и постоянна връзка с интернет за да е пълна картинката. За Тесла и подобни с автопилот да не говорим.
        Toyota Land Cruiser BJ70 1985
        Lexus LS430

        Коментар


        • #19
          От: Как се крадат МПС с keyless go?

          Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
          Аз примерно очаквах кода за отключване и кода за разрешаване на запалване да са различни при подобна система.
          Тук ударението е върху безключово управление, а логиката остава същата.
          Lancia Delta HF Integrale Evolucione

          Коментар


          • #20
            От: Как се крадат МПС с keyless go?

            Малко като със случката с кредитните карти, дето толкова напъват да плащаме с тях. Ако носиш кеш - по-голяма вероятност има да те оберат, но поне зависи в голяма степен от теб. Електронните варианти имат несметни пробойни, и дори няма да разбереш кога са те налазили.
            Ентропията казва, че има милиони начини колата да не запали, и само няколко - да запали. За България е почти задължително да не разчиташ само на заводската защита.

            Коментар


            • #21
              От: Как се крадат МПС с keyless go?

              Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
              Това в общи линии изчерпва нещата. Наистина, голям процент от кражбите на мпс са кражби "назаем" от хлапетии и прочее дребна цаца, и навлизането на транспондери и подобни поотряза поне тази част от кражбите.

              Въпросът на темата може би е по-скоро дали наличието на keyless go и подобни прави открадването на автомобила по-лесно. Аз примерно очаквах кода за отключване и кода за разрешаване на запалване да са различни при подобна система.
              Преди няколко месеца, в друга тема, може би тая за безконтактните кредитни/дебитни карти, имаше линк към тубата. В клипа беше показан метод за гепене на автомобил с кейлес. Беше нещо японско. Може би, Лексус.
              Ако тая джаджа работи по начинът по който си я представям че е направена, то тогава кейлеса улеснява гепенето.
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • #22
                От: Как се крадат МПС с keyless go?

                Абе то самото име на "екстрата" говори много... "keyless... GO" [emoji51]

                Коментар


                • #23
                  От: Как се крадат МПС с keyless go?

                  Ами кога ли ще започнат да гепят колите през системите за автоматично управление? Как се доказва кражба, ако автомобилът сам е отишъл в някой чужд гараж?
                  And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Как се крадат МПС с keyless go?

                    Ако е отишъл против волята си, е кражба. Ако е отишъл доброволно, не е.
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Как се крадат МПС с keyless go?

                      Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                      Ако е отишъл против волята си, е кражба. Ако е отишъл доброволно, не е.
                      Мда...добре дошли в бъдещето. Впрочем за кейлеса:

                      And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Как се крадат МПС с keyless go?

                        Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                        Електронните варианти имат несметни пробойни, и дори няма да разбереш кога са те налазили.
                        Тотална глупост. Вероятно 99% от "налазванията" са плод на плиткоумие на собственика. И въпреки това имаш право да обжалваш плащания. Признавам си без бой - източвали са ми карта. И са ми връщали парите от банката. Поради личното ми плиткоумие.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Как се крадат МПС с keyless go?

                          Немския клип някой може ли да го преразкаже набързо, какво обясняваше електронния гений ? И не разбрах идеята с фолиото и металната кутия!?

                          Коментар


                          • #28
                            От: Как се крадат МПС с keyless go?

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Тотална глупост. Вероятно 99% от "налазванията" са плод на плиткоумие на собственика. И въпреки това имаш право да обжалваш плащания. Признавам си без бой - източвали са ми карта. И са ми връщали парите от банката. Поради личното ми плиткоумие.
                            Още не мога да проумея как за да пазаруваш от нета искат номера и пин-кода на картата. После този който ги има - може да си дърпа колкото и когато реши. И това не е бъг, ами го водят фичър. С безконтактните запалвания не съм запознат, но не изключвам да са подобна тъпотия.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Как се крадат МПС с keyless go?

                              Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                              Още не мога да проумея как за да пазаруваш от нета искат номера и пин-кода на картата. После този който ги има - може да си дърпа колкото и когато реши. ...
                              Имаш ли предложение как точно трябва да стават онлайн разплащанията с карта, та да няма измами? Нали, ако не ти искат някакъв ПИН или допълнителна парола, всеки, у когото попадне картата ти (загубена или открадната) или номерът й, ще може безпроблемно да плаща за твоя сметка.

                              Освен това тази информация (комбинацията номер + ПИН) не би трябвало да се съхранява след приключване на транзакцията, а издателите на кредитни карти имат доста тежки изисквания за сигурност към тези, които искат да обработват картови плащания онлайн.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Как се крадат МПС с keyless go?

                                Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                                Още не мога да проумея как за да пазаруваш от нета искат номера и пин-кода на картата.
                                В нета ПИН-код не искат никога. Искат тризначния код от задната страна на картата. Ако някъде ти искат ПИН бягай далече. Останалото Чавдар ти го е написал.
                                יעבור
                                «И това ще мине»

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X