Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за паркет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за паркет

    В един от апартаментите ми ще правя ремонт и искам да сложа паркет

    Стаята е на подова замазка, паркета ще е дъбов - 22 мм. Замазката е на 100 години, суха е на барут - трябва ли някаква подготовка?
    Мисля да го лепим паркета - колко дебело ще стане всичко?

    Предвартелно благодаря
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

  • #2
    От: Въпрос за паркет

    Десетина дни да съхне в стаята,няма да навреди,за другото аз поне си викнах майстори
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за паркет

      Аз съм лепил такъв, директно върху бетона. Лепилото беше някакво специално, произведено с нарочната цел, да се употреблява за лепене на паркет върху бетон.
      Нанасях го с назъбена маламашка (гребен).
      Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

      0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за паркет

        Той под Лепи май има в предвид модела при който парче по парче се лепи едно за друго.

        Виж изолацията каква да е,че при мен беше на 30% от цената на паркета и си иска неговото еле на втория етаж.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за паркет

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          В един от апартаментите ми ще правя ремонт и искам да сложа паркет

          Стаята е на подова замазка, паркета ще е дъбов - 22 мм. Замазката е на 100 години, суха е на барут - трябва ли някаква подготовка?
          Мисля да го лепим паркета - колко дебело ще стане всичко?

          Предвартелно благодаря
          Звънни - да поговорим. И аз съм с такъв, категорично съм против лепене!!

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за паркет

            Климатизацията на паркета трябва да е по-дълго време-хубаво е да бъде есенно време реденето,когато влажността е оптимална/ако се нареди сега есенеска като почне да вали....../,паркета задължително се лепи като се реди-иначе нищо не му пречи да стане на вълни.Преди 40 години са го лепили с асфалт/не албански/,сега се лепи с полиуретанови лепила,като в нута и жлеба не се цапа.След реденето задължително се цикли,шпаклова и лакира.Аз препоръчвам и обработка с бохемит две ръце -отгоре и отдолу преди това.Основата се обезпрашява и се третира с праймър.Первазите се фиксират само за стената като се оставя дилатационна фуга между стената и паркета-до 10 мм.
            МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за паркет

              Това, че замазката е на 100 години не е страшно. Ако повърхностния слой е стабилен , не се разпрашава, си ОК. Ако се рони има няколко варианта:
              1. Хубав дълбоко проникващ грунд (не от този дето става на мушама отгоре). Това е и най-лесният.
              2. 1 ръка шпакловка с теракол. Така и ще се позапълни и заглади повърхността.
              3. Цялостна заливка със самонивелираща замазка.
              При последните два варианта има технологично време преди поставяне на паркета. Плюса при тях е , че ще намалят количеството лепило.
              По въпроса за лепилото:
              1. Полиуретаново - много здраво, сравнително бързо втвърдява, не особено еластично, много цапа, при евентуален демонтаж ще излиза с части от замазката. Надига с около 1-2 мм.
              2. На основа на С200, например универсално строително лепило. Задоволителна здравина на слепване, запазва еластичност с времето, почиства се с вода при монаж, позволява по-големи неравности на повърхността ( неразредено е достатъчно гъсто да запълни 2-3 мм. ) При демонтаж с повече търпение и подходящия инструмент няма да остави следи върху пода.
              Лично аз не бих препоръчал слепване на паркетините по между им, ако не са фиксирани за пода. Колкото и да е изсушен, паркета си диша сезонно. Ако е залепен само по между си при това движение се установява, че лепилото е по-здраво от дървесината. Появяват се пукнатини по паркетините.

              Горенописаното е мое лично мнение и наблюдение върху подовете , които съм правил за мен и близки. НЕ СЪМ ПАРКЕТЧИЯ , но се надявам да съм бил полезен.

              Sent from my GT-I9295 using Tapatalk
              ПАНЧО

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за паркет

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                В един от апартаментите ми ще правя ремонт и искам да сложа паркет

                Стаята е на подова замазка, паркета ще е дъбов - 22 мм. Замазката е на 100 години, суха е на барут - трябва ли някаква подготовка?
                Мисля да го лепим паркета - колко дебело ще стане всичко?

                Предвартелно благодаря
                Ако може да разчиташ на паркетчията, по-добре да не е лепен. От вариантите за лепене, по-добър е този за лепене на паркетините една за друга, но не и за пода. Така паркета остава "плаващ" и напреженията (неизбежни) се обират равномерно без проблеми (поне много по-малки от алтернативата). Ако ще го лепиш за пода, подготовката се състои в подготовка на основата. В зависимост от състоянието и, може да се сведат до почистване. В другите случаи, вариантите са повече - от директно полагане върху основата (това е непрепоръчителен компромис), през елементарна 2-4 мм подложка, до сериозни шумо-, термо- и прочее изолации. Класиката е корк, има корк каширан с алуминиево фолио, пенополимери (и от тях каширани), сложни "сандвичи" според поставената цел. Паркетът, независимо от състоянието му и това на основата, трябва да седи в помещението разопакован поне няколко дни, до седмица. Ако се наложат мокри процеси (като такъв е дори третиране с грунд), непременно изчакване до окончателно изсъхване >=12-13%.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за паркет

                  Нда, света върви напред. Моите знания са до основа от сгурия, отгоре талашит и така
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за паркет

                    То и това си е съвсем законна технология, но е добре талашитът да е шперплат. Пък и сгурията да е керамзит.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос за паркет

                      Харесвам естествените материали, съответно и дървото като част от тях, и подовото му приложение като дюшеме, паркет и дървени мозайки.

                      Нямам личен опит с паркет, но постоянно се интересувам, включително и когато приятели нареждат, или им се е налагало да пререждат стар такъв.
                      От това което съм видял, мисля че по-добрият вариант е добра подложка и редене без лепене.

                      В/у 100 годишната замазка бих сложил добра саморазливна, подложка и паркет, и после някой да го завърши с машина.
                      Това ако го правиш сам.
                      Ако всичко ще го прави спец, може и друго.

                      Лично на мен много ми харесват едрите паркети, но почти не съм виждал на живо.

                      Следя темата с интерес.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос за паркет

                        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                        Харесвам естествените материали, съответно и дървото като част от тях, и подовото му приложение като дюшеме, паркет и дървени мозайки.

                        Нямам личен опит с паркет, но постоянно се интересувам, включително и когато приятели нареждат, или им се е налагало да пререждат стар такъв.
                        От това което съм видял, мисля че по-добрият вариант е добра подложка и редене без лепене.

                        В/у 100 годишната замазка бих сложил добра саморазливна, подложка и паркет, и после някой да го завърши с машина.
                        Това ако го правиш сам.
                        Ако всичко ще го прави спец, може и друго.

                        Лично на мен много ми харесват едрите паркети, но почти не съм виждал на живо.

                        Следя темата с интерес.

                        И аз не съм редил паркет!!!Но съм търкал по две стаи в два апартамента ,които съм обитавал!Иначе имам наредени две дюшемета в две стаи на къщата ми-последното го довърших преди седмица.Да! аз съм любител на естествените мозайка,камъни,дърво,кожа но уви нямаме кинти за повечето!
                        И аз следя темата с интерес!?!
                        МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос за паркет

                          Да нахълтам за малко в темата .... с мижав опит и със съвет да не лепиш.
                          Наскоро редих стар, демонтиран дъбов паркет, който е бил лепен преди това. Та видях пораженията - 70% от перата ги нямаше наполовина, някъде и повече. Наложи се да изтъргвам с макетен нож от всяко едно парченце следите от лепилото, та да мога да разчитам на сглобката.
                          Мисли и за момента, в който ще ти се наложи да пренаредиш, подмениш парчета. А такъв със сигурност ще има.
                          Идеята на паркета е да бъде нареден и пренареждан повече от веднъж, иначе нямаше да си играят да ваят нутове и пера, а щеше да е домино.
                          Та .... заложи на добра замазка(равна) и някаква изолация над нея....и добър майстор разбира се ,който да не го мързи да се потруди.
                          Заминавам. За дълго. В себе си. Оставям ключа ... там ...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпрос за паркет

                            Имам и подходящия майстор.
                            Моя е също 22мм дъб, паркетините са 70/500мм.Реден преди 18г. и пренареден преди 2.
                            Не е лепен.

                            Коментар


                            • #15
                              Въпрос за паркет

                              Сменях паркета с Тиково Дърво (Teak Wood). Монтажа беше извършен със анкерни болтове вградени във пода и гайката се завива отгоре. После се покрива със "капаче" за да не се вижда гайката. Става много здраво и красиво. Дължината на паркета всяко парче по себе си е малко по-дълга от стандартен паркет. Реди се успоредно в диаметрална равнина, като ламинат за да дам представа. Подготовката на мазилката беше много важна преди да се започне проекта. Със останалото количество си направих втората баня. Стои много угледно и уютно. Единствен недостатък - цената е по-висока заради качественият материал, както и мекотата на материала. Не се лакира държи се в натурален вариант. За в бъдеще смятам да си направя вторият апартамент със Желязно Дърво (Ironwood) по същата технология и веднъж завинаги да се реши този проблем със подовата настилка.


                              Sent from my iPhone using Tapatalk
                              Последно редактирано от VIKING_WARRIOR; 31-07-16, 16:50.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X