Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda HRV - идеалното МПС???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Honda HRV - идеалното МПС???

    Привет, колеги!
    Дойде време да мисля за ново возило и имам нужда от вашата помощ.
    В момента карам Хонда Сивик и ми се струва, че няма по-добра кола от нея , но проблема с ръждите е всеизвестен, не мога да я спася.... Доста се оглеждах и четох, и на края се спрях на Хонда HRV. Мисля, че ще ми върши добра работа за дълъг път, разходка в гората и врътки в града. Това, което ме тревожи, обаче, е че никъде не прочетох ни един отрицателен коментар за Харви. Другото е, че всички мнения които намерих тук по темата са вече доста стари, от преди години.
    Та конкретно:
    1 - Моля, споделите мненията си към днешна дата, как се държи тази кола след години употреба, надеждна ли е, иска ли много ремонти? Знам, че няма вечни коли, но ми се иска возилото ми да е с мен по-дълго.
    2 - Кои са и "слабите места"? Четох, че гори масло при прегряване на двигателя и се оказва дилема: кола от Германия с евентуално по-здрв и пазен двигател, или кола от Италия без ръжди? Има ли и нещо друго което може да се окаже евентуален скъп ремонт?
    3 - Какво следва да сменя по този автомобил след като го купя, какви разходи да предвидя за обсужването му? Поинтересувах се за някой цени на резервни части, и май не са много по-скъпи от на Сивика?
    4 - Какъв разход на гориво дава след години употреба? И как стои въпроса с газовата уредба. Казаха ми, че не може да и се слага обикновена заради някакъв дебитомер...???
    5 - Ще се радвам ако чуя и някое негативно мнение за тази кола, не ми се вярва да е идеалното возило - достъпно, с малък разход на гориво, високопроходимо....без недостатъци (външният вид и комфорта в салона не се броят за такива ).
    6 - И не на последно място, има ли някой от вас, който може да ми помогне с огледа на колата?
    7 - И последно , гледам по обяви, че има Харвита за по 3500-4000 и за по 5 - 6... Дали по-високата цена определя по-доброто състояние на автомобилчето и ако взема нещо за 3500 - 4000 (защото за повече не мога) дали ще е читаво?

    Май приключих с въпросите....
    HR-V 4WD, 105hp, '99
    Honda Civic'94

  • #2
    От: Honda HRV - идеалното МПС???

    Общо взето-получаваш това за което си платила.

    А относно колите от Италия-силно е пресилено мнението, че там не поддържат, и непременно колата ще е гробница. Аз пък бих си търсил кола именно от Италия, след предварителен преглед де, че наистина има случаи на италианци които да са пюсюри(като мен). Обаче не е никакво правило, че италианските коли са скапани. С колите на старо голямо влияние има късметът.

    За другото-хондаджиите да се изкажат, там нямам познания.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #3
      От: Honda HRV - идеалното МПС???

      Самият факт, че отдела за харвитата е най малък и най беден от към теми, свързани с ремонти, говори достатъчно красноречиво за колата. А иначе всичко останало е до късмет, но дори и в най черния сценарии, вдигането на крака на едно харви, пак не е фатален финансов колапс. Щом караш до сега Хонда си се убедила, че са малко нещата който могат да те разочароват. Регистрирай се в хонда форума, а и тук има доста изписано какво трябва да се гледа при покупка и след това само газ и кеф.
      Аз моята я купих по картинка и описание от Ибей и извадих късмет или просто Хонда си е Хонда, проблеми освен ръждата по задните вежди до сега нямам.
      Успех, това е правилния избор.
      Honda HR-V/CRV кАтър връз кАтър - YAMAHA BOOSTER 50CC; ВСИЧКО ДЕСЕН ВОЛАН

      Коментар


      • #4
        От: Honda HRV - идеалното МПС???

        Първоначално публикуван от zmiata29 Преглед на мнение
        Самият факт, че отдела за харвитата е най малък и най беден от към теми, свързани с ремонти, говори достатъчно красноречиво за колата. А иначе всичко останало е до късмет, но дори и в най черния сценарии, вдигането на крака на едно харви, пак не е фатален финансов колапс. Щом караш до сега Хонда си се убедила, че са малко нещата който могат да те разочароват. Регистрирай се в хонда форума, а и тук има доста изписано какво трябва да се гледа при покупка и след това само газ и кеф.
        Аз моята я купих по картинка и описание от Ибей и извадих късмет или просто Хонда си е Хонда, проблеми освен ръждата по задните вежди до сега нямам.
        Успех, това е правилния избор.
        Благодаря, колега! Аз в Хонда форума четох доста, но предположих, че там са по-пристрастни към марката и за това писах първо тук


        Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
        HR-V 4WD, 105hp, '99
        Honda Civic'94

        Коментар


        • #5
          От: Honda HRV - идеалното МПС???

          Единственото негативно нещо за въпросната Honda, която съм чел като цяло е че ако сложиш газ, трябва да се регулират редовно клапаните на определен пробег, иначе са се вкопавали леглата за клапаните, хубаво е да купиш Хонда на която да не е монтирана и карана с газова уредба, така поне за клапаните и за леглата им ще се знае че ще са наред, успех с покупката.

          Коментар


          • #6
            От: Honda HRV - идеалното МПС???

            Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
            Единственото негативно нещо за въпросната Honda, която съм чел като цяло е че ако сложиш газ, трябва да се регулират редовно клапаните на определен пробег, иначе са се вкопавали леглата за клапаните, хубаво е да купиш Хонда на която да не е монтирана и карана с газова уредба, така поне за клапаните и за леглата им ще се знае че ще са наред, успех с покупката.
            Пък аз тъкмо гледах едни с газова за по 3500 - 4000... Италианки...

            Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
            HR-V 4WD, 105hp, '99
            Honda Civic'94

            Коментар


            • #7
              Re: Honda HRV - идеалното МПС???

              Аз имам поглед над 2 ХРВ-та - дълга база 4х4, като едното е автоматик. И двете се карат от жени на бензин.
              За последните 3 години общия пробег е към около 80х км и няма нито един ремонт извън консумативите. Аз друга толкова здрава кола не съм виждал.
              Само че едното е купено от Белгия, а другото - от Швейцария.

              Минусите на ХРВ-то са сравнително малкия багажник и слабия мотор. Става за дълъг път, може да поддържа до 130, като при тази скорост харчи 10. Малко слабо обезшумяване, но не е страшно.

              Внимавайте да е 4х4, защото много са само на предно. Също, след покупката трябва да се сменят всички масла. Маслата на двойното задвижване - задължително с оригинални. Да няма ръжда и всичко да работи, преглежда се всичко като на другите коли.
              "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

              Коментар


              • #8
                От: Re: Honda HRV - идеалното МПС???

                Първоначално публикуван от msi200 Преглед на мнение
                Аз имам поглед над 2 ХРВ-та - дълга база 4х4, като едното е автоматик. И двете се карат от жени на бензин.
                За последните 3 години общия пробег е към около 80х км и няма нито един ремонт извън консумативите. Аз друга толкова здрава кола не съм виждал.
                Само че едното е купено от Белгия, а другото - от Швейцария.

                Минусите на ХРВ-то са сравнително малкия багажник и слабия мотор. Става за дълъг път, може да поддържа до 130, като при тази скорост харчи 10. Малко слабо обезшумяване, но не е страшно.

                Внимавайте да е 4х4, защото много са само на предно. Също, след покупката трябва да се сменят всички масла. Маслата на двойното задвижване - задължително с оригинални. Да няма ръжда и всичко да работи, преглежда се всичко като на другите коли.
                Аз отначало мислех да взема само с предно предаване с цел по-нисък разход на гориво. После забелязах по обявите, че не се намират такива, всички ги дават 4х4. Какъв е недостатъка ако е само с передно, предвид, че няма да я използвам за офроуд? И има ли съществена разлика в разхода на двата варианта? И още, 4х4 постоянно задвижване ли е или само се включва при нужда?

                Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
                HR-V 4WD, 105hp, '99
                Honda Civic'94

                Коментар


                • #9
                  От: Honda HRV - идеалното МПС???

                  На тези "джипки" задния мост се включва едва когато някое от предните колела пробуксува. Това е т.нар. система "On demand", или по нашенски-при поискване.
                  Няма да те занимавам с технически подробности как се случва това, достатъчно ти е да знаеш, че при нормално движение си само на преден мост а когато забуксуваш-се включва и задния.
                  Това помага много през зимата, или в някоя не много сериозна кал. Хондите не са сериозни офроудъри, но пък за цивилна джипка са много приятни и с достатъчно възможности за да е по-проходима в сравнение с кола.

                  За мен е много удачен избор, даже по едно време се бях замислил за такова, ама три джипа, две коли, камионче моторетка и трактор ще ми дойдат много.

                  Но ако искаш такава кола-вземай смело, японците са с доказана здравина, а Хонда още повече.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Honda HRV - идеалното МПС???

                    Но ако искаш такава кола-вземай смело, японците са с доказана здравина, а Хонда още повече.

                    И моето Сивиче така ми каза
                    Да, искам такава кола и съм все по-убедена в това. Много ме притеснява, обаче, дали ще направя добър избор на екземпляр. Имам нужда от помощ при огледа.



                    Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
                    HR-V 4WD, 105hp, '99
                    Honda Civic'94

                    Коментар


                    • #11
                      От: Honda HRV - идеалното МПС???

                      Не си в моя регион,иначе с радост щях да помогна при оглед и избор.Нека някой колега от Търново да се отзове че има бая бангии на пазара,а джамбазите като надушат че купувача не разбира,става............
                      Yamaha Yz450F
                      Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                      Всичко с ''рошави''гуми!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Honda HRV - идеалното МПС???

                        Първоначално публикуван от ivo929 Преглед на мнение
                        Не си в моя регион,иначе с радост щях да помогна при оглед и избор.Нека някой колега от Търново да се отзове че има бая бангии на пазара,а джамбазите като надушат че купувача не разбира,става............
                        Аз не съм се ограничила само в Търновския район. Ако някъде другаде има читав екземпляр - ще ида.
                        Да, забелязах, че като ходя по огледи ме гледат по-особено и започват да текат едни небивалици.... И ако успея да задам някой конкретен въпрос става много смешно, объркват се
                        Ще съм много благодарна на помощ и ще черпя ( то се знае)!

                        Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
                        HR-V 4WD, 105hp, '99
                        Honda Civic'94

                        Коментар


                        • #13
                          От: Honda HRV - идеалното МПС???

                          Отиваш на огледа с това зеленикаквото от аватара ти и някой с размери граничещи до невъзможност да се побере в него. Поглеждаш HRV-то и казваш на продавача - Ако това дето продаваш не е същото, че и по-добро, от това, с което дойдох, не е моята кола

                          п.п. След 3 CRV-та --> разлика в рахода на гориво със и без кардан (разбирай със и без 4х4) няма.
                          Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                          Коментар


                          • #14
                            От: Honda HRV - идеалното МПС???

                            Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
                            Отиваш на огледа с това зеленикаквото от аватара ти и някой с размери граничещи до невъзможност да се побере в него. Поглеждаш HRV-то и казваш на продавача - Ако това дето продаваш не е същото, че и по-добро, от това, с което дойдох, не е моята кола

                            п.п. След 3 CRV-та --> разлика в рахода на гориво със и без кардан (разбирай със и без 4х4) няма.
                            ... И тогава продавача поглежда под задните калници на синьо-зелената ми стрела (не е зелеНикаква!!!) и казва: "момиче... вземи това Харви, много е добро, твойта кола е! Даже специално за теб, на завишена цена!"
                            А номера с едрогабаритния спътник не минава, търговците са хитро племе и надушват когато не разбираш от "тея работи".

                            Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
                            HR-V 4WD, 105hp, '99
                            Honda Civic'94

                            Коментар


                            • #15
                              От: Honda HRV - идеалното МПС???

                              п.п. След 3 CRV-та --> разлика в рахода на гориво със и без кардан (разбирай със и без 4х4) няма.[/QUOTE]

                              А този момент с диференциала доста ми е неизвестен. Как стоят там нещата при евентуална повреда? Лесно ли е за чупене "това чудо", колко струва да се ремонтира, как се поддържа и др.? То прозвуча все едно, че съм тръгнала да го троша, но ми се иска да имам предвид някой неща преди да яхна метлата...ааа...Хрвито.


                              Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
                              HR-V 4WD, 105hp, '99
                              Honda Civic'94

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X