Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda HRV - идеалното МПС???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Honda HRV - идеалното МПС???

    Като цяло изборът ти не е лош.Имах такава около година и половина я експлоатирах.Освен първоначалното обслужване не съм сменял нищо.Много елементарно и непретенциозно окачване.Подлежи на повдигане само с фланци отпред на макферсона и подложки на пружините отзад,4см..Започва да прилича почти на джип.Двигателчето е слабичко и мудно в ниските обороти подема чак след 2900 оборота.Газ не съм слагал, иначе градско около 10/100км. извън града при нормално каране около 6,5/100км.За мен най-големият недостатък е момента на включването на 4х4.Включва се когато си пожелае което може да ти поднесе много неприятна изненада, най-вече когато подадеш газ при излизането от завой при мокър и хлъзгав участък тогава задният мост решава да се включи и хоп завъртането е готово.Въпреки повдигането не е много проходима на сняг.Правих тест между HRV и един форестер еднакви гуми, едни и същи условия, хондата не можа да мине и два метра докато субарото се изкачи без проблем.

    Коментар


    • #32
      От: Honda HRV - идеалното МПС???

      Преди 4 години купих на сина си Харви 1,6 125 к.с. италианска с газов инжекцион.

      На колометража показваше 125 000 км.След покупката му при обслужването като закачиха газовия компютър за тест се видя че, той е навъртял 6000 мото часа или колата реално е на около 250 000 км.

      Иначе беше в отлично състояние без ръжди по купето и някакви шумове по ходовата част.

      За съжаление се оказа че,гори масло около литър на 2000 км сменихме сегменти на буталата и гумички на клапаните горенето на масло се ограничи на около половин литър на 3000 км.

      Не всяко масло обаче харесва , пробвахме различни масла и най малък разход на масло ни дава с Енеос Голд 5/40,

      Клапаните ги проверяваме редовно за сега няма проблем с повишено вкопаване и промяна на хлабините им.

      Разхода на газ е около 9-10 литра на 100 км.

      Имахме дребни главоболия със задния диференциал,в неговия корпус е разположена и системата която го включва при пребуксуване на предния мост.

      Та от отдушника на задния диференциал влизаше влага и повреждаше мазителните качества на маслото в него, в резултат на което се чуваха стържещи звуци при обратен завой или когато колата забуксува с някое задно колело.

      Решихме въпроса като монтирахме един възвратен клапан за 10лв. на маркучето на отдушника на диференциала.Защото когато колата работи маслото в диференциала се разширява и през отдушника се освобождава навън ,но когато е в покой и диференциала се охлади въздухът в него се свива става вакум и през отдушника се засмуква свеж въздух в който има водни пари които кондензират вътре в него и се смесват с маслото като този процес постоянно се повтаря и води до повишена концентрация на влага,която поврежда маслото.

      Иначе всичко казано по горе от колегите относно качествата на колата е вярно,удобен не много голям Японски автомобил с повишена проходимост.

      Много удобен и маневрен в градска среда,забравяш за притесненията с високите бордюри канавки и прочие препятствия непреодолими за нормална лека кола.
      Зимно време с добри зимни гуми е като котка не го плашат неразринати участъци сняг с 30 - тина см. наклони и т.н.

      При купуване на такъв автомобил се гледа всичко като за всеки един автомобилю: -
      - купе без ръжди и следи от ремонти.
      - салона да те грабне личи си от пръв поглед
      - двигател да не се чува на място ,да пали леко без да мисли
      - скорости да включват като на Хонда имате опит с предната

      Основното което се различава от другите е системата за 4х4 и нейното действие,тя се тества доста успешно лесно и от хора които не са ползвали такъв автомобил по следния начин.

      Първо е необходимо да покарате автомобила малко автомобила за да му свикнете и да усетите шумовете му,след това като се движите на 1 ва предавка с 3-5 км/час завийте плавно волана до упор без значение в ляво или в дясно при тази маневра не трябва да се чува никакъв звук на стържене ,щракане ,хрупане или чукане от към задния мост.

      Ако не се чуват нехарактерни звуци всичко е наред ако има такива дори и най леки са въпрос за размисли по отношение на изправността на задния мост.И повод за сваляне на цена.Много често когато не е сменено на време маслото в задния диференциял се получават тези шумове които съм описал по горе но това е въпрос на преценка на място.

      За да си намерите Вашето Харви Ви трябва малко търпение и доста огледи.
      Най лесно се намира желаната кола като започнете да ходите на огледи,набележете си първо най близките до Вас обяви желателно е да са на регистрирани вече коли тоест частни обяви,защото ще имате възможност да покарате автомобила в реални условия на пътя.

      Сядайте и тествайте никой няма да Ви откаже проба,задавайте едни и същи въпроси с който сте запозната при всеки оглед за да можете да познаета Вашата кола.След 4-5 оглед ще започнете да " проглеждате " как трябва да изглежда новата Ви кола.В резултат на огледите и тестовете които ще направите в главата Ви ще се оформи комплекс от впечатления и усещания и в един подходящ момент ще ви "светне " лампичката и ще познаете Вашето Харви.

      Остава да го обслужите и да му се наслаждавате.

      И не забравяйте маслата в скоростите и задния диференциал се сменят само с оригинални на HONDA не пробвайте никакви други пробвано е ефекта е назадоволителен ,само масла на Хонда осигуряват дълга и безпроблемна експлоатация.

      Рецептата за подбор на автомобил е пробвана и работи безотказно,просто сядайте и пробвайте ..........

      Успех с избора.
      Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
      Място и хора към които да принадлежи ...

      Коментар


      • #33
        От: Honda HRV - идеалното МПС???

        Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
        Преди 4 години купих на сина си Харви 1,6 125 к.с. италианска с газов инжекцион.

        На колометража показваше 125 000 км.След покупката му при обслужването като закачиха газовия компютър за тест се видя че, той е навъртял 6000 мото часа или колата реално е на около 250 000 км.

        Иначе беше в отлично състояние без ръжди по купето и някакви шумове по ходовата част.

        За съжаление се оказа че,гори масло около литър на 2000 км сменихме сегменти на буталата и гумички на клапаните горенето на масло се ограничи на около половин литър на 3000 км.

        Не всяко масло обаче харесва , пробвахме различни масла и най малък разход на масло ни дава с Енеос Голд 5/40,

        Клапаните ги проверяваме редовно за сега няма проблем с повишено вкопаване и промяна на хлабините им.

        Разхода на газ е около 9-10 литра на 100 км.

        Имахме дребни главоболия със задния диференциал,в неговия корпус е разположена и системата която го включва при пребуксуване на предния мост.

        Та от отдушника на задния диференциал влизаше влага и повреждаше мазителните качества на маслото в него, в резултат на което се чуваха стържещи звуци при обратен завой или когато колата забуксува с някое задно колело.

        Решихме въпроса като монтирахме един възвратен клапан за 10лв. на маркучето на отдушника на диференциала.Защото когато колата работи маслото в диференциала се разширява и през отдушника се освобождава навън ,но когато е в покой и диференциала се охлади въздухът в него се свива става вакум и през отдушника се засмуква свеж въздух в който има водни пари които кондензират вътре в него и се смесват с маслото като този процес постоянно се повтаря и води до повишена концентрация на влага,която поврежда маслото.

        Иначе всичко казано по горе от колегите относно качествата на колата е вярно,удобен не много голям Японски автомобил с повишена проходимост.

        Много удобен и маневрен в градска среда,забравяш за притесненията с високите бордюри канавки и прочие препятствия непреодолими за нормална лека кола.
        Зимно време с добри зимни гуми е като котка не го плашат неразринати участъци сняг с 30 - тина см. наклони и т.н.

        При купуване на такъв автомобил се гледа всичко като за всеки един автомобилю: -
        - купе без ръжди и следи от ремонти.
        - салона да те грабне личи си от пръв поглед
        - двигател да не се чува на място ,да пали леко без да мисли
        - скорости да включват като на Хонда имате опит с предната

        Основното което се различава от другите е системата за 4х4 и нейното действие,тя се тества доста успешно лесно и от хора които не са ползвали такъв автомобил по следния начин.

        Първо е необходимо да покарате автомобила малко автомобила за да му свикнете и да усетите шумовете му,след това като се движите на 1 ва предавка с 3-5 км/час завийте плавно волана до упор без значение в ляво или в дясно при тази маневра не трябва да се чува никакъв звук на стържене ,щракане ,хрупане или чукане от към задния мост.

        Ако не се чуват нехарактерни звуци всичко е наред ако има такива дори и най леки са въпрос за размисли по отношение на изправността на задния мост.И повод за сваляне на цена.Много често когато не е сменено на време маслото в задния диференциял се получават тези шумове които съм описал по горе но това е въпрос на преценка на място.

        За да си намерите Вашето Харви Ви трябва малко търпение и доста огледи.
        Най лесно се намира желаната кола като започнете да ходите на огледи,набележете си първо най близките до Вас обяви желателно е да са на регистрирани вече коли тоест частни обяви,защото ще имате възможност да покарате автомобила в реални условия на пътя.

        Сядайте и тествайте никой няма да Ви откаже проба,задавайте едни и същи въпроси с който сте запозната при всеки оглед за да можете да познаета Вашата кола.След 4-5 оглед ще започнете да " проглеждате " как трябва да изглежда новата Ви кола.В резултат на огледите и тестовете които ще направите в главата Ви ще се оформи комплекс от впечатления и усещания и в един подходящ момент ще ви "светне " лампичката и ще познаете Вашето Харви.

        Остава да го обслужите и да му се наслаждавате.

        И не забравяйте маслата в скоростите и задния диференциал се сменят само с оригинални на HONDA не пробвайте никакви други пробвано е ефекта е назадоволителен ,само масла на Хонда осигуряват дълга и безпроблемна експлоатация.

        Рецептата за подбор на автомобил е пробвана и работи безотказно,просто сядайте и пробвайте ..........

        Успех с избора.
        Колега Колев, много благодаря за изчерпателната информация! Ще си отбележа всичко прочетено до тук, ще си го преговоря и утре отивам на оглед. Има тук в Търново едно Харви от частно лице, да видим как е.


        Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
        HR-V 4WD, 105hp, '99
        Honda Civic'94

        Коментар


        • #34
          Re: От: Honda HRV - идеалното МПС???

          Първоначално публикуван от rossy_koleva Преглед на мнение
          Колега Колев, много благодаря за изчерпателната информация! Ще си отбележа всичко прочетено до тук, ще си го преговоря и утре отивам на оглед. Има тук в Търново едно Харви от частно лице, да видим как е.


          Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
          В Ауди форума колегата Вертер е пуснал много полезна тема за избор на кола втора употреба
          "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

          Коментар


          • #35
            От: Honda HRV - идеалното МПС???

            Първоначално публикуван от rossy_koleva Преглед на мнение
            А защо не и слагаш газова? Какво ти е мнението?

            Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
            В моя случай е излишно - колата се кара много малко и при този разход не си заслужава, отделно мотора е перфектен и не искам да му го причинявам! Ако можеш да си позволиш да караш бензинова кола с умерен разход, по-добре не пипай нищо!
            Honda XL600LM, 1987
            Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
            Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

            Коментар


            • #36
              От: Honda HRV - идеалното МПС???

              Пък на мен хич не ми харесва Hr-v ...
              Вози като каруца, шумна е, харчи масло и не върви.
              Седалките са неудобни, а интериора - отвратителен, всичко вътре трака, тясно е.

              Иначе е здрава, харчи малко(бензин, не масло), маневрена, компактна и волана се върти с един пръст.
              РенеГАД
              VW Golf V Variant 1.9 TDI
              Honda HR-V 1.6i 4WD
              "Of all the things I've lost I miss my mind the most."

              Коментар


              • #37
                Re: Honda HRV - идеалното МПС???

                Колега, то е ясно че ХРВ-то е кола от нисък клас, но дай алтернатива за тези пари, която да вози хубаво, да е безшумна, да е здрава и интериора да е висококачествен. И да е по-висока и с 4х4.
                П.С. Нашата не пипа маслото между смените и вътре нищо не скърца. Според мен не е тясно, защото отзад за краката има повече място от Х5-цата ми.
                "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

                Коментар


                • #38
                  От: Honda HRV - идеалното МПС???

                  Subaru Forester е добра алтернатива.

                  Не съм имал ХР-В, но имах ЦР-В и споделям мнението за отвратителните седалки, като бонус има и отвратна звукоизолация. На ЦР-В-то поне интериора му е приятен.
                  What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                  Коментар


                  • #39
                    Re: От: Honda HRV - идеалното МПС???

                    Не съм съгласен - субаруто е значително по-висок клас, макар че и то не е чудо на ергономията
                    "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

                    Коментар


                    • #40
                      От: Re: Honda HRV - идеалното МПС???

                      Първоначално публикуван от msi200 Преглед на мнение
                      Колега, то е ясно че ХРВ-то е кола от нисък клас, но дай алтернатива за тези пари, която да вози хубаво, да е безшумна, да е здрава и интериора да е висококачествен. И да е по-висока и с 4х4.
                      П.С. Нашата не пипа маслото между смените и вътре нищо не скърца. Според мен не е тясно, защото отзад за краката има повече място от Х5-цата ми.
                      Аз споделям лични впечатления
                      Не съм карал друга подобен клас за да си кажа мнението ...

                      п.п.
                      Rav4 първо поколение изглежда в един клас с Hr-v, но не съм карал и определено има по-малък багажник от хондата(три врати).
                      РенеГАД
                      VW Golf V Variant 1.9 TDI
                      Honda HR-V 1.6i 4WD
                      "Of all the things I've lost I miss my mind the most."

                      Коментар


                      • #41
                        От: Re: От: Honda HRV - идеалното МПС???

                        Първоначално публикуван от msi200 Преглед на мнение
                        Не съм съгласен - субаруто е значително по-висок клас, макар че и то не е чудо на ергономията
                        Е нали говорехме за кажи-речи същата сума? Форестърите са криво-ляво в тия граници - за около 4000 може да се намери нещо което да си струва да се пробва.
                        What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                        Коментар


                        • #42
                          Re: От: Re: От: Honda HRV - идеалното МПС???

                          Първоначално публикуван от swartalf Преглед на мнение
                          Е нали говорехме за кажи-речи същата сума? Форестърите са криво-ляво в тия граници - за около 4000 може да се намери нещо което да си струва да се пробва.
                          ХРВто е компактна градска количка, на платформата на Хонда Лого. Според мен подобни са Митсубиши Паджеро Пинин и Рав4 от първите.
                          Форестър е значително по-голяма и сериозна кола - към 40см по-дълъг, истинско 4х4, но според мен му е друга целевата група.
                          "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

                          Коментар


                          • #43
                            От: Honda HRV - идеалното МПС???

                            Първоначално публикуван от mokanina Преглед на мнение
                            Пък на мен хич не ми харесва Hr-v ...
                            Вози като каруца, шумна е, харчи масло и не върви.
                            Седалките са неудобни, а интериора - отвратителен, всичко вътре трака, тясно е.

                            Иначе е здрава, харчи малко(бензин, не масло), маневрена, компактна и волана се върти с един пръст.
                            Да, аз това и харесвам. Но благодаря за отрицателното мнение бях взела да подозирам, че всички са се наговорили да го хвалят Харви

                            Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
                            HR-V 4WD, 105hp, '99
                            Honda Civic'94

                            Коментар


                            • #44
                              От: Honda HRV - идеалното МПС???

                              Първоначално публикуван от swartalf Преглед на мнение
                              Subaru Forester е добра алтернатива.

                              Не съм имал ХР-В, но имах ЦР-В и споделям мнението за отвратителните седалки, като бонус има и отвратна звукоизолация. На ЦР-В-то поне интериора му е приятен.
                              Ще те повозя в моето Сивиче и веднага ще харесаш ХРВ Но аз не съм придирчива на седалки и интериор. Търся икономичност, надеждност и добра проходимост. Форестер заслужава внимание но ми се струва, че не е така икономична, данъка и е доста висок и е ненужно дълга за мен. Но ще потърся в някоя авто къща да я разгледам.

                              Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
                              HR-V 4WD, 105hp, '99
                              Honda Civic'94

                              Коментар


                              • #45
                                От: Re: Honda HRV - идеалното МПС???

                                Първоначално публикуван от mokanina Преглед на мнение
                                Аз споделям лични впечатления
                                Не съм карал друга подобен клас за да си кажа мнението ...

                                п.п.
                                Rav4 първо поколение изглежда в един клас с Hr-v, но не съм карал и определено има по-малък багажник от хондата(три врати).
                                Равчето е ламя. Иначе ми харесва доста.

                                Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
                                HR-V 4WD, 105hp, '99
                                Honda Civic'94

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X