Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda HRV - идеалното МПС???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Re: Honda HRV - идеалното МПС???

    Трудно ще се намери запазена за тези пари, но не и невъзможно. Може би е добре да се търси регистрирана кола от частно лице.
    "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

    Коментар


    • #17
      От: Re: Honda HRV - идеалното МПС???

      Първоначално публикуван от msi200 Преглед на мнение
      Трудно ще се намери запазена за тези пари, но не и невъзможно. Може би е добре да се търси регистрирана кола от частно лице.
      Колко според теб е справедлива цена за запазена кола нов внос? Аз и за втория вариант си мисля, но дали е удачно да купувам кола, която е карана тук кой знае как, и както се казва, са и взели душата вече?

      Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
      HR-V 4WD, 105hp, '99
      Honda Civic'94

      Коментар


      • #18
        Re: От: Re: Honda HRV - идеалното МПС???

        Първоначално публикуван от rossy_koleva Преглед на мнение
        Колко според теб е справедлива цена за запазена кола нов внос? Аз и за втория вариант си мисля, но дали е удачно да купувам кола, която е карана тук кой знае как, и както се казва, са и взели душата вече?

        Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
        По автокъщите в БГ цената се определя повече от годината на производство. Тоест за едни и същи пари +-10% ще има и запазени, и пълни дараци. Аз за последно съм ги следил преди 3-4 години и нямаше нищо под 5к лева, а хубавите с фейслифт бяха над 6.

        При частно лице става по-добър пазарлък и не лъжат чак толкова.
        "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

        Коментар


        • #19
          От: Re: От: Re: Honda HRV - идеалното МПС???

          Първоначално публикуван от msi200 Преглед на мнение
          По автокъщите в БГ цената се определя повече от годината на производство. Тоест за едни и същи пари +-10% ще има и запазени, и пълни дараци. Аз за последно съм ги следил преди 3-4 години и нямаше нищо под 5к лева, а хубавите с фейслифт бяха над 6.

          При частно лице става по-добър пазарлък и не лъжат чак толкова.
          Сега се намират, средна цена е 5к, в Асеновград има даже една италианка с газова уредба за 3500. Ама след като поговорихме тук, вече се съмнявам, че това е добър вариант.

          Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
          HR-V 4WD, 105hp, '99
          Honda Civic'94

          Коментар


          • #20
            От: Re: От: Re: Honda HRV - идеалното МПС???

            Тази за 3500 да не е с десен волан?
            аз пък италианка с десен волан
            Honda HR-V/CRV кАтър връз кАтър - YAMAHA BOOSTER 50CC; ВСИЧКО ДЕСЕН ВОЛАН

            Коментар


            • #21
              От: Honda HRV - идеалното МПС???

              За Пловдив .Асеновград и региона можем да помогнем с огледа.Макар,че кола и жена са повече на късмет.
              Toyota Land Cruiser LJ70;Mazda Tribute;0878 84 20 84

              Коментар


              • #22
                От: Re: От: Re: Honda HRV - идеалното МПС???

                Първоначално публикуван от zmiata29 Преглед на мнение
                Тази за 3500 да не е с десен волан?
                аз пък италианка с десен волан
                Не, не е с десен

                Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
                HR-V 4WD, 105hp, '99
                Honda Civic'94

                Коментар


                • #23
                  От: Honda HRV - идеалното МПС???

                  Не знам защо в България,масово се шири мнението че колата като не е нов внос не става.Повечето хора са в супер голяма заблуда.Аз досега винаги съм си купувал колите от хора и не съм съжалявал,а познавам сума ти народ с таратайки ''нов внос''.Реално погледнато точно в чужбина на колите им взимат душата-най елементарното,дневен пробег,цена на ремонтите и т.н. мога много да кажа по въпроса.В Испания например местните казват:''най добре да си вземеш кола от българин''
                  Аз ако търся,ще гледам да е от Италия,сама се досещаш за какво,имайки предвид джапанските тенекии.
                  Yamaha Yz450F
                  Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                  Всичко с ''рошави''гуми!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Honda HRV - идеалното МПС???

                    И аз винаги съм се чудил къв е тоя мерак да е "нов внос", тука била разсипана. Всичките ми коли, без джипа, са от човек, доволен съм си. На Паджерото много му треперих да не излезе някоя изненада, че като видях какво старание е вложено за "ремонт" на дръжката от джамбазина...да спести 30 лева. Иначе ги мият по къщите - нови ги докарват. Като видя мит двигател и ми се изправя косата.
                    Ford Maverick II 2.3 XLT
                    Ford Mondeo MK5

                    Коментар


                    • #25
                      Re: Honda HRV - идеалното МПС???

                      Ще опитам да обясня защо е по-добре от човек, карана в БГ.
                      Накратко, ниските цени на Италианския внос натискат цените на хубавите коли.
                      Това няма значение, ако сте търговец- купувате скрапчета от Италия и ги продавате през 10-15% в мобилето. В тази схема всички са доволни - италианеца, търговеца, клиента, магазините за части и сервизите.
                      Обаче който иска читава кола, обикновено отива или в магазина за нова, или някъде по на северозапад из ЕС за втора употреба. Той не е мизерник и си я поддържа, но след 2-3 години, като му писне и тръгне да я продава, той е принуден да я даде на цена като за БГ. Та ето такъв човек и трябва на колежката, но са рядкост.
                      Последно редактирано от msi200; 30-07-16, 20:15.
                      "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

                      Коментар


                      • #26
                        От: Honda HRV - идеалното МПС???

                        Колата е уникална! Всички са японски сглобки и си личи качеството дори след толкова години. Моята е с по-слабия мотор и гори 6-7/100 извънградско, не бих и помислил за газова. Малко са й къси скоростите и е шумничка над 100, но спокойно дига 170 ако се наложи. Мотора не трябва да се чува от купето на място, разбираш че работи само по оборотомера. Двувратката е малко по-къса от четиривратката и по-удобна за гората и града, но коланите са доста назад и неудобни за стигане. За четири години не съм правил нищо по нея, но пък съм минал само 10000 км - италианка е без никаква ръжда! Взех я за 4500 от Дупница!
                        Honda XL600LM, 1987
                        Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                        Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                        Коментар


                        • #27
                          От: Honda HRV - идеалното МПС???

                          Първоначално публикуван от ivo929 Преглед на мнение
                          Не знам защо в България,масово се шири мнението че колата като не е нов внос не става.Повечето хора са в супер голяма заблуда.Аз досега винаги съм си купувал колите от хора и не съм съжалявал,а познавам сума ти народ с таратайки ''нов внос''.Реално погледнато точно в чужбина на колите им взимат душата-най елементарното,дневен пробег,цена на ремонтите и т.н. мога много да кажа по въпроса.В Испания например местните казват:''най добре да си вземеш кола от българин''
                          Аз ако търся,ще гледам да е от Италия,сама се досещаш за какво,имайки предвид джапанските тенекии.
                          Явно хората сме предубедени, особено като не рабираме.

                          Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
                          HR-V 4WD, 105hp, '99
                          Honda Civic'94

                          Коментар


                          • #28
                            От: Re: Honda HRV - идеалното МПС???

                            Първоначално публикуван от msi200 Преглед на мнение
                            Ще опитам да обясня защо е по-добре от човек, карана в БГ.
                            Накратко, ниските цени на Италианския внос натискат цените на хубавите коли.
                            Това няма значение, ако сте търговец- купувате скрапчета от Италия и ги продавате през 10-15% в мобилето. В тази схема всички са доволни - италианеца, търговеца, клиента, магазините за части и сервизите.
                            Обаче който иска читава кола, обикновено отива или в магазина за нова, или някъде по на северозапад из ЕС за втора употреба. Той не е мизерник и си я поддържа, но след 2-3 години, като му писне и тръгне да я продава, той е принуден да я даде на цена като за БГ. Та ето такъв човек и трябва на колежката, но са рядкост.
                            Ами аз съм търпелив човек и бих чакала достатъчно, само да знам, че си струва. Току виж, попадна на някой, който му писнало да кара такава страхотна кола като Харвито и я продава запазена на добра цена

                            Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
                            HR-V 4WD, 105hp, '99
                            Honda Civic'94

                            Коментар


                            • #29
                              От: Honda HRV - идеалното МПС???

                              Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                              Колата е уникална! Всички са японски сглобки и си личи качеството дори след толкова години. Моята е с по-слабия мотор и гори 6-7/100 извънградско, не бих и помислил за газова. Малко са й къси скоростите и е шумничка над 100, но спокойно дига 170 ако се наложи. Мотора не трябва да се чува от купето на място, разбираш че работи само по оборотомера. Двувратката е малко по-къса от четиривратката и по-удобна за гората и града, но коланите са доста назад и неудобни за стигане. За четири години не съм правил нищо по нея, но пък съм минал само 10000 км - италианка е без никаква ръжда! Взех я за 4500 от Дупница!
                              А защо не и слагаш газова? Какво ти е мнението?

                              Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
                              HR-V 4WD, 105hp, '99
                              Honda Civic'94

                              Коментар


                              • #30
                                От: Honda HRV - идеалното МПС???

                                Съветите и мненията ви са ми много ценни и много благодаря на всички. В общи линии се ориентирах, че не бива да търся само нов внос, или само от Италия или само друго. Явно, че въпроса е какво е състоянието на конкретния екземпляр и е важно той да бъде добре огледан преди покупка.
                                Та сега се търси човек, който да е на ясно с този вид МПС и да има възможност и желание да ми помогне в огледите. По начало ми е трудно да се доверя на някой монтьор, понеже съм се нагледала на глупостите които правят, и съм се наслушала на небивалици. А и след като за един и същи проблем по Сивика чух три различни мнения, вече съвсем не знам на кого да вярвам. Дори приятел да ми е човека, как мога да съм сигурна до колко е компетентен? Май трябяа сама да стана достатъчно запозната, че да вярвам на себе си? Ха ха!

                                Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
                                HR-V 4WD, 105hp, '99
                                Honda Civic'94

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X