Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новата бус лента на бул. Малинов София

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Новата бус лента на бул. Малинов София

    Поради това, че темата остана в новия стар форум, я пускам пак - с продължение...

    Който живее или работи в Младост помни много добре каква мъка беше да се движиш по единствения булевард Ал. Малинов, който е смислената връзка на Младост с центъра - Цариградско шосе. Повече от десетилетие се говореше, че този булевард е тесен и трябва да бъде разширен. Колко бяха облекчени всички, когато това най-после се случи. Човек би си казал: "Браво на Столична община!" "Да, ама не!" както обичаше да казва един известен български журналист.
    - Какво направи общината?
    - Сложи множество светофари
    Въпреки това трафикът в пиковите часове осезаемо се оптимизира, защото 3 ленти са повече от две. Тогава някой чиновник, чиято заплата идва от нашите данъци, вероятно си е помислил: "Не трябва да им е толкова хубаво на данъкоплатците. Ще вземат да се разглезят. Я да им сложим една бус лента на Малинов под предлог, че мислим за тях." И хоп: Речено-сторено! Малко жълта боя, много импровизация и най-важното: Никаква мисъл!
    Гледайте клипа и се наслаждавайте на "хубава работа, ама българска" по секунди:
    0:20 - 0:30 Карам си в дясната лента и няма никакви индикации, че е тук следва бус лента. Нарушението е неизбежно, защото в ляво от мен има друга кола и отнема време да се изнеса в средна лента.
    0:35 - 0:42 Средната лента очевидно е претоварена при този иначе рехав трафик. Минавам в лявата.
    1:17 Лявата лента се оказва само за ляв завой. Дясната лента продължава да е бус лента. Който иска да кара по Малинов трябва да седи в средната лента (Какво стана с разширението от две на три ленти?). Разбира се пътен знак Д1.1 "Брой на пътните ленти и посоки за движение по тях" или Д3 "Указател за предварително престрояване" липсват. Всеки да се оправя както може според лентата, в която е попаднал. Иначе казано: Предпоставка за задръствания, изнервени шофьори и инциденти. Ама то Столична община и нейните чиновници нямата вина (да бе да)! Виновна е войната по пътищата! Точно в този случай как ли пък не!
    1:53 - 2:55 Тук бус лентата мистериозно изчезва. То изобщо пътна маркировка липсва, но това е отделен въпрос. Щом няма бус лента, решавам, че ще си карам пак в дясно.
    2:55 Изненада!!! Бус лента! Ама пак няма пътен знак. Виждаш маркировката (докато все още я има) късно, когато вече няма как да се престроиш и искаш - не искаш трябва да нарушиш правилата.
    3:25 Късичка идва тази бус лента - сигурно е около 200-300 метра. Но пък за сметка на това има пътен знак Д1.1, който казва: Лявата лента е само наляво, средната и дясната са за направо (дяснатата за десен завой не е интересна). Значи може отново да се движим в дясната лента и да продължим направо?
    3:54 "Да, ама не!" Ако се движех в дясната лента отново нямаше да мога да избегна нарушението, защото нямаше да имам време да се престроя. А това е поредната 200 метрова отсечка бус лента, която по мое мнение е абсолютно безсмислена. И тук излиза, че след "разширението" от 2 на 3 ленти на бул. Малинов единствената използваема за леки автомобили е средната!
    Да ни е честита новата напълно ненужна и объркана бус лента!
    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

  • #2
    От: Новата бус лента на бул. Малинов София

    И продължението:
    Резултатите от гениалните решение на общинските управници са вече налице: Задръстването по Малинов започва от Цариградско шосе:
    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

    Коментар


    • #3
      От: Новата бус лента на бул. Малинов София

      И аз съм шофьор и всеки ден минава от там, понеже тук живея, но колега гледаш от твоята гледна точка а тази на хората в препълнените автобуси? Това, че в един атобус пътуват около 100 души как го разбираш, ако 100 души трябва да чакат 1 то горните ти клипове са на едната страна на проблема. Ние си стоим в колите с климатика, те се тъпчат и задушават. Това е егоизъм от твоя страна! Проблема е в единствената пътна артерия а не в това, че има бус лента. Липсата на пътни знаци също е проблем за всички непознаваши квартала.
      Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
      0882 52 00 52 - Жоро

      Коментар


      • #4
        От: Новата бус лента на бул. Малинов София

        И двамата сте прави.
        Къси светофарни отсечки, изненада че лявата лента в един момент е само за наляво а средната преди светофара става лява след него си е архитектурен "екшън фан", както и нарисуваните бус ленти от специалисти без грам мозък и основно образование. Сигурен съм ,че водачите на автобусите мислено споменват аехитектите проектирали пътя, когато в рамките на 60 метра трябва от спирка да пресекат две ленти и се преустроят за ляв завой на следващото кръстовище....

        Но !!!

        Всичко щеше да е в пъти по лесно ако в България се спазват правилата за движение, защото несгоди с ремонти и трафик има във всички централни градове по светът.

        Уви, когато карам с максимално разрешените 60 км, ще ме прегазят, отрежат, избутат. Защо ?

        Булевардът е в гаранция и всяка седмица поправят предпазните парапети смачкани от ПТПта, от месец нещо не могат да смогнат..., та май нещо друго е основния проблем.
        В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
        В. Иванов

        Коментар


        • #5
          От: Новата бус лента на бул. Малинов София

          Всъщност гаранцията не покрива щети причинени от ПТП-та. За тази работа си има застраховка ГО.
          По темата: Бул. Ал. Малинов има нужда експерти да проектират движението по него. Столична община очевидно не ползва услугите на такива. Това, което се вижда на клипчетата, е резултат от 2 кофи жълта боя и нито грам вложена мисъл. Най-вече: Щом отнемаш дясната лента, трябва да преустроиш другите две ленти за по-голяма пропускливост. Едно добро начало би било лявата лента да може да се ползва не само за ляв завой, а и за направо.

          П.П. Дали съм егоист, предпочитам да не коментираме. Аз нямам вина или принос новите задръствания плод на някакви общинари, които мислят със седалищните си части.
          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

          Коментар


          • #6
            От: Новата бус лента на бул. Малинов София

            Само да добавя, че и знаците указващи коя лента за къде е също са си по местата. В уточнение не работя в общината или в подобна сфера! Също не говоря кои е егоист и кой не а, че въпроса има много страни за оглеждане.
            Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
            0882 52 00 52 - Жоро

            Коментар


            • #7
              От: Новата бус лента на бул. Малинов София

              А не е ли егоистично от страна на Общината, да иска автобусната ѝ мрежа да се движи ритмично, а останалите (които също плащат сметката), практически да се редят в една лента, губейки време?!
              Щом сега се чака доволно, какво ли ще е през активните месеци.

              Ако се загледа трасето, навсякъде се осигуряват минимум две ленти за "направо" и разширението на булеварда е факт. Само, че при кръстовищата се случва едно неестествено пристрояване вдясно, което веднага след това се измества вляво. Реално, широчината на пътя не се ползва рационално в този задръстен квартал и рано или късно ще има нови линии по пътя. По-вероятно късно...
              Човек се учи докато е прост!

              Коментар


              • #8
                От: Новата бус лента на бул. Малинов София

                Заради ремонтите по Вазов и Ботевградско и аз минавам по Малинов. Преди бус лентата си беше за коли, сега целият трафик се бута в една лента, при положение че автобус минава на няколко минути. Решението е малоумно. Знаците за лентите коя на къде е в България се поставят така, че да разбереш когато вече е късно и да се ръгаш в другите коли. Така определено няма да се отпуши трафика.

                Коментар


                • #9
                  Re: От: Новата бус лента на бул. Малинов София

                  Първоначално публикуван от dragozow Преглед на мнение
                  Заради ремонтите по Вазов и Ботевградско и аз минавам по Малинов. Преди бус лентата си беше за коли, сега целият трафик се бута в една лента, при положение че автобус минава на няколко минути. Решението е малоумно. Знаците за лентите коя на къде е в България се поставят така, че да разбереш когато вече е късно и да се ръгаш в другите коли. Така определено няма да се отпуши трафика.
                  По същата причина и аз от там. Вече няма никакво значение че се вложиха едни пари. Дефакто лентата за направо пак е една и теафика е ужасен.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Новата бус лента на бул. Малинов София

                    Който има желание, нека пусне едно запитване за достъп до обществена информация - проект, разчети, пропускателна способност, изобщо как е мислено да работи тази бус лента по този булевард.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Новата бус лента на бул. Малинов София

                      Баси темата!
                      нали Ви пуснаха метро.
                      п.с. Преди с двете ленти, как беше?

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Новата бус лента на бул. Малинов София

                        Не е мислено. Там винаги е задръстено. Закъсняват автобусите и най лесно е хоп бус лента. Тези с колите да си гледат работата.
                        Пенчо ми същото си беше .

                        Коментар


                        • #13
                          От: Новата бус лента на бул. Малинов София

                          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                          Баси темата!
                          нали Ви пуснаха метро.
                          п.с. Преди с двете ленти, как беше?
                          Е аз минавам от там за да си стигна до Борово. Ако ползвам транспорта на общината от Враждебна до Борово съм два часа в посока. Сега се изнасям за ~30 мин.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Новата бус лента на бул. Малинов София

                            Аз от там детето си прибирам от училище.
                            Миналата година след ремонта чаках по около 10 минути на първия светофар идвайки от аерогарата при 3 налични платна.
                            Таз година септември кво ще е не ми се мисли.....
                            Дано да я махнат тази бус лента.
                            Не мисля че автобусите са се бавили чак пък толкоз от трафика точно в тази част....
                            Поздрави!
                            VITARA, SAMURAI
                            FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                            RENAULT ESPACE QUADRA
                            ...и едно сивикче за града...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Новата бус лента на бул. Малинов София

                              Да, сега са отпускарски месеци. През Септември ще стане ужас.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X