Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гори релето за вентилатора в купето

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гори релето за вентилатора в купето

    Здравейте колеги, миналата седмица изчезна вентилатора в купето. На която и да е степен не тръгва. Ако цъкна копчето на климатика тръгва на първа степен и това е. Понеже се случи на морето я закарахме при майстор и той намери, че релето в коша, което е за вентилатора е изгоряло. Временно сложихме друго реле за тест и всичко тръгна. Поръчахме каквото трябва по параметри, дойде, сменихме го и няколко километра по-късно пак изгоря. Тествахме с това за клаксона за няколко секунди и всичко си тръгва.

    Извода е, че нещо товари силовата верига защото не гори бушон. Въпроса ми е някой имал ли е такъв проблем, за да ме насочи къде да гледам. Посъветваха ме да чуя дали вентилатора има инерция като го спра, да не задържа нещо и да товари веригата.
    Джипа не е при мен, сега събота и неделя ще го гледам. Някакви други насоки?

    Фронтерата е 2.0 КБ 97г. (с по-новото табло).

    Поздрави

  • #2
    От: Гори релето за вентилатора в купето

    И според мен е така. Свали мотора и го разглоби, най-вероятно втулките задържат.
    Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

    0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

    Коментар


    • #3
      От: Гори релето за вентилатора в купето

      Здравейте, оказа се че алтернатора презарежда (около 16V). Първо ще оправим него и тогава ще гоня проблема с релето, ако не са свързани.
      Забелязахме един стопен 30А бушон в коша. Някой може ли да ми каже за какво е?
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:fuse.jpg
Прегледи:1
Размер:66.3 КБ
ID:5722232

      Поздрави

      Коментар


      • #4
        От: Гори релето за вентилатора в купето

        Фронтерата е 1996г.Виж работят ли габаритите и клаксонът.Ако е само стопен и не изгорял , връзката е лоша и оттам грее.
        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

        Коментар


        • #5
          От: Гори релето за вентилатора в купето

          Да затворя темата. Причината за всички проблеми беше презареждащия алтернатор.

          Поздрави

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X