Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Република Мали-страната без битова престъпност....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Република Мали-страната без битова престъпност....

    Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
    Сигурно да спретнем комунка някаква, но на мен по- ми пасва земята на търтея.
    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
    Явно нещо съм пропуснал ?
    Сокотра?


    ПП

    Иначе не знам за целите на експозето, ама имам две съображения:

    - битова престъпност няма но има отвличания? Якост
    - нерадикален ислям е като дървено желязо. Такова животно няма, не е имало и няма и да има. Разбирам че е политкоректно, но е профанно.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #17
      От: Република Мали-страната без битова престъпност....

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      ...
      - нерадикален ислям е като дървено желязо. Такова животно няма, не е имало и няма и да има.
      ...
      Точно това разправяше един пич в Панорама преди час и половина, като цитираше негови познати мюсулмани, като всички са му казали, че само в ИДИЛ се проповядва истински ислям по Корана.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #18
        От: Република Мали-страната без битова престъпност....

        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
        Точно това разправяше един пич в Панорама преди час и половина, като цитираше негови познати мюсулмани, като всички са му казали, че само в ИДИЛ се проповядва истински ислям по Корана.
        Начи и тоя толко разбира за кво говори. Корана е една една десетохилядна от ислямското право и философия.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #19
          От: Република Мали-страната без битова престъпност....

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          .....
          - нерадикален ислям е като дървено желязо. Такова животно няма, не е имало и няма и да има. Разбирам че е политкоректно, но е профанно.
          Тоооо и нерадикално християнство е същото, ако човек се сети за Светата Инквизиция и Кръстоносните походи. Изобщо... някой като ми заговори за религия, започвам да се съмнявам, че има Бог.
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • #20
            От: Република Мали-страната без битова престъпност....

            Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
            Да отварям ли магазин за дрехи там или
            Спам е, ама не мога да се стърпя:

            Двама фабриканти, песимист и оптимист производители на обувки тръгнали из Африка да правят маркетингово проучване(иначе казано да видят дали има пазар за обувките им там), и след месец двамата пишат до фабриките си.
            Песимистът-"В Африка никой не носи обувки, нямаме никакъв шанс за продажби"
            Оптимистът-" Тук никой не носи обувки, огромен пазар, чакащ за разработване".

            Та помисли си.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #21
              От: Република Мали-страната без битова престъпност....

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Начи и тоя толко разбира за кво говори. Корана е една една десетохилядна от ислямското право и философия.
              Не съм навтре в материята, и за това само цитирам.
              Може да се гледа, май в края на предаването беше.

              ...а иначе съм на мнение, че исляма няма място в светска Европа, въпреки толерастите.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #22
                От: Република Мали-страната без битова престъпност....

                майор д-р Георги Кесов (Мали).
                http://www.otbrana.com/%D0%BD%D0%BE%...%BD%D0%B8_8175
                По-добре един пътепис и снимки, вместо тази PPT-презентация? Ще ни бъде интересно.
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #23
                  От: Република Мали-страната без битова престъпност....

                  За мен и това беше интересно, нищо че може и да има разминване. Баща ми е бил някога там за година.
                  Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Република Мали-страната без битова престъпност....

                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    ...
                    По-добре един пътепис и снимки, вместо тази PPT-презентация? Ще ни бъде интересно.
                    Доколкото знам, подобни формирования си имат доста ясни правила за събиране и разпространение на информация, та едва ли ще бъде уместно. Пък и, как ти звучи "...отишъл там да си прави фотосесийки и пътеписчета, баси цървула!". Аз, все още не разбирам темата. Поне някаква констатация от рода- не ходете там, или чудесно място за живеене, или страна на абсурдите... абе, поне някаква позиция от първо лице. По спомени и в Судан официалната престъпност е близо до нулата, ама...
                    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Република Мали-страната без битова престъпност....

                      Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                      По спомени и в Судан официалната престъпност е близо до нулата, ама...
                      Да, а най-несигурните страни в момента са Швеция и Германия - пълчища мигранти изнасилват жени по гари и улици...
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #26
                        От: Република Мали-страната без битова престъпност....

                        Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                        Доколкото знам, подобни формирования си имат доста ясни правила за събиране и разпространение на информация, та едва ли ще бъде уместно...
                        Е-хее, кой говори за служебна информация? А те почивни дни и лично време, няма начин да нямат. Ако се счита, че фотосесиите отнемат съществено време, то поне за придобити лични впечатления от няколкомесечен престой, никой няма да упрекне никого в пилеене на време (то така и така, горните илюстрации са от Уикипедия).
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Република Мали-страната без битова престъпност....

                          Идеята на цялото представяне е че в Уикипедия няма нищо съществено на Български език за тази интересна държава. Съжалявам за точно този графичен вид на презентацията, но нямаше как да я пусна като цял PDF-файл/ или поне на мен не ми се отдаде. Колкото по въпроса колко е "държава" Мали.... има доста исторически справки по въпроса от кога тази територия се нарича така. Всъщност историята на "Черните" империи доста отдавна е смитана под килима поради намиране на достатъчно причини за колонизацията на континента. То и според някои империи, които са шетали по нашите земи никога не сме били държава.

                          Ислямът в Мали е доста интересна тема, повечето местни го изповядават без да забравят и често преплитайки го с предислямските племенни култове, освент това авторитетиа в племенните общности е Шаманът, които дели духовната влас с Имама. Като добавим малко френско и руско светско влияние и традиционната полигамия, на практика се получава една доста странна форма на вероизповедание и поведение.

                          Интересен акцент в Мали е мирното съжителство на 27 племена, които отдавна са обединени от идеята за държавност и въпреки културните си различия съумяват да живеят без търкания заедно. Да, повечето жители получават по 200 долара годишно, но са вечно нахилени, позитивни и не гладуват. Тези 200 долара са изчислени на база фискално потребление, но не отчитат натуралната размяна, която формира далеч по-високия стандарт на живот. Друг пример за това колко Мали е "Държава" е солидарноста при финансиране на социалните институции, като сиропиталища, общински болници и патронаж, които се поддържат функционални с помоща на традиционните волни пожертвования на жителите на общините, далеч преди френската колонизация.

                          По въпроса с отвличанията, от 2011 година насам има точно 6 случая, в североизточната част на границата с Нигер, като 4 от 6-те отвличания са на един и същи човек...за последно го отвлякоха пак тази година и все още си е жив и здрав

                          При интерес мога да пусна доста снимки и разяснения за страната, дейноста на ЕУТМ е съвсем публична и дори имат сайт и фейсбук страница. В момента съм в България но съвсем скоро мисля пак да се пусна из Черния континент, вероятно Мали ще бъде една от спирките ми там.
                          Последно редактирано от gkesov; 30-07-16, 10:52.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Република Мали-страната без битова престъпност....

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Сокотра?


                            ПП

                            Иначе не знам за целите на експозето, ама имам две съображения:

                            - битова престъпност няма но има отвличания? Якост
                            - нерадикален ислям е като дървено желязо. Такова животно няма, не е имало и няма и да има. Разбирам че е политкоректно, но е профанно.
                            Точно де, всичко! Ма не помня къде беше темата
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • #29
                              От: Република Мали-страната без битова престъпност....

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0064.jpg
Прегледи:1
Размер:280.4 КБ
ID:5721837Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150930_195127.jpg
Прегледи:1
Размер:71.1 КБ
ID:5721838Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20151018_013331.jpg
Прегледи:1
Размер:49.1 КБ
ID:5721839Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0048.jpg
Прегледи:1
Размер:127.7 КБ
ID:5721836Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0360.jpg
Прегледи:1
Размер:171.3 КБ
ID:5721840И малко снимки от там...
                              Последно редактирано от gkesov; 30-07-16, 11:26.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Република Мали-страната без битова престъпност....

                                Първоначално публикуван от gkesov Преглед на мнение
                                ...Колкото по въпроса колко е "държава" Мали.... има доста исторически справки по въпроса от кога тази територия се нарича така.
                                Обозначението на територията е топоним, а не етноним (на евентуални носители държавност върху нея). Имало е там разни "държавноидни" формации. Откъслечни, мимолетни, в различно време засягащи разни части от въпросната територия, но без никаква връзка, никаква държавностроителна традиция и приемственост помежду си (във връзка с препратката към нас - нищо от това не стои по аналогичен начин тук, а категорично напротив). Това че всевъзможните етнически, културни, религиозни и прочее общности върху тази територия, съжителстват в условията на относителна търпимост помежду си, не представлява общо национално самосъзнание и споделено самоопределение на обща принадлежност.

                                ПП
                                Първоначално публикуван от gkesov Преглед на мнение
                                Идеята на цялото представяне е че в Уикипедия няма нищо съществено на Български език за тази интересна държава.
                                Ето това: https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B0%D0%BB%D0%B8
                                е статията на български в Уикипедия за Мали, прочетох я след като прочетох заглавното мнение на настоящата тема ( защото асоциацията за уикипедично звучене беше неудържима). В нея дословно (със стилистиката, пунктоацията, та и грешките) фигурират всички изречения от тукашното изложение, също и илюстрациите...
                                Последно редактирано от davc; 30-07-16, 20:29.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X