Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се изчислява общинският данък за МПС?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Как се изчислява общинският данък за МПС?

    Айде и малко конкретни примери:

    С мойте 70kW по 68ст. би трябвало да плащам 47.60, щото в талона не пише нищо за катализатор.
    Ако си бях взел двигател със 162kW, по 1.54лв., трябваше да плащам 249.48лв. всяка година.

    Виден форумен член има Jeep 5.7 HEMI.
    Да предположим, че е 2008 и е 242kW, по 1.54лв. прави 372.68, но понеже е м/у 5 и 14г. умножаваме по 1.5, което прави 559.02лв./година.

    Да пъхнем и един 120 коньов пример за разкош.
    88kW по 1.54 прави 135.52, а ако е под 14г. става 203.28лв.

    И ето обобщените примери за София:

    70kw ----------------- 47.60
    88kW ----------------135.52
    88kW под 14г. - 203.28
    162kW--------------- 249.48
    242kW на 8г.------559.02
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #17
      От: Как се изчислява общинският данък за МПС?

      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
      Преди няколко дни си говорихме по темата с познат от Перник, който има Brava 1.6 101к.с. и данъка му е 120 лева,
      а ако беше 100к.с. щеше да е 30, щото е и с катализатор.
      Твоят приятел нещо са го прецакали. Ако двигателят наистина му е 101 к.с. би трябвало да плаща далеч по-малко, т.е. толкова, колкото си написал за 100 к.с.
      HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

      Коментар


      • #18
        От: Как се изчислява общинският данък за МПС?

        75 или 76kW е по талон.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #19
          От: Как се изчислява общинският данък за МПС?

          Е, така може.
          HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

          Коментар


          • #20
            От: Как се изчислява общинският данък за МПС?

            Ебати кефа,по данък мотора ми се равнява на автобус! Ама убаво пее Слави,че нема такава държава!

            И после некой ще ме пита защо на дърти години съм се замислил за смяна на държавата?
            Иво (таксито) Андреев
            0988 91 80 50
            Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

            Коментар


            • #21
              От: Как се изчислява общинският данък за МПС?

              Имам Е 60 177кс,докато беше лизингово плащах 180лв на интерлиист София.В момента лукса е 322 лв за община Силистра,нищо,че дрегела е дъртанян от 2004г.Верно няма такава държава.
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • #22
                От: Как се изчислява общинският данък за МПС?

                Определено се търсят възможно най-много пари!
                Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                Коментар


                • #23
                  От: Как се изчислява общинският данък за МПС?

                  Само да допълня, малко в страни от темата: В столична община /по спомен/ са регистрирани около 1 000 000 автомобила....По 100лева/средно/ общинска такса/пардон данък/ кола, автобуси тл нт. прави около 100 000 000лева годишно в общината......Ама МФ им ги вземало и тем подобни глупотевини, а ни е си караме офроуд из кварталнине улици, щото видите ли общината "нямала средства".....Ами синята и зелена зони - парички от въздуха....Сега и в студенстки град щели да въвеждат "платено паркиране" за да облекчали трафика....Абе тия май за малоумни ни мислят.......

                  Коментар


                  • #24
                    От: Как се изчислява общинският данък за МПС?

                    Годишният бюджет на София е милиард и половина.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #25
                      От: Как се изчислява общинският данък за МПС?

                      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                      До 74kW, включително, е макс. 50-60лв.,
                      над 74kW отиваш над 120-130 директно, но колко ще е точно, зависи от местният общински съвет,
                      това обяснено най-простичко.
                      ...
                      Това не е точно така. Ето моите директни наблюдения:
                      Опел Тигра 1.6 106 кс / 79 кв: 106 лева
                      Опел Фронтера 2.4 125 кс / 93 кв: 127 лв
                      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Как се изчислява общинският данък за МПС?

                        Има сметачка.
                        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                        Коментар


                        • #27
                          От: Как се изчислява общинският данък за МПС?

                          Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                          Това не е точно така. Ето моите директни наблюдения:
                          Опел Тигра 1.6 106 кс / 79 кв: 106 лева
                          Опел Фронтера 2.4 125 кс / 93 кв: 127 лв
                          Алекс, нямам претенции да е точно.
                          Примерите ми са примерни за ориентация, и +/- 2 или 5 лева не са толкова важни.

                          Важното е, че ако някой иска да тъни, трябва да гледа мощност до 74kW включително.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #28
                            От: Как се изчислява общинският данък за МПС?

                            Абе най-тънкото си е N1, независимо от мощността ...
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Как се изчислява общинският данък за МПС?

                              Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                              Имам Е 60 177кс,докато беше лизингово плащах 180лв на интерлиист София.В момента лукса е 322 лв за община Силистра,нищо,че дрегела е дъртанян от 2004г.Верно няма такава държава.
                              Сигурен ли си, че не е объркано нещо... Би трябвало да си около 244лв...
                              Да не би да са ти въвели (или да си декларирал, ако не си ползвал 'автоматичната система') 177кВт вместо 177КС...
                              То в декларацията мисля бе стойността в киловати...
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Как се изчислява общинският данък за МПС?

                                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                                Абе най-тънкото си е N1, независимо от мощността ...
                                И два пъти ГТП в годината, ако си 10+г.
                                За голям бензин си заслужава.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X