Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на Ленд Ровър Дискавъри 4 HSE - 2016

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Ясно братле! Аз знам, че цялото шаси е по-добро, обаче Rubicon ме смущаваше със неговото "независимо" окачване, което му позволява да катери даже морени. Дефендъра е лидер няма спор и с него няма да се сравнявам. Както споменах преди мога да си позволя по-нататък едно такова непретенциозно откъм комфорт, но високо проходимо возило.
    Поздрави.
    Ето едно такова в момента се продава в магазина. Изглежда много интересно.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
    Точно така е. Целите мостове са по-здрави, и дават възможност за по-големи ходове, но те са нужни ако се завираш из деретата. За типа на карането което ще правиш не са нужни никакви по-сериозни ходове, по равен черен път се минава и с лека кола, ако няма кал. А за калта няма нужда от ходове, само задвижване 4х4 и гуми.
    Но пък независимото окачване вози много по-леко и плавно от целите мостове, та това дискавъри си е чист паркетник, в сравнение с първата версия.

    Ма дето се вика-дай Боже всекиму такъв паркетник...
    Разбрах Кольо (малко ми е неудобно да се обръщам към вас така, като че ли се познаваме от 100 години обаче такъв ви е никът). Много меко вози наистина. Не люлее много от което се опасявах доста да си призная. Обаче е солиден и си е тежък. Харесва ми такава возия на първо четене, тук и не позволява законът да се вдигат скорости, че да имам твърдо "голфово" окачване за по-голям стабилитет в завоите.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 29-07-16, 07:30.

    Коментар


    • #32
      От: Покупка на Ленд Ровър Дискавъри 4 HSE - 2016

      Изобщо не се притеснявай да ми казваш по име, и да се обръщаш на "ти". Я виж аз как го правя без притеснения.

      Тук макар и да не се познаваме един с друг-сме като едно голямо семейство(извинявам се за клишето), и няма нужда да бъдем излишно учтиви,

      Та карай спокойно на "ти" и хич да не ти пука.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #33
        От: Покупка на Ленд Ровър Дискавъри 4 HSE - 2016

        Независимото окачване на Land Rover Discovery 3 и 4 въобще не е пречка за любителски оффроуд. В ютуб има доста филми за това. По-съществен проблем е, че не могат да се сложат високо профилни гуми (http://www.wheel-size.com/size/land-...covery-4/2016/). Затова, дали някоя кола е карана извън шосетата й личи по изръфаните ръбове на джантите.
        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • #34
          От: Покупка на Ленд Ровър Дискавъри 4 HSE - 2016

          Разбира се, че става за по-лек офроуд. Колко джипове има с независимо предно, и си се справят добре даже със среден офроуд.
          Ма нали сме извратени-все гледаме максималните възможности които дадена машина може да даде.
          А тази машина е конструирана главно за леки пътища, с възможност за продължаване на движението там където с кола ще спреш-на кал или сняг, или с леки до средни неравности-бабуни до половин метър, и по-заоблени.

          Всъщност може и да пиша глупости, изобщо не знам за какво е мислено това дискавъри, но съдейки по вида и съвременните тенденции-най-вероятно съм прав.

          Но на Викинга така като е му е напълно достатъчно, той няма да ходи по траяли с диското.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #35
            ОК Добре Кольо съгласен съм с Теб. Наистина няма да правя никакви опити за нещо "екстремно". Аз разбрах вече че Ленд Ровър Дискавъри 3/4 са "добри паркетници" с някакви добри способности,но нищо повече. За една поляна и пикник и евентуално да "прегазя" някое ромолящо поточе/рекичка вярвам няма да имам проблем. Не ми харесват степенките които имам (иначе не отричам, че с тях е по-лесно качването и слизането от колата) защото те намалят просвета дори когато е напълно вдигнат. Така беше в пакета и така го купих.


            Sent from my iPhone using Tapatalk

            Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
            Независимото окачване на Land Rover Discovery 3 и 4 въобще не е пречка за любителски оффроуд. В ютуб има доста филми за това. По-съществен проблем е, че не могат да се сложат високо профилни гуми (http://www.wheel-size.com/size/land-...covery-4/2016/). Затова, дали някоя кола е карана извън шосетата й личи по изръфаните ръбове на джантите.
            Мерси за инфото Trapper. Малко неловко така наготово да се консумира директно сервирана информация, но определено нямаше да намеря сам каквото ТРЯВБА за целта и пак щях да ходя в магазина да питам какво предлагат и те естествено щяха да разберат, че не "вдявам" и щяха да ми предложат скъпи артикули, така сега поне съм подготвен теоретически.


            Sent from my iPhone using Tapatalk
            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 29-07-16, 07:30.

            Коментар


            • #36
              Покупка на Ленд Ровър Дискавъри 4 HSE - 2016

              https://vimeo.com/176753637
              Удоволствие огромно да се кара такава машина!
              https://vimeo.com/176754811
              Ако ги нямаше тези степенки отдолу и ако не беше чисто нов, няма начин да седи такъв чист и непорочно Бял!


              Sent from my iPhone using Tapatalk
              Последно редактирано от VIKING_WARRIOR; 29-07-16, 16:59.

              Коментар


              • #37
                От: Покупка на Ленд Ровър Дискавъри 4 HSE - 2016

                Честито и от мен ! Относно ходовете,има много по-добри ходове от доста джипки с цял мост
                Виден столичен ихтиолог

                Коментар


                • #38
                  Покупка на Ленд Ровър Дискавъри 4 HSE - 2016

                  [emoji1181][emoji1058]Благодаря Ти Братле! Надявам се, че ще се окаже добра инвестиция (доколкото може да се нарече покупката на нова кола инвестиция) и че няма да ме остави след като изтече, гаранцията! Разбира се , че ще се грижа и няма да занемаря такава машина, не ми е в стила!
                  Пожелавам и на Теб такава радост, а именно покупката на чисто нов автомобил! Жив и здрав!
                  ПП. Виждам , че и Ти имаш същият! Явно знаеш за каква машина става въпрос, няма да Ти я хваля тогава Ти си по-запознат! [emoji106][emoji848][emoji847][emoji108]

                  Sent from my iPhone using Tapatalk

                  Коментар


                  • #39
                    От: Покупка на Ленд Ровър Дискавъри 4 HSE - 2016

                    Първоначално публикуван от VIKING_WARRIOR Преглед на мнение
                    [emoji1181][emoji1058]Благодаря Ти Братле! Надявам се, че ще се окаже добра инвестиция (доколкото може да се нарече покупката на нова кола инвестиция) и че няма да ме остави след като изтече, гаранцията! Разбира се , че ще се грижа и няма да занемаря такава машина, не ми е в стила!
                    Пожелавам и на Теб такава радост, а именно покупката на чисто нов автомобил! Жив и здрав!
                    ПП. Виждам , че и Ти имаш същият! Явно знаеш за каква машина става въпрос, няма да Ти я хваля тогава Ти си по-запознат! [emoji106][emoji848][emoji847][emoji108]

                    Sent from my iPhone using Tapatalk
                    E,не е същия... 4-ката е голяма стъпка напред .Та от твоята уста в Божиите уши ! . Това че нямаш позиции 1 и 2 като при старите автоматици да не те притеснява . Избереш ли ръчна смяна на предавките ,е същото
                    Виден столичен ихтиолог

                    Коментар


                    • #40
                      Покупка на Ленд Ровър Дискавъри 4 HSE - 2016

                      Бат'Марто Благодаря за информацията! Имам и пера на волана, не съм опрял до тях още, но има много добра пъргавина за размера си и теглото, очудвам се да си призная. Имам спортен режим на предавките и със турбото добре дърпа. Не съм го взел за гонки все пак, но е задоволителна динамиката и ускорението като се има предвид това "широко чело" на предницата!



                      Sent from my iPhone using Tapatalk

                      Коментар


                      • #41
                        От: Покупка на Ленд Ровър Дискавъри 4 HSE - 2016

                        Първоначално публикуван от VIKING_WARRIOR Преглед на мнение
                        Бат'Марто Благодаря за информацията! Имам и пера на волана, не съм опрял до тях още, но има много добра пъргавина за размера си и теглото, очудвам се да си призная. Имам спортен режим на предавките и със турбото добре дърпа. Не съм го взел за гонки все пак, но е задоволителна динамиката и ускорението като се има предвид това "широко чело" на предницата!



                        Sent from my iPhone using Tapatalk
                        Tочно за режим ,,S'' говоря,при повишаване , предавките се сменят или ръчно,или при много по-високи от нормалното обороти . При намаляване,можеш да върнеш една или две предавки , също при много по-високи обороти ,отколкото в режим ,,D'' . Taка че позиции 1 и 2 на автомата въобще не са ти нужни . Имаш и десцент хил контрол...
                        Виден столичен ихтиолог

                        Коментар


                        • #42
                          От: Покупка на Ленд Ровър Дискавъри 4 HSE - 2016

                          Честито и от мен, изключителен автомобил. И дано на всеки се усмихне щастието да го притежава и кара. Поздрави.
                          Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                          "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                          "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X