Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на Ленд Ровър Дискавъри 4 HSE - 2016

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Покупка на Ленд Ровър Дискавъри 4 HSE - 2016

    Мерси Charger! Да сме живи и здрави, прав си - останалото е тенекия и който носи широка душа и огромно сърце - бохемщина! Засега се освободих от проблема "търсене на семейна кола"... Поне за следващите 5-10 години!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Коментар


    • #17
      От: Покупка на Ленд Ровър Дискавъри 4 HSE - 2016

      И от мен имаш честито.
      Не се случва често някой да се похвали във форума, че си е купил чисто нов джип.

      Казваш, че не смяташ да му изпробваш офроуд възможностите, и те разбирам напълно.
      Обаче как пък искам да ги изпробваш, и да разберем дали тези новите и лъскави машини са запазили духа на сериите, и не се предават пред дребни препятствия.

      Няма ли там полигони или каквото е там за тестване на джипове, като същевременно да няма опасност да му одереш боята или да строшиш нещо...

      Иначе-супер изглежда машинката, много да се радвате един-друг.


      Ма си мисля, че щом е ленд ровър не може да не е предвиден за по-така терени. Излез на сравнително лека разходка, и опиши как се чувстваш. И някой да снима, клипчета и снимки...

      Допълнение: сега като разгледах по-подробно снимките видях, че командването на скоростната кутия няма положения "1" И "2". Което ме кара да мисля, че може би офроуд възможностите не са чак толкова големи. Но разбираемо е-стоката трябва да се продава, а на никого вече не му трябва джип за сериозни терени, всичко е с асфалтова насоченост. Та производителите скачат според пазара.

      Дано да греша, и да има някакъв режим в който може да си избираш как да работи кутията, когато си на труден терен. Ама надали, модата напоследък е и джиповете да са само за асфалт, язък...
      Последно редактирано от Кольо; 27-07-16, 21:59.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #18
        Покупка на Ленд Ровър Дискавъри 4 HSE - 2016

        Вече и мен ме хваща тръпката за такива изживявания! Все пак има блокиращи диференциали така го намерих и пожелах. Има си пълната версия на Terrain Response, както и Air Suspension, за са се вдига и спуска при необходимост. Вече разбрах, че като го паркирам да "пренощува" в гаража трявба да го спускам в най-ниско положение и да го заключвам за да не държа в напрежение амортисьорите и компресора. Изобщо полека лека се обучавам и аз. Има си тънкости и трябва да се грижа за него. Има и полигони и писти и се плаща за да си "начеше крастата" човек. Няма да е проблем да го пробвам без да го вкарвам в "bush" -овете и скалите. Аз клипове вече почнах - "шосейна версия" [emoji106][emoji122][emoji108][emoji1][emoji23][emoji12][emoji1058][emoji1181]
        Едит: Скоростната кутия е същата като на БМВ ZF 8-gears. Преполагам,ще бъде достатъчна за да ме измъкне от някаква ситуация, но няма да бъде както ръчните скоростни кутии или тези на Тойота Лендкруизър със въпросните 1-2.

        Sent from my iPhone using Tapatalk
        Последно редактирано от VIKING_WARRIOR; 27-07-16, 22:07.

        Коментар


        • #19
          От: Покупка на Ленд Ровър Дискавъри 4 HSE - 2016

          По шосетата всички знаем какво е. Давай на полигоните, ама снимането да го прави някой друг-отвън. Има много голяма разлика от двете камери.

          И понеже явно не си свикнал-вземи си някакъв панталон с ластици на крачолите отдолу. Щото излишния адреналин потича през крачолите.

          Бъзикам се де, по полигоните надали има толкова хард терени. За да има "излишен адреналин" терена е такъв, че предразполага към трошене, а ако е така-кой "нормален" човек ще тръгне да си чупи джипа насила.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #20
            От: Покупка на Ленд Ровър Дискавъри 4 HSE - 2016

            Аз затова писах, че за hardcore off-road няма да се впускам или поне докато е чисто нов и му имам мераците. Макар че по вид не е гъзарски джип като Рейндж Ровъра да го паркирам по кафенетата и да "събирам" погледи. Много е семпъл и не върши работа за "пичеловка".


            Sent from my iPhone using Tapatalk

            Коментар


            • #21
              От: Покупка на Ленд Ровър Дискавъри 4 HSE - 2016

              Бааа...
              Не е според тамошните стандарти.
              Я го дай тук, па стой та гледай-всичките курви от дискотеката(то там други рядко има) са мои.
              Ма там е Нова Зеландия, а тук е България. Kleta majka balgariq както се изразява бай Боголюб.

              А за хардкор офроуд този джип не става и посмъртно. За да стане-трябва да играе яко шлайфа, разните компютри да се ограничат, да се сложат доста по сериозни гуми(като грайфер и като диаметър), абе трябва да е прежален отвсякъде.
              Ама ще е кощунство баси...
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #22
                Покупка на Ленд Ровър Дискавъри 4 HSE - 2016

                Прав си. Като се замисля за родната картинка е така. Тука обаче "кучките" "кълват" на Ягуар, Ламбо, разни V8 & 10 SS изпълнения на Commodore Holden с 4 ауспуха и всякакви екзотики от рода на "БМВ" (щото тука си е екзотика) и "AMG" 6,3....









                Edit: това червено "чудо" струва тук "майка ми и баща ми" - като ново идва някъде в порядъка на 125-140 000$. Втора ръка рядко може да се намери под 80 000$.... Това си е "Опел" за мен обаче тук не мислят така. От сорта muscle cars е.


                Sent from my iPhone using Tapatalk
                Последно редактирано от VIKING_WARRIOR; 27-07-16, 22:29.

                Коментар


                • #23
                  От: Покупка на Ленд Ровър Дискавъри 4 HSE - 2016

                  Явно не си падаш по кучки.

                  Но заеби това.
                  Щом си се хвърлил на джип, и те кефи как подрусва, и да усещаш голямата маса на окачването(това с какъв преден мост е-цял, или независимо)-значи вече си заразен. А и да седиш "на трона" и да гледаш отвисоко другите в колите е приятно изживяване.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #24
                    Покупка на Ленд Ровър Дискавъри 4 HSE - 2016

                    Няма спор. Седалките наистина имат "command position and vision". Като на камион се чувствам. Много е яко не споря. Във Х6 съм като в лека кола. Тук - като в камион. Сега разбирам ТИР-аджиите защо са понякога пренебрежително настроени към някакви дупета със смешни коли - карат все пак камиони със по минимум 600 коня и понякога по около 1000 коня. Тук съм фен на такива състезания по писта за Тунинг Камиони! Супер е! Нищо че съм вече на 46 години обаче е доста заразяващо....



                    Сега това лого ме посреща всеки път...
                    Да допълня : за сериозен офроуд все пак Ленд Ровър си пазят реномето със Defender. Все още го произвеждат и все е такъв неугледен и не толкова скъп. Около 86000$ струва само и е Тотален Спартанец. Само ръчки в него и никакви "глезотии" и "гъдели". Само за нивата и планината. Всепризнат е все пак. След време мога да взема един втора употреба и да му гледам сеира какво може и какво не може и какъв голям Булдозер или Трактор ще ме вади... [emoji108][emoji39][emoji848][emoji847][emoji106]

                    Sent from my iPhone using Tapatalk
                    Последно редактирано от VIKING_WARRIOR; 27-07-16, 22:40.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Покупка на Ленд Ровър Дискавъри 4 HSE - 2016

                      Ей, човече, потекоха ми лигите... Честито!!! Да си се слушате и да му се радваш дъъълго време!!! ...И като ти омръзне по Хасфалта - да го вкараш в калЪ! Мнгого хиляди безаварийни!
                      По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Покупка на Ленд Ровър Дискавъри 4 HSE - 2016

                        A100- Да Ти се връща и на Теб такава радост със Твоите пожелания! Наистина го пожелавам на всеки. Еуфорията наистина е голяма. Заслужава си трепането все пак един живот живеем... Няма да си го нося на оня свят, затова сега му е момента да му се порадваме колкото можем.
                        Жив и здрав!


                        Sent from my iPhone using Tapatalk

                        Коментар


                        • #27
                          От: Покупка на Ленд Ровър Дискавъри 4 HSE - 2016

                          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                          Явно не си падаш по кучки.

                          Но заеби това.
                          Щом си се хвърлил на джип, и те кефи как подрусва, и да усещаш голямата маса на окачването(това с какъв преден мост е-цял, или независимо)-значи вече си заразен. А и да седиш "на трона" и да гледаш отвисоко другите в колите е приятно изживяване.
                          Няма Коле пукнат цял мост в туй нящу всичко е независимо от Диско 3 ( то туй е фейслифта му )
                          Land Rover Discovery II, V8 4.0
                          VW Golf VI variant
                          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                          Коментар


                          • #28
                            Покупка на Ленд Ровър Дискавъри 4 HSE - 2016

                            [emoji848] Това лошо ли е или е добре? [emoji848]
                            Надявам се, че е за добро, защото вече няма връщане назад. Днес бях при дилъра да ми дадат козметика за колата и ми казаха, че ще излезе фейслифт или Дискавъри 5 след към средата на 2017. Няма да има нищо общо с досегашната "класическа" визия на Дискавърито. Този факт хем ме притесни малко хем ме зарадва. Притесни ме защото незнам дали новото ще бъде по-добро от моето. Зарадвах се, че все пак ще имам последното издание на изпитаното Дискавъри познато до момента със всички "излекувани" детски болести и проблеми.
                            Същото го казаха и самите служители от сервиза ( Началник Сервизен Отдел ) които са не много убедени пред какви проблеми и неизвестни ще бъдат изправени с появата на новото Дискавъри 5.
                            Каквото и да е и каквото и да мисля, вече е късно. Споменаха ми, че има вариант за ъпгрейд на лизинга и догодина мога да взема новото, с доплащане в разликата естествено.
                            Не съм много убеден, че ще направя такова нещо...

                            Sent from my iPhone using Tapatalk
                            Последно редактирано от VIKING_WARRIOR; 28-07-16, 06:21.

                            Коментар


                            • #29
                              Покупка на Ленд Ровър Дискавъри 4 HSE - 2016

                              Първоначално публикуван от VIKING_WARRIOR Преглед на мнение
                              [emoji848] Това лошо ли е или е добре? [emoji848]
                              Всички СУВ-вове са с независимо окачване.
                              Носи голям комфорт но ограничава оффроуд възможностите (оскъпява ремонтите и увеличава честотата им).
                              Ти няма за какво да искаш цели мостове като на Дефендъра
                              Land Rover Discovery II, V8 4.0
                              VW Golf VI variant
                              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                              Коментар


                              • #30
                                От: Покупка на Ленд Ровър Дискавъри 4 HSE - 2016

                                Точно така е. Целите мостове са по-здрави, и дават възможност за по-големи ходове, но те са нужни ако се завираш из деретата. За типа на карането което ще правиш не са нужни никакви по-сериозни ходове, по равен черен път се минава и с лека кола, ако няма кал. А за калта няма нужда от ходове, само задвижване 4х4 и гуми.
                                Но пък независимото окачване вози много по-леко и плавно от целите мостове, та това дискавъри си е чист паркетник, в сравнение с първата версия.

                                Ма дето се вика-дай Боже всекиму такъв паркетник...
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X