Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за настройване на клапани

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за настройване на клапани

    Здравейте,имам китайско атв 150 кубика,не бях го карал една година и реших да го запаля,естествено не запали защото един вакум на карбуратора беше откачен оправих го,обаче преди да разбера за вакума ми казаха да разхлабя клапаните можело да бъде от там. Увеличих им разстоянието и започнаха да тракат,после го намалих с 0,05 и пак тракат. Та въпроса ми е колко трябва да е хлабината (разстоянието) на клапанчетата?? А и не бях забелязал на какво разстояние си бяха преди да разхлабя...... Благодаря предварително

  • #2
    От: Въпрос за настройване на клапани

    По колите масово е 0,2 мм. Но там има течно охлаждане, та при теб може да е и повече хлабината. Няма ли ръководство за ремонт, там би трябвло да ги има тези данни.

    Аз бих започнал с 0.3 мм, и ако тракат-свалям с 5 стотни, но не бих слязъл под 0,2.

    А знаеш ли при какво положение трябва да ги регулираш, да не стане така, че да прецакаш здрави клапани?
    Пък който ти е дал акъл да пипаш клапаните за да може да запалиш е баси малоумника.
    Ама и на теб така ти се пада като слушаш такива акъли, па и пипаш там дето не ти е работа.

    За най-сигурно закарай машинката в сервиз за мотори, че като гледам какво си писал-язък за двигателя.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за настройване на клапани

      Към пусналият темата:
      Въобще не се занимавай ти, и не слушай тези около теб,
      а отиди при майстор на мотоциклети, на който точно това му е работата, за да си спестиш пари и нерви.
      ... и напиши от къде си.

      Коле, мотора от аватара ми е с двигател Rotax с въздушно охлаждане, на който клапаните се правят на 0.05mm, щото има лагери в кубилиците, които се търкалят по вала, и когато нечетящите майстори ги направят на 0.10, 0.12 или 0.15, като на повечето мотори, лагерите почват да се блъскат и стават на салата.

      Четене му е майката, а и
      "Ако не знаеш кво правиш, и в кенефа да влезеш, ше се усереш." - моя си приказка.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за настройване на клапани

        Китаец 250 водно от книжката за него, всмукателен 0.04 изпускателен 0.07
        Персонален поздрав за всички в народното събрание /Господ да ви убие,Аллах да ви вземе,Чумата да ви тръшне,Синовете ви зетьове да ви доведат.АМИН/

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X