Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KIA, закупена с мерак

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: KIA, закупена с мерак

    Хи хи, всички земеделци които познавам работят с новите машини, но не са махнали старите съветски дараци.

    Дараци, дараци, ама като се счупи модерния трактор, и трябва да чакаш две седмици за доставка на елементарна част, и ще струва колкото три ЮМЗ-та-палиш дъртата презряна тетка, и отиваш да довършиш оранта.

    С това не искам да кажа, че западните(далекоизточни) машини са смотани или не стават, но в сегашния ни живот реалността е малко по-друга отколкото ни се иска да бъде.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #47
      От: KIA, закупена с мерак

      Първоначално публикуван от pansim Преглед на мнение
      Янко, тази Лада наистина ли е 1600?
      Че в това купе само до 1300 съм виждал заводски.

      ПП дано намериш двигател и да си направиш Кия-та.
      Според мен варианта с двигател от друга кола /не Кия/ ще бъде доста неблагоприятен като финансово изражение, и съмнителен като краен ефект.
      Да,от 2004г. е с 1600,леко модифиран.Махнато е и допотопното запалване с чукче и е поставено друго с датчик на Хол,комутатор и нискоомна бобина.Мотора е на 250 000км. с една смяна на гумички на клапаните,върви,не гори масло.Имам 4 вида главни предавания 3,9. 4,1. 4,3. 4,44.В момента карам с 4,1.

      Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

      Коментар


      • #48
        От: KIA, закупена с мерак

        Що се отнася до мотора на КИА-та, задължително ще се слага пак такъв за да може да се продаде и регистрира безпроблемно за в бъдеще.

        Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

        Коментар


        • #49
          От: KIA, закупена с мерак

          Здравей колега, а втова състояние(без мотор)продава ли се?
          И ако.......цена
          благодаря

          Коментар


          • #50
            От: KIA, закупена с мерак

            Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
            Да,от 2004г. е с 1600,леко модифиран.Махнато е и допотопното запалване с чукче и е поставено друго с датчик на Хол,комутатор и нискоомна бобина.Имам 4 вида главни предавания 3,9. 4,1. 4,3. 4,44.В момента карам с 4,1.
            Много правилно решение за запалването!!!
            С 4.44 този мотор къса гуми на 2-ра предавка, само не с оригиналния карбуратор
            Панайот Бърдарски
            0887 60 77 22

            Коментар


            • #51
              От: KIA, закупена с мерак

              Първоначално публикуван от Nik0la Преглед на мнение
              Здравей колега, а втова състояние(без мотор)продава ли се?
              И ако.......цена
              благодаря
              Звънни да се чуем.....-0895443568

              Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

              Коментар


              • #52
                От: KIA, закупена с мерак

                Първоначално публикуван от pansim Преглед на мнение
                Много правилно решение за запалването!!!
                С 4.44 този мотор къса гуми на 2-ра предавка, само не с оригиналния карбуратор
                Мхм, доста имам потрошени.Че и взеха да стават дефицит вече...

                Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

                Коментар


                • #53
                  От: KIA, закупена с мерак

                  Ок, утре след 12ч.
                  Весело посрещане на новата година

                  Коментар


                  • #54
                    От: KIA, закупена с мерак

                    Да продължа с развитието на темата: Доверих се на автомонтьор, когото добре познавам. Потомствен автомонтьор, с дългогодишен опит в ремонта на различни модели автомобили. Оффроудаджия е, ако това има значение. Той, от своя страна, работи със сервиз за глави, който го е изпитал. И така – главата е свалена:

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:037758318.jpg
Прегледи:1
Размер:123.3 КБ
ID:5743741

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:037758319.jpg
Прегледи:1
Размер:127.5 КБ
ID:5743742

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:037758320.jpg
Прегледи:1
Размер:136.2 КБ
ID:5743743

                    Проверката в специализирания сервиз е показала добра равнинност, поради което е свалено само 0,05мм. - ще слагаме гарнитура с нормална дебелина. Свалената гарнитура също беше с нормална дебелина. Сменени са водачите на изпускателните клапани; оправени са фаските на леглата; напаснати са новите клапани; сложени са нови гумички. Широчината на контактната повърхност на старите клапани беше станала над 2 мм. Ето ги старите:

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:037758323.jpg
Прегледи:1
Размер:119.2 КБ
ID:5743744

                    На снимката не се вижда добре(защото има отблясък от светкавицата) но има натрупан доста нагар по стеблата на всмукателните клапани. Натрупан е подобно на лишеи по стеблото на дърветата. Това е ограничавало постъпващия въздух.
                    Ето малко цени: повдигачи(чашките) – за Фолксваген по 24 лв./бр.(благодарение на ценната информация в поста на колегата fitty); всмукателни клапани по 14лв.; изпускателни – по 22лв.; гарнитури(всмукателни, изпускателни) и семеринг – общо 28лв.; гарнитура глава – 82 лв.; гумички – по 3,50лв.; шлайф и труд по глава – 220 лв. Сигурно може да се намери и по-евтино, но не беше това най-важното. За мен беше важно да се слагат надеждни части и да пипат хора, които работят с умение и желание.

                    Цилиндрите и буталата са добре. При това разглобяване отново се потвърждават километрите на колата. Течеше масло от гумената тапа в задната част на главата и оттам омазняваше цялата задна половина на двигателя. Тапата е здрава и ще я уплътним със силикон при монтажа. При свалянето на холендъра, свързващ тръбичката за охлаждане на турбото към самото турбо, се скъса болта на холендъра. Оказа се силно корозирал и буквално е срязан. В скоро време е можел да създаде проблем. Свалихме и прегледахме турбото – добре е. Дюзите са проверени – добре са. Имаше една изгоряла подгревна свещ, поради което ги сменихме комплект с нови. Тук се натъкнах на интересна информация: От 11.1997 до 11.1998г. двигателите се произвеждат с по-дълги подгревни свещи. Разликата е около 6-7 мм. Явно има разлика и в главите. Двигателят се оказа от този период, въпреки, че колата е от 2000 г. Сложихме нови дихтунги и лещи под дюзите(термощитове). След като всичко е монтирано, се оказа, че тече антифриз от микроскопична пукнатина на металната тръбичка за охлаждането на турбото. Същата тръбичка, която имаше проблемен холендър. Пукнатината не можеше да се види с просто око(какво ли не се случва по този свят). Отново сваляне(а там е много неудобно за работа) и заварка на аргон. Тази тръбичка напоследък е пропускала по малко върху турбото – имаше следи. Тази пукнатина е щяла да създаде сериозен проблем след доста кратък период на експлоатация. Последиците можеше да са много лоши. Откриването на този предстоящ проблем дава смисъл на цялата разправия по предприетия без време ремонт.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:037758321.jpg
Прегледи:1
Размер:133.6 КБ
ID:5743745

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:037758322.jpg
Прегледи:1
Размер:141.9 КБ
ID:5743746

                    В крайна сметка всичко стана добре. Двигателя е с нормални хлабини и сглобки. Отстранени са течовете. Работи както трябва, върви както трябва. Измих го. Стойността на Киата почти се е утроила спрямо цената на закупуването. Направените разходи, обаче, си заслужават. Остават някои дребни занимавки по електроинсталацията, купето, оборудването.
                    Убедих се, че правилният подход след закупуването на „нов внос” такава кола(дизелова) е: караш стотина километра, за да видиш кое как е и после изваждаш двигателя. Върху масата се работи много по-лесно и бързо, отколкото в тесния и неудобен двигателен отсек. При мен стана по трудния начин.
                    Всички характерни проблеми по Киата, описани в този форум са се появили и са оправени: Сменена е ГНП с механична; сменен е алтернаторът с такъв от Гранд Витара; затапен е ЕГР-ът; сменени са хъбовете с ръчни; сменени са амортисьорите и биелетките; сменени са дръжките на вратите с метални; сменено спирачно цилиндърче. Единствено не са пипани задните пружини защото не са се счупили. Ресурсът на всичко е възстановен. Знам, че с моето каране няма да използвам и 1/10 от него, но това не е толкова важно. Разбира се никой не е застрахован срещу скъсване на клапан и двигателят да стане за скраб(както описват колегите). Това наистина е малшанс. Хубавото е, че дизеловият двигател е с 8 клапана, срещу 16 при бензиновия, което намалява два пъти вероятността от такава случка. Освен това дизеловият двигател работи при по-ниски обороти в сравнение с бензиновия. Поради това клапаните са подложени на по-ниски скорости и ускорения. Кинетичната енергия, която се предава на клапана(съответно действащите сили), нараства с квадрата на скоростта(съответно на оборотите).
                    Когато реших да купувам Кия, дълго се двоумих - бензинова или дизелова... Сега не съжалявам, че избрах дизел.
                    KIA Sportage 2000 TD - 2000г.

                    Коментар


                    • #55
                      От: KIA, закупена с мерак

                      Първоначално публикуван от Beduin Преглед на мнение
                      но има натрупан доста нагар по стеблата на всмукателните клапани. Натрупан е подобно на лишеи по стеблото на дърветата. Това е ограничавало постъпващия въздух.
                      Течеше масло от гумената тапа в задната част на главата и оттам омазняваше цялата задна половина на двигателя. Тапата е здрава и ще я уплътним със силикон при монтажа.
                      Имаше една изгоряла подгревна свещ, поради което ги сменихме комплект с нови. Тук се натъкнах на интересна информация: От 11.1997 до 11.1998г. двигателите се произвеждат с по-дълги подгревни свещи. Разликата е около 6-7 мм. Явно има разлика и в главите. Двигателят се оказа от този период, въпреки, че колата е от 2000 г.
                      Когато реших да купувам Кия, дълго се двоумих - бензинова или дизелова... Сега не съжалявам, че избрах дизел.
                      Искам да те поздравя за свършената работа по колата. Така се прави!!!
                      Нагара по смукателните клапани се дължи най-вече на ЕГР клапана.
                      Гумената тапа е най-добре да я замениш с нова. На Мицубишито имам такава тапа - около година изкара със силикон и пак просълзи. После купих нова.

                      За свещите имам молба - как определи какви са твоите свещи??? Моята е 1999год. и също имам някои въпроси по дължината на свещите. Моля за информация.

                      По отношение избора дизел и бензин - и аз избрах дизела защото имах преди време Ситроен с дизел 1.9 Чист без турбина. За около 670 000км /няма грешка в числото/ въобще не знам как се сваляше капака на клапаните!!! После колата замина за скраб защото започна да гние яко. От Австрия на 23 години.
                      Ама явно френския дизел е доста по-напред...за съжаление.
                      Пожелавам много безаварийни километри!
                      Панайот Бърдарски
                      0887 60 77 22

                      Коментар


                      • #56
                        От: KIA, закупена с мерак

                        За свещите: единият начин е по VIN-номера. Аз обаче не носех талона с мен и тази информация ме завари неподготвен в магазина. Обадих се на майстора да погледне през отвора за дюзата(бяха свалени) и видя върха на свещта, която беше от по-дългия вариант. Доверих се на тази проверка, защото не знам какво са правили италианците преди това - всичко е възможно...
                        KIA Sportage 2000 TD - 2000г.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X