Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KIA, закупена с мерак

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: KIA, закупена с мерак

    Позна от първия път!

    Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

    Коментар


    • #32
      От: KIA, закупена с мерак

      Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
      Да подчертая,че всичко горе написано се отнася за бензинова КИА!!!

      Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk
      Това е от бедна горивна смес,от което изпускателните клапани прегарят.
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • #33
        От: KIA, закупена с мерак

        Пламка-теоретично си абсолютно точен.На практика в моя случай след интервенцията по главата,мотора си работеше с леко,но ясно доловимо металическо чукане при натоварване.Мисля,че именно това чукане, вследствие на прекомерно намаляне на горивната камера доведе до този р-тат.П.П.При диагностика ми е излизала грешка "Богата смес",но бедна никога,а и колата си вървеше повече от добре!

        Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

        Коментар


        • #34
          От: KIA, закупена с мерак

          Янко,при нас правим умишлени интервенции,като дебнем степен 13,8-14,1,в зависимост от фазите на разпределителните валове които използваме.Буталата "влизат" в главата 3 до 7-8мм,налягането на трети удар е в порядъка на 18-20ат(със стандартни валове ще може да се кара и на дизел).Кара се бензин 100октана и антидетонационна добавка на бардал,без добавката се случва това от горната снимка.
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • #35
            От: KIA, закупена с мерак

            Пламка-по този въпрос бяхме говорили на х.Чумерна още преди 3-4г.Както и да е.Моята глава си беше заминала още с купуването на джипа и въобще не трябваше да се занимавам с ремонти,но идеята беше,че има съвестни хора, които да кажат: "ще стане"/"няма стане".Е казаха,че ще стане, прибраха една сериозна сумичка,с мотора каквото ще да се случва и резултатите са очевидни....

            Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

            Коментар


            • #36
              От: KIA, закупена с мерак

              Пансим ме спревари,това е изпускателен клапан,нали
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #37
                От: KIA, закупена с мерак

                Изпускателен е.

                Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

                Коментар


                • #38
                  От: KIA, закупена с мерак

                  Янко, каква ще бъде съдбата на колата сега с този проблем?
                  Панайот Бърдарски
                  0887 60 77 22

                  Коментар


                  • #39
                    От: KIA, закупена с мерак

                    Снощи свалих мотора и му взех ангренажния комплект и други неща,които могат да се ползват-/на практика всичко по него беше новичко,сглобено с много старание,прецизност и желание,включително и водния радиатор+виското/....-другото отива на боклука.
                    4-5 дни звъня по обяви.....-моторите са първото нещо,което се е продавало по тези коли,та мотор не намирам!
                    Излезе оферта за доставка на мотор от Англия,та мисля по този въпрос.
                    Ще я направя КИА-та и най-вероятно друг ще и се радва.....-удобен,много приятен за каране автомобил,както в гората,така и по шосе,тих салон,много солидна за класа си рама и трансмисия,но моторите......-не ми се коментира,не съм конструктор,нито най-компетентен,нито мога да правя крайни заключения,но не съм доволен!
                    Като цяло мисля за бензиново Паджеро,но това не е на дневен ред.Нека да оправя КИА-та,да видя как ще са нещата и ще я смятам!
                    Последно редактирано от Янко Желязков; 29-12-16, 19:16.

                    Коментар


                    • #40
                      От: KIA, закупена с мерак

                      Слагай мотор от Мазда 626 FE16! Същия е! Не е кофти мотора на Кията, просто не се експлоатират правилно, особено с обикновено газово.
                      мисля, да зема а се замисля...

                      Коментар


                      • #41
                        От: KIA, закупена с мерак

                        Понякога си е до късмет. Преди доста години имах Опел Корса. Взех го в лошо състояние, и го разхвърлях до голо купе. Кърпене, боядисване, смяна на цялата ходова част, смяна на лагери на колянов вал, бутални пръстени, нови клапани, шлайф на главата и после КЕФ!!!
                        След около година напълно безпроблемна работа автомобила се продаде на мой познат. И месец след това скъса клапан и двигателя стана салата.
                        Та...стават такива работи.
                        Не е виновен маздовия мотор.
                        Панайот Бърдарски
                        0887 60 77 22

                        Коментар


                        • #42
                          От: KIA, закупена с мерак

                          Както и да е-ще я оправя.За пореден път се радвам,че не си продадох леката кола и да разчитам на КИА-та......

                          Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

                          Коментар


                          • #43
                            От: KIA, закупена с мерак

                            Това е руска машина от съветския съюз. Много ясно че не трябва да я продаваш.
                            На снимките не може да се види, цилиндъра на спуканото бутало надерен ли е, ако не е само едно бутало ти трябва и глава.
                            Колега може да сложиш и мотор от друга кола, моята ако ми направи такъв номер ще сложа опелски двигател.

                            Коментар


                            • #44
                              От: KIA, закупена с мерак

                              Задрало е.Не случайно търся друг мотор...-

                              Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

                              Коментар


                              • #45
                                От: KIA, закупена с мерак

                                Янко, тази Лада наистина ли е 1600?
                                Че в това купе само до 1300 съм виждал заводски.

                                ПП дано намериш двигател и да си направиш Кия-та.
                                Според мен варианта с двигател от друга кола /не Кия/ ще бъде доста неблагоприятен като финансово изражение, и съмнителен като краен ефект.
                                Последно редактирано от pansim; 30-12-16, 20:23.
                                Панайот Бърдарски
                                0887 60 77 22

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X