Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TERRACAN 4WD LOW не гасне и не включва

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: TERRACAN 4WD LOW не гасне и не включва

    Нещо не ми стана ясно -"Здравейте отново. Проблемите се появиха пак . Но от доста време ги реших. 1:Трудното палене е от 3та дюза при топъл двигател.2: Сивият пушек е в резултат от 1ва дюза.3:Черен пушек и то огромен е в резултат на 3та дюза. И всички тези симптоми ги прави от неработещи клапанчета , а черният пушек от горната част на дюзата"
    Това както е описано говори за проблем с дюзите -те се рециклират и 4те/има писано по въпроса/.
    Аз също съм минал по този път , но никога не са ми светили иконите за режимите , не е имало димене или изпушване -просто "чека" светваше при около 2800-3000 оборота при движение/при форсиране на място до прекъсвач не е святкал/.Тази 1 ва схема със супер ТОД е руско подобрение на Лев на оригиналната система на раздатката.Втората е на раздатка ЕСТ. Поправете ме моля, ако греша.

    Коментар


    • #32
      От: TERRACAN 4WD LOW не гасне и не включва

      Eто ел. схема на EST :Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P4040187.jpg
Прегледи:1
Размер:132.8 КБ
ID:5737078Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P4040188.jpg
Прегледи:1
Размер:125.8 КБ
ID:5737079

      Коментар


      • #33
        От: TERRACAN 4WD LOW не гасне и не включва

        Първоначално публикуван от Darth Преглед на мнение
        Eто ел. схема на EST :[ATTACH=CONFIG]894733[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]894734[/ATTACH]
        Здравейте,чекът светва от недостиг на гориво и не само при 2500-3000 оборота. А и в поголемите обороти,схемите наистина са така както сте ги качили ,но според мен другите са по-полезни. Но само според мен. Дюзите ми са рециклирани и 4-те. Но какви са клапанчетата вътре не се знае. Затова описах какво става и какви пушеци ми се появяват и откъде произлизат. А лампите светят заедно единственно при проблем с EMC.При всички останали случай само примигат. И това е заводско зададено в комп.на колата. Поне така пише. Но вярно сте го чели или видели щом качате тези схеми. А и бихте могли да помогнете щом имате схемите,а не да коментирате че при всяко светване на чека трябва да се правят дюзи . Съжелявам ако съм Ви обидил ,не е било умишлено. Извинявам се още веднъж. Ааа проблема с лампите или по-точно го реших по следният начин-с пробна лампа. Единият край забучен в оранжевият кабел . А другият си е на маса. Моля Ви ако знаете какво съпротивление да закача ще съм Ви благодарен.

        Коментар


        • #34
          От: TERRACAN 4WD LOW не гасне и не включва

          Не , колега , не съм се обидил - просто исках да помогна. Никога не съм казвал , че при светване на чека задължително трябва да се правят дюзи - просто в 90 % от случаите е така /това го казват много по вещи и разбиращи материята от мен -аз съм просто потребител/.Относно това какво съпротивление се слага - не мога да съм ти полезен , но мога да ти изпратя добро сервизно ръководство /на руски/ , което ще ти даде отговори. Опитвах се да го кача във форума , за да е от полза на всички , но понеже е доста като обем не ми се получава.Дюзите лесно и сигурно се проверяват с т.нар. "доилен апарат" - там няма грешки и показва реалното състояние на нещата.

          Коментар


          • #35
            От: TERRACAN 4WD LOW не гасне и не включва

            Здравей колега. Това руското и аз опитах да го кача но не можах. Както и други подобни. Ще трябва някой ел.техник да го види.

            Коментар


            • #36
              От: TERRACAN 4WD LOW не гасне и не включва

              Колеги да споделя какво се случва при смяна на позициите на копчето за промяна на режимите на движение. Та при завъртане от 2H към 4H светва съответната лампа на таблото, но сякаш със закъснение се включва и предният мост. При преминаване на бавни същата работа, дори и понякога няма реакция и трябва няколко пъти да завъртя копчето. С една дума работи както си иска и когато си иска.
              При изгасване на ДВГ-то сякаш чувам съскане, като изпускане на вакуум около кутията на възд. филтър.
              Ако може колега с коректно работеща система за превключване да сподели как работи точно. В смисъл при смяна позициите веднага ли изпълнява командата, чува ли се някакъв нормален шум от нещо си и такива мисли.


              Sent from my iPhone using Tapatalk
              HYUNDAI TERRACAN 2.9 CRDI ,05 163hp
              VW PASSAT 1.9 TDI AFN ,98 110hp
              Няма да е все така!
              Нула две осмици 724 пет едно пет 1

              Коментар


              • #37
                От: TERRACAN 4WD LOW не гасне и не включва

                Здравей колега.
                Това , че чуваш съскане , според мен говори , че има нехерметичност някъде по системата; Трябва да чуваш щракането на соленоидите/намират се отпред вдясно по посока на движение/ при превключването на режимите -на отворен капак се чува доста ясно.По спомен единият е със синя , а другият с жълта точка. Включването става при мен веднага , но някои казват , че е след 2-3 секунди.Някои също така казват , че трябва да се чува и нещо като щракане при предния мост/при мен няма такова/. Това за изпускането на въздух се чува -може да имаш нацепени маркучета някъде.

                Коментар


                • #38
                  От: TERRACAN 4WD LOW не гасне и не включва

                  И при мен включва след около 3-4 сек. ( все пак е инерционна система и има известно забавяне ), съскането на въздух е сигнал че системата има пробойна, при Вас не включва винаги поради същата причина! Щракане не трябва да се чува а по скоро се усеща включването!
                  Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                  0882 52 00 52 - Жоро

                  Коментар


                  • #39
                    От: TERRACAN 4WD LOW не гасне и не включва

                    Здравей Жоро имам следния проблем и се чудя към кого да се обърна за повече инфо. Имам Теракан 2007 г. 163 к.с. 2.9. Когато включа 4x4 или бавните нищо не става, въртят се замо задните колела, волана не затяга, натискам съединителя и включвам бавните, изчаквам 3-4 сек. и пак нищо не става, това го правя на сняг. Прочетох, че трябва да се чува шум отпред, но нищо не се чува. На таблото се включват индикациите за 4x4 и LOW, но не гаснат, светят си постоянно, когато завъртя превключвателя на 2H спират да светят.
                    Благодаря

                    Коментар


                    • #40
                      От: TERRACAN 4WD LOW не гасне и не включва

                      Здравей колега. Не се казвам Жоро,но ще пробвам да ти отговоря.Така както си го написал , предполагам , че превключвателя за режимите при теб е с 3 положения -2H /4H/4WD Low. Най -честата причина за не включването на предният мост е този модулНатиснете снимката за да я уголемите

Име:f5a6558s-960.jpg
Прегледи:1
Размер:222.4 КБ
ID:5784759
                      Вътре в него има една гумена мембрана,която с времето старее и се пука и цепи-това пречи на вакума да зацепи моста.Намира се тука Натиснете снимката за да я уголемите

Име:part3.jpg
Прегледи:1
Размер:128.4 КБ
ID:5784761.
                      Възможно е да имаш проблем със самото моторче на раздатката и то да не включва -причината може да е от проблем в самото него,прекъснати кабели,липса на вакум и още други.Предлагам ти да започнеш с най-лесното -просто дръпни маншончето от този модул и виж дали стъблото се движи -хода му е около 2-3см. по спомен.Моторчето за режимите са намира на раздатката и на него поне можеш да огледаш за прекъснати кабели.Така както си го описал/лампите светят нормално , а не премигват/ поне за мен говори,че проблемът е механичен , а не електрически.

                      Коментар


                      • #41
                        От: TERRACAN 4WD LOW не гасне и не включва

                        Калегата Дарт е отговорил супер изчерпателно! По-добро обяснение не може да се даде!!!
                        Не съм отговорил по-бързо, понеже съм доста зает напоследък.
                        Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                        0882 52 00 52 - Жоро

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X