Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TERRACAN 4WD LOW не гасне и не включва

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: TERRACAN 4WD LOW не гасне и не включва

    Мирише и то доста,имах две дюзи които при топъл двигател не палеше.а при студен на косъм пали. Незнам дали е от дюзите . Казаха ми така .егр клапана отваря почти постоянно и лъже компа за горивото и затова прави така. Изолирах го но същата работа . Мисля да го сменя с нов. Откачах и кулера,пак същата работа. Джипа се скрива от пушек и работи неравномерно.и това когато той си реши

    Коментар


    • #17
      От: TERRACAN 4WD LOW не гасне и не включва

      Колега , рециклират се и 4те дюзи/писано е по въпроса/. Отиди на диагностика и там ще кажат какви грешки има , аз също съм с рециклирани дюзи и никога не съм имал симптомите , описани от теб-става дума за работата на двигателя.

      Коментар


      • #18
        От: TERRACAN 4WD LOW не гасне и не включва

        @pavlinpetrov - добра идея е да си отвориш твоя тема за твоят проблем.

        Преди и след рециклирането на дюзите имаше ли промяна в работата на мотора и ако да - каква? Какво ти казаха за състоянието на дюзите и кое са рециклирали? Имало ли е пикаещи дюзи?

        ЕГР клапана как го изолира? Ако си му затапил вакуума нищо не си направил - правилният начин е с ламаринка между ЕГРа и всмукателния колектор. ЕГР клапана не може да лъже компа за горивото. Единственото на което влияе са показанията на MAF-а а те играят ограничаваща роля за горивото. Но не и задължителна - няма как затворен ЕГР да накара ЕКУто да вкарва повече гориво на дизелов двигател. Може и някоя екзотика да има дето да не е така, ама теракана далеч не е такава.

        Ако пуши толкова заради турбо аспуха ще е мазен и маслото в мотора ще пада сравнително бързо. Какво е положението с нагара по аспуха?

        Коментар


        • #19
          От: TERRACAN 4WD LOW не гасне и не включва

          Нямаше пикаещи дюзи,след ремонта и преди него двигателя си работеше чудесно само дето топъл не палеше. Егр е изолиран точно така както трябва с пластина отдолу. Пушенето е от голямото количество гориво което пуска при празен ход. Аспуха е мазен но маслото не намалява.Просто това всичко е от както светнаха проклетите лампи на двойното. Щом угаснат колата спира да пуши и работи нормално. Намерих схеми на Теракана абсолютно всички и ще гледам да стигна до проблема. Всичко минава през ECM контрол модула. Ако на някого му трябват схемите на теракана -моля пратете ми емайл да Ви ги пратя-0889557033

          Коментар


          • #20
            От: TERRACAN 4WD LOW не гасне и не включва

            Колега , проблемите с трудното палене на топъл двигател в 90% от случаите се дължат на износването на ГНП/това го казвам не аз , а много по-разбиращи от мен/. Поради тази причина ти предложих да идеш на диагностика.А , пропуснах - светенето на иконите за режимите , принципно нямат нищо общо с работата на двигателя.
            Последно редактирано от Darth; 16-11-16, 07:10.

            Коментар


            • #21
              От: TERRACAN 4WD LOW не гасне и не включва

              Е аз съм в тези 10%,излезе от дюзите тогава. Помпата е сменена преди това. Ходих на диагностика:дюзите са добре в норма,егр-ът малко не дозатваря 5%,налягането на помпата е 925,намерих управлението на раздатката ,кабелите са проверени ,всичко е наред. Джипа е на съставни части в момента. И има всичко общо . Всяка една с-ма е свързана с всяка следваща .А и тази вечер след като се прибрах лампите изгаснаха и всичко си дойде на място. Ще видим до кога само ще е така. И на диагностиката показа че всичко е ок.нямаше грешки.

              Коментар


              • #22
                От: TERRACAN 4WD LOW не гасне и не включва

                При мен също святкат, но сравнително рядко и за кратко. Никаква закономерност и повтаряемост, независимо дали е топъл или студен. Работата на двигателя не се променя, но двойното и бавните не работят в този момент.
                В миналото ще остане, каквито сме били...

                Коментар


                • #23
                  От: TERRACAN 4WD LOW не гасне и не включва

                  Благодаря на всички за обърнатото внимание:проблемите са решени.1-пушенето излезе от сменени места на дюзи и ненабити кодове. Странно защо чека не светеше.оправиха дюзите и лампите и те огаснаха и не са светвали от тогава. Незнам има или няма общо между двата проблема. В крайна сметка всичко е ок. Благодаря Ви за вниманието

                  Коментар


                  • #24
                    От: TERRACAN 4WD LOW не гасне и не включва

                    Не каза преди колко време и от къде си купувал Теракана. Ако е от автокъща има вероятност да и е светел чека поради проблем с дюзите и автоджамбазите да са правили опит да излъжат лампата в таблото да не свети. И затова вместо сега да ти светва тя, ти светват други лампи по таблото...
                    HYUNDAI TERRACAN 2.9 CRDI ,05 163hp
                    VW PASSAT 1.9 TDI AFN ,98 110hp
                    Няма да е все така!
                    Нула две осмици 724 пет едно пет 1

                    Коментар


                    • #25
                      От: TERRACAN 4WD LOW не гасне и не включва

                      Колеги, благодаря за коментарите.
                      Извинявам се за късното включване. Имах проблеми с форума.
                      В сервиз свалиха раздатката и се оказа отчупен борд на ухо, което е обща отливка с корпуса на раздатката. Така че търся читава раздатка втора ръка. Джипа е Hyundai Terracan 2.9 CRDI 150 2002 с ръчни скорости.
                      Благодаря за отзивчивостта! Хубав ден.

                      Коментар


                      • #26
                        От: TERRACAN 4WD LOW не гасне и не включва

                        Първоначално публикуван от Darth Преглед на мнение
                        ...А , пропуснах - светенето на иконите за режимите , принципно нямат нищо общо с работата на двигателя.
                        Всъщност имат.Сигналите минават впрез ТСМ-а...
                        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                        Коментар


                        • #27
                          От: TERRACAN 4WD LOW не гасне и не включва

                          Първоначално публикуван от pavlinpetrov Преглед на мнение
                          ...налягането на помпата е 925...
                          Това,ако са бар-ове е малко(или много ).На празен ход трябва да са 240-270 бара,на пълна газ около 1600...
                          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                          Коментар


                          • #28
                            От: TERRACAN 4WD LOW не гасне и не включва

                            Първоначално публикуван от Darth Преглед на мнение
                            Колега , проблемите с трудното палене на топъл двигател в 90% от случаите се дължат на износването на ГНП/това го казвам не аз , а много по-разбиращи от мен/. Поради тази причина ти предложих да идеш на диагностика.А , пропуснах - светенето на иконите за режимите , принципно нямат нищо общо с работата на двигателя.
                            Да обаче това важи за ГНП помпа, която не е система комън рейл. Износва се елемента на помпата и на топъл мотор пали трудно. А помпите за високо налягане на комън рейла или правят необходимото налягане или не, няма значение топъл или студен мотор.
                            8)

                            Коментар


                            • #29
                              От: TERRACAN 4WD LOW не гасне и не включва

                              Колега Тола , чети внимателно - това , което съм написал , не съм го написал , за да си чеша пръстите на клавиатурата.Към колегата Нинджа - не съм механик и съм далече от мисълта да споря с хора , които разбират тази материя - просто никъде не съм срещал така описаните симптоми за работата на двигателя да се влияят от работата на раздатката.
                              Последно редактирано от Darth; 21-11-16, 07:17.

                              Коментар


                              • #30
                                От: TERRACAN 4WD LOW не гасне и не включва

                                Първоначално публикуван от Darth Преглед на мнение
                                Колега Тола , чети внимателно - това , което съм написал , не съм го написал , за да си чеша пръстите на клавиатурата.Към колегата Нинджа - не съм механик и съм далече от мисълта да споря с хора , които разбират тази материя - просто никъде не съм срещал така описаните симптоми за работата на двигателя да се влияят от работата на раздатката.
                                Здравейте отново. Проблемите се появиха пак . Но от доста време ги реших. 1:Трудното палене е от 3та дюза при топъл двигател.2: Сивият пушек е в резултат от 1ва дюза.3:Черен пушек и то огромен е в резултат на 3та дюза. И всички тези симптоми ги прави от неработещи клапанчета , а черният пушек от горната част на дюзата. Светенето на лампите излезе от ел.магнитен съединител в раздатката EMC. И между другото има абсолютна връзка между всяка една с-ма в автомобила. Всяка една е свързана със следваща и следваща.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:QV6kKID.jpg
Прегледи:2
Размер:161.2 КБ
ID:5737028Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ClipBoard-1.jpg
Прегледи:1
Размер:85.4 КБ
ID:5737029

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X