Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за проблем с двигателя след ремонт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Въпрос за проблем с двигателя след ремонт

    Първоначално публикуван от Glow
    А колата умря там и нямаше как да се закара другаде на самоход. Отделно маистора мери с един метален "метър" за кривини, и не видя. Иначе колата я карам от 3 години преди ремонта, аз за пръв път ремонтирам двигателя...
    Интересното е, че за 3 години не успях да я прегрея, а сега за по малко от месец за 250 километра съм успял... А по охлаждането уж всичко е наред............
    Първоначално публикуван от jeko47
    Това с ремонта на моторите е като варенето на боб - проста работа.
    Друг е въпросът да се догоди за всякакъв вкус.Тогава вече става дума за майсторлък.
    Да, ремонтите са проста работа , но дали е направен както трябва, се разбира след около 10 000 километра, освен като в случая, мотора е затегнал /според човека/ след не повече от 300 километра.............а това е прекалено малък пробег за да подложиш двигателя на по-голямо натоварване / според собственика около 250 км. пробег/ поради което считам, че вината за проблема е повече на задкормилното устройство......тъй като не е спазил условията за разработване.......още повече, че след около 1000 км. се сменя масло и филтър, след около още 3-4 хил. пак...........и забележете, че това се отнася за почти всички двигатели, като изключим тези които се подготвят за състезания...............а в случая дори не е изминал заветните 1000 км. и е затегнал мотора, а ако беше спрял когато е усетил, че губи мощност, можеше и да се размине само с допълнителното и задължително донатягане на шпилките !!!!! Така мисля и не ангажирам никой ..........въпреки, че съм сигурен, че на 90 % от хората които професионално се занимават с ремонти на двигатели, ще са съгласни с мен, но ще се радвам ако някой от останалите 10% добави нещо ново от което може да научим нещо ново..........
    Последно редактирано от spongi; 26-07-16, 19:39.

    Коментар


    • #32
      От: Въпрос за проблем с двигателя след ремонт

      Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
      Основния ремонт не включва ли и смяна на основни и мотовилкови лагери, шлайф на блок, колянов вал, нови бутала с съответните бутални пръстени??
      Може и аз да бъркам нещо...
      И аз не разбрах,има ли основен ремонт или няма?
      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
      Киа спортаж2000тди 98г
      Ауди А3 1.9ТДИ
      Каравана Аdria 390Q

      Коментар


      • #33
        От: Въпрос за проблем с двигателя след ремонт

        Първоначално публикуван от spongi Преглед на мнение
        Да, проста работа е, но дали е направен както трябва, се разбира след около 10 000 километра, освен като в случая, мотора е затегнал /според човека/ след не повече от 300 километра.............а това е прекалено малък пробег за да подложиш двигателя на по-голямо натоварване / според собственика около 250 км. пробег/ поради което считам, че вината за проблема е повече на задкормилното устройство......тъй като не е спазил условията за разработване.......още повече, че след около 1000 км. се сменя масло и филтър, след около още 3-4 хил. пак...........и забележете, че това се отнася за почти всички двигатели, като изключим тези които се подготвят за състезания...............
        Винаги съм предполагал що всеки прави основен ремонт- не разработва бензиновия мотор както пише в книжката.
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • #34
          От: Въпрос за проблем с двигателя след ремонт

          Аз ли греша или основен ремонт и смяна на гарнитура на глава са две различни понятия?
          Интересно ми е с какъв "мастар" е премерил за кривини първия път...
          I'm not Lost, I'm Discovering !

          088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

          Коментар


          • #35
            От: Въпрос за проблем с двигателя след ремонт

            Първоначално публикуван от spongi Преглед на мнение
            Да, ремонтите са проста работа , но дали е направен както трябва, се разбира след около 10 000 километра, освен като в случая, мотора е затегнал /според човека/ след не повече от 300 километра.............а това е прекалено малък пробег за да подложиш двигателя на по-голямо натоварване / според собственика около 250 км. пробег/ поради което считам, че вината за проблема е повече на задкормилното устройство......тъй като не е спазил условията за разработване.......още повече, че след около 1000 км. се сменя масло и филтър, след около още 3-4 хил. пак...........и забележете, че това се отнася за почти всички двигатели, като изключим тези които се подготвят за състезания...............а в случая дори не е изминал заветните 1000 км. и е затегнал мотора, а ако беше спрял когато е усетил, че губи мощност, можеше и да се размине само с допълнителното и задължително донатягане на шпилките !!!!! Така мисля и не ангажирам никой ..........въпреки, че съм сигурен, че на 90 % от хората които професионално се занимават с ремонти на двигатели, ще са съгласни с мен, но ще се радвам ако някой от останалите 10% добави нещо ново от което може да научим нещо ново..........
            Искаш, да кажеш, че трябваше да спра на магистралата в Гърция, да извадя куфара с инструменти, да разглобя полвината кола и да си донатегна шпилките

            Явно не е точно основен ремонт. Сменени са свещи, агренажен ремък, обтяжна и паразитна ролка, гарнитура глава и капак, водна помпа с гарнитура, маслен филтър, гумички на клапаните, както и масло и антифриз.
            Другото което ми направи впечатление, че преди първото палене, двигателя гърмеше яко, сигурно към 20 пъти гръмна, и то силно. После се оправи като махнаха маркучите за вакума, но си мисля, дали при това гърмене още в началото не е станало нещо...

            Другото което ми направи впечатление преди да тръгна на път, е че липсваше антифриз, долях към половин литър...

            Според мен проблема(влизане на вода/антифриз в 3-ти цилиндър) го е имало още след затварянето първия път, но просто на къси разстояние не се е проявявал, и сега при по продължително натоварване се е проявил...

            Коментар


            • #36
              От: Въпрос за проблем с двигателя след ремонт

              Само да допълня,че ( майстора) я е Мерил с така наречения имструмент- косъм линия!!!!,а как е разбрал че не е крива незнам????
              Научих,че колкото и да знаеш,все още има какво ново да научиш!

              Коментар


              • #37
                От: Въпрос за проблем с двигателя след ремонт

                Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                Според мен проблема(влизане на вода/антифриз в 3-ти цилиндър) го е имало още след затварянето първия път, но просто на къси разстояние не се е проявявал, и сега при по продължително натоварване се е проявил...
                Това трябва да ти говори на какъв „майстор“ си попаднал. По добре повече не я карай там!
                Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                Коментар


                • #38
                  От: Въпрос за проблем с двигателя след ремонт

                  Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                  Искаш, да кажеш, че трябваше да спра на магистралата в Гърция, да извадя куфара с инструменти, да разглобя полвината кола и да си донатегна шпилките ...........Другото което ми направи впечатление, че преди първото палене, двигателя гърмеше яко, сигурно към 20 пъти гръмна, и то силно. После се оправи като махнаха маркучите за вакума, но си мисля, дали при това гърмене още в началото не е станало нещо...
                  Другото което ми направи впечатление преди да тръгна на път, е че липсваше антифриз, долях към половин литър...
                  Според мен проблема(влизане на вода/антифриз в 3-ти цилиндър) го е имало още след затварянето първия път, но просто на къси разстояние не се е проявявал, и сега при по продължително натоварване се е проявил...
                  Исках да кажа, че щом си усетил, че колата губи мощност можеше да спреш за да поизстине, а натягането на шпилките е работа на този който е сменял гарнитурата........и ако беше направено навреме тази тема можеше и да не съществува........., а за да не се получават подобни издънки, послушай колегите и смени майстора !

                  Коментар


                  • #39
                    От: Въпрос за проблем с двигателя след ремонт

                    Много глупости има в темата. Смяната на консумативи не се нарича основен ремонт. При мерене с "косъм линия" се хващат кривини от 0,05мм нагоре,говориш сега за кривина 0.20. Дали е нужно натягане на главата и подмяна на БОЛТОВЕТЕ пише в сервизното ръководство. Не се казва също така какво е наложило "основния ремонт".
                    Абе забавна тема,за чесане на езици...
                    Да допълня-при 0,20 крива глава,нова гарнитура и правилно стягане,колата ще мине няколко хиляди преди да "духне"
                    И в заключение-главата е спукана,като това е била причината за "основния ремонт"
                    Калин Владов,09РСПБЗН

                    Коментар


                    • #40
                      От: Въпрос за проблем с двигателя след ремонт

                      Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                      Тоест сега е крив колегата, че е карал по уреди?
                      Ми не е.На всяко малко дете е известно , че при липса на охлаждаща течност около температурния датчик той няма да отчете реалната температура на мотора."Парна възглавница" , повишено налягане в охладителната система , невъзможност на помпата да превърти охлаждащата течност и после - кога се спука пустата глава , бе д@@ба!
                      И крив главунгер , колкото и да го затягаш и донатягаш ...мАни.
                      А ремонт на мотор е "фасулска" работа.И за този , който знае какво прави , и за този , който гледа отстрани.Особено за гледАлите
                      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Въпрос за проблем с двигателя след ремонт

                        Връщам се от майстора. След шлайфане и нова гарнитура, като я запалихме пуши синьо, според него гори масло. Предния път при палене пушеше бяло...
                        Според него от запекли се сегменти от прегряване. Въпроса ми е дали може да се оправи с някаква добавка?!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Въпрос за проблем с двигателя след ремонт

                          Това за 1 час ли го гледате или по-малко?

                          Аз лично 2-3 дни ако работи нормално бих покарал с повишено внимание и чак тогава бих изказвал заключения.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Въпрос за проблем с двигателя след ремонт

                            Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                            Връщам се от майстора. След шлайфане и нова гарнитура, като я запалихме пуши синьо, според него гори масло. Предния път при палене пушеше бяло...
                            Според него от запекли се сегменти от прегряване. Въпроса ми е дали може да се оправи с някаква добавка?!
                            Ще счупиш мотиката от настъпване. Този, на когото плащаш в момента не може да ти помогне в друго, освен хвърлянето на пари на вятъра. Син/бял пушек при първо палене може да е от всичко.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Въпрос за проблем с двигателя след ремонт

                              Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                              Връщам се от майстора. Въпроса ми е дали може да се оправи с някаква добавка?!
                              Няма ли да спреш с глупостите??

                              Коментар


                              • #45
                                От: Въпрос за проблем с двигателя след ремонт

                                Спирам. Ще изчакам 3 дни както ме посъветваха по-горе. Да видим какво се излезе. Мерси на всички писали в темата. Определено научих доста неща...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X