Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Suzuki ltz 400 връщане към живот

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Suzuki ltz 400 връщане към живот

    След едномесечно търсене купих това АТВ за големия ми син. Бюджета ми беше 3500лв и исках да е сузуки. Надявах се че с парите в джоба ще успея бързо да намеря нещо, но уви. Гледах над 10 машини и от дараци по-дараци. Накрая се видя че няма да намеря читаво и пак ще се хващам на хорото. В крайна сметка купих ето това.




    Гледах поне да е със читав двигател, рама и ходова част. Останалото обаче пък е пълен леж. Няма болтче незаоблено, кабел неомотан и орязан и какво ли още не. Пластмасите само на свински опашки и незахванати никъде. Боядисани в един цвят след това втори и накрая олепени със фолио по-най нескопосания начин. Ясно е че ще се правят та се примирих. Едно обаче най ме мъчи. Предните калници са ги орязали до дъно и ми е толкова грозно така че мира нямам. Ако някой знае да се продава такава предна част да пише.
    За сега съм почнал да действам и ще стане темата и тересна. Приемам всякаки препоръки и съвети по възтановяването му.

  • #2
    От: Suzuki ltz 400 връщане към живот

    Първоначално публикуван от Павел Василев
    Привет Славяне, при предишните си проекти толкова добре и така мераклийски си ги направил, че просто не виждам какви съвети може да ти се дават след като се справяш и си се доказал отлично , освен ако не е за нещо специфично, успех и с този проект сигурен съм че ще стане страшен звяр и сина ти ще му се радва много, само му наливай акъл от време на време, че знаеш колко може да е опасна машината....
    Даже вече го подкарах. Не се сдържах и още днес го поразглобих.




    Оказа се че не е толкова зле колкото си мислех. Няма почти никакви изпочупени части което най ме зарадва. Предишните собственици явно са били големи мъркячи защото всичко е хванато със свински опашки, тел, тиксо и какво ли още не. Това обаче не е проблем. Ще накупя само неръждаеми болтчета и гайки и нещата ще си дойдат на мястото.

    Най-неприятното са само пластмасите. Успях да разлепя фолиото и под него изкочиха два или три слоя боя.





    Моля ви дайте съвет как да изчистя идеално хубаво тея слоеве бои ???

    Коментар


    • #3
      От: Suzuki ltz 400 връщане към живот

      със водна шкурка

      Коментар


      • #4
        От: Suzuki ltz 400 връщане към живот

        Първоначално публикуван от rado_6i6a Преглед на мнение
        със водна шкурка
        Колега сигурно ще ми отнеме един месец за да махна всичката боя. Вчера точно пробвах да търкам на едно място по тоя начин и открих три слоя боя която се маха изключително трудно.

        Коментар


        • #5
          От: Suzuki ltz 400 връщане към живот

          Това дете е малко за такова атв

          Коментар


          • #6
            От: Suzuki ltz 400 връщане към живот

            Първоначално публикуван от Денислав Димитров Преглед на мнение
            Това дете е малко за такова атв
            По-важно е колко умее да кара, а не на колко години е.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #7
              От: Suzuki ltz 400 връщане към живот

              Първоначално публикуван от Денислав Димитров Преглед на мнение
              Това дете е малко за такова атв
              Абсолютно си прав колега. В момента е на 10г и наистина му е голямо все още. Научих го да кара на една Хонда trx 400. Всички знаем за болтчето на палеца за газта. . Навивам го докато преценя че е достатъчно безопасно и съм спокоен. Същото ще направя и със Сузукито. Винаги трябва да има контрол обаче и да се внимава

              Коментар


              • #8
                От: Suzuki ltz 400 връщане към живот

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:VANKO_na final_0321.jpg
Прегледи:1
Размер:83.0 КБ
ID:5721952
                Малко нескромно, но такъв чист беше сина ми на първото за него ендуро състезание в Шумен през 2007 г., когато беше на 7 години с Ямаха Раптор 350 см3.
                След няколко месеца му купих Кавасаки КФХ 450Р, което кара и до днес.
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • #9
                  От: Suzuki ltz 400 връщане към живот

                  Уникална снимка колега. Да ти е живо и здраво момчето.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Suzuki ltz 400 връщане към живот

                    Малко по-темата.
                    Остана ми време и раздвижих поекта на хлапето. Понеже и задното гърне беше леко сгънато та си отворих работа.



                    Взех също опашката от пясъкоструя и я занесох веднага за прахово синьо. Казаха уж че утре ще е готова

                    Коментар


                    • #11
                      От: Suzuki ltz 400 връщане към живот

                      Където да бутна и намирам мондарщина. И двата предни шенкели не са ревизирани никога.



                      Частите от праховото са станали уникално



                      Коментар


                      • #12
                        От: Suzuki ltz 400 връщане към живот

                        Вчера успях да продам фронт бъмпъра с който купих АТВ то. Тоя кръст ми беше супер грозен и първото нещо което махнах. Купих ето тоя бъмпър :



                        Нямах много време за машинката но си поиграх поне за разни дреболии. Една планчица да придържа кабелите че оригинално не знам как е било и стърчаха

                        Коментар


                        • #13
                          От: Suzuki ltz 400 връщане към живот

                          Не е лошо тая планка да е изолирана,от вибрации може да се оголят кабелите и да ти даде на маса.Сложи една термосвиваема шлаухка.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Suzuki ltz 400 връщане към живот

                            Първоначално публикуван от rado_6i6a Преглед на мнение
                            Не е лошо тая планка да е изолирана,от вибрации може да се оголят кабелите и да ти даде на маса.Сложи една термосвиваема шлаухка.
                            Няма да е зле да го направя да. Ще му измисля утре нещо за по-сигурно.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Suzuki ltz 400 връщане към живот

                              Колеги някой ще ми каже ли дали това е истина?
                              Шарнира на горния носач е неразделна част от носача. Върховна глупост. Утре ще ходя да магазина за вточасти да измисля някакъв шарнир който да напасвам , но защо да е така.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X