Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Коминни тела?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Коминни тела?

    Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
    На 6-тата година коминни тела от рехав бетон, и вече се разпадат. Това на открито над керемидите, при това без коминът да се ползва.
    Хахахаха
    Ти каза нещо.....
    При мен на открито оградно блокче хвърлено на двора изкарва 2 зими преди да се разпадне.
    То затова се изолира и измазва
    Като не се ползва комина още по зле щото замръзва.
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #92
      От: Коминни тела?

      Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
      Хахахаха
      Ти каза нещо.....
      При мен на открито оградно блокче хвърлено на двора изкарва 2 зими преди да се разпадне.
      То затова се изолира и измазва
      Като не се ползва комина още по зле щото замръзва.
      Ако знаех, че е такъв боклук - нямаше да му направя честта дори да го съхранявам в обора. Сега си търся поцинкована лента ламарина, да увивам тия боклуци, че не ми се занимава повече.

      Коментар


      • #93
        От: Коминни тела?

        Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
        Хахахаха
        Ти каза нещо.....
        При мен на открито оградно блокче хвърлено на двора изкарва 2 зими преди да се разпадне.
        То затова се изолира и измазва
        Като не се ползва комина още по зле щото замръзва.
        И ти го смяташ това за някакво постижение? А какво ли ще стане с рехавия бетон, когато бъде многократно излаган на въздействието на температура в агресивна среда? А ако, пази Боже, се запалят сажди в комина2
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #94
          От: Коминни тела?

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          И ти го смяташ това за някакво постижение? А какво ли ще стане с рехавия бетон, когато бъде многократно излаган на въздействието на температура в агресивна среда? А ако, пази Боже, се запалят сажди в комина2
          Бетонните блокчета/тела не са направени да стоят незащитени на открито.

          изолирани и измазани имат дъъълъг и ползотворен живот.
          Land Rover Discovery II, V8 4.0
          VW Golf VI variant
          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

          Коментар


          • #95
            От: Коминни тела?

            Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
            Бетонните блокчета/тела не са направени да стоят незащитени на открито.

            изолирани и измазани имат дъъълъг и ползотворен живот.
            Има едни керемидени, вече ги дъвкахте тука. Не съм ги пробвал, но подозирам да са на порядък по-малко боклук.

            Коментар


            • #96
              От: Коминни тела?

              Керемидените и те са голям компромис,доколкото четох.
              Относно височината-7,5 м ми излиза над билото 30-40 см., което е нормално според инфо от нета. Сегашния ми е по-ниско и си тегли,при положение че е с по-малък диаметър. Изграждам нов заради мирищещи петна които ремонтирах,но е въпрос на време да се появят на друго място.
              По съвет на патил с коминни тела,които са заменени с тръба,мисля че ще се спра на 159 на 6 мм дебелина. Почти съм сигурен че и 4 мм. черна тръба е достатъчно но.... Около 35-36 лв. на метър е схемата.
              Току що видях ф200 на 2 мм. след 6 години как изглежда и по разчет аз може би няма да съм човека който ще я сменя тая тръба в сегашния живот.
              Sent from my Nokia s fenerche

              Коментар


              • #97
                От: Коминни тела?

                Само аз ли си мисля, че тези от рехавия бетон, са по-скоро вентилационни отколкото коминни?

                Коментар


                • #98
                  От: Коминни тела?

                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  Само аз ли си мисля, че тези от рехавия бетон, са по-скоро вентилационни отколкото коминни?
                  Вентилация се прави от PVC. Това ми го продадоха за комин. Разпада се и без да се ползва. Т.е. и вентилация да беше - все тая!

                  Коментар


                  • #99
                    От: Коминни тела?

                    Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                    Вентилация се прави от PVC. Това ми го продадоха за комин. Разпада се и без да се ползва. Т.е. и вентилация да беше - все тая!
                    Тя верно се прави от ПВЦ, ама нали не го зазиждаш в стената? Както и вертикалните щрангове за вода и парно.

                    Коментар


                    • От: Коминни тела?

                      Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                      Котел на дърва е в мазето. Коминните тела над покрива са за геометрия- не михаресва да стърчи гола тръба. Измазани и след това някаква декоративна мазилка. Малко над билото ще излиза.
                      Идеята ми е за една 6 м. тръба и заварена за нея още 1,5 м..
                      Сблъсквал съм се с избили петна от комин- това мирише адски и ремонта си беше къртене ,мазане с химии,отново мазилка,шпакловка ,боя...
                      Отиди и виж актуалните цени на тръбите от неръждавейка в онзи магазин под КАТ, срещу Мадара. Не знам как да ти го опиша за да не е реклама. Не е толкова скъпо във вариант без изолация. А дължините им ще ти позволят да реализираш варианта с преминаването през стаите. С тръбата от 6 м. ще е по-трудничко. Имаш опит с коминните тела. Надали искаш да си го причиниш отново с дървата. Влажността им е голяма /просто никой не ги чака да съхнат две години/ и често темпуратурата на димните газове е ниска и предполага конденз. Особено пък при 7-8 метра комин. Май че разликите в цените на коментираните варианти с правилна преценка на експлотационните рискове е пренебрежимо малка, и може да се окаже, че ще се компенсира дори от съпътстващите манипулации по изграждането на комина.
                      GPS системи https://www.easytracking.bg/
                      Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

                      Коментар


                      • От: Коминни тела?

                        8,5 метра комин от керамични коминни (турски) тела ф 220, изолация минерална вата. След 5 години на въглища и 7 години на пелети няма нагар от вътре, все едно не е ползван.

                        Коментар


                        • От: Коминни тела?

                          32.40 лв./ м е системата с неръждавейка на 150. Кюнците са 0,5 мм.
                          Повече имам вяра на 6 мм. черна тръба.
                          Системата с керамични тръби,изолация и коминни тела вдъхва доверие,но е около 1800 лв. за 6 метра.
                          Двойните неръждавейки с изолация150-200 бяха в порядък над 100 лв./м.
                          Sent from my Nokia s fenerche

                          Коментар


                          • От: Коминни тела?

                            Съжалявам, нищо не разбирам от комини, но се налага да се прави нов, понеже стария е за подмяна. Въпроса ми е:


                            1. Това тяло, на долната картинка, вътре е "облицовано". С две думи как, защо и т.н., моля?

                            Първоначално публикуван от Радослав Райчев Преглед на мнение
                            Да се изкажа и аз.

                            [ATTACH=CONFIG]873562[/ATTACH]













                            2. Ако се изгради комина с подобни тела и се "наниже" тръба / или се сложи първо тръба и се нанизват телата (говорим за комин 2,5- 3 метра) - добра идея ли е?
                            3. Ясно е, че с тръба в тялото е много по-добре. По принцип: може л ида "кара" без тръба, т.е. освен сажди, друго какво е в минус?
                            Публикувайте отговор

                            Коментар


                            • От: Коминни тела?

                              Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                              Съжалявам, нищо не разбирам от комини, но се налага да се прави нов, понеже стария е за подмяна. Въпроса ми е:


                              1. Това тяло, на долната картинка, вътре е "облицовано". С две думи как, защо и т.н., моля?



                              2. Ако се изгради комина с подобни тела и се "наниже" тръба / или се сложи първо тръба и се нанизват телата (говорим за комин 2,5- 3 метра) - добра идея ли е?
                              3. Ясно е, че с тръба в тялото е много по-добре. По принцип: може л ида "кара" без тръба, т.е. освен сажди, друго какво е в минус?
                              Два и половина - три метра е много кратък комин и е предпоставка за проблеми, според мен. "Облицовката" може да се замени с измазване, но е по-тегаво. Ма пък е по-евтино.
                              На първо чукване ми излезе тази нелоша статийка за комини.

                              Коментар


                              • От: Коминни тела?

                                Фи 150-160/4-5мм черна тръба с 3м дължина я обличаш както ти харесва и край. Зависи обаче за вън, вътре, има ли къде да стъпи и мн др Дебелина 0,6мм не е универсално решение, и от титан да е. Като красивите тела.
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X