Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко снимки от Беларус, близо до забранената зона около АЕЦ Чернобил

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Малко снимки от Беларус, близо до забранената зона около АЕЦ Чернобил

    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
    Що се правите на глупави не мога да ви разбера...
    Ставали били големи разни неща от радиацията??? Напротив, смаляват се, мозъци...

    Извинявайте за откровението, но мислите с телевизорите вместо с главите си.
    Прочетете нещо за въздействието на радиацията преди да говорите неща които не са верни, ама понеже се говорят от всички...

    На всичко отгоре е факт, че в Припят си живуркат дядки и бабички които не са се местили на друго място след взрива. Как ли са изкарали милите при толкова много "гадости" около тях.
    Съветската радиация - най-безвредната радиация! Полезна е даже - ето резерват са спретнали хората, опазва се природата непокътната. А нямаше да има резерват, ако не беше гръмнал реакторът. Виж, около Фукушима - майка плаче...
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #17
      От: Малко снимки от Беларус, близо до забранената зона около АЕЦ Чернобил

      Така.. сега разбирам за какво служеше вишката зад бариерата...
      Наистина е висока. Сега съжалявам, че не се пробвах да помоля да се кача, ама едвали щяха да ми разрешат. В
      Виждал съм човек горе

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160711_162820137.jpg
Прегледи:1
Размер:72.0 КБ
ID:5720485

      Ето какво се виждало от там, мисля щесе досетите:



      линк: http://caves.by/phpBB3/viewtopic.php...t=225&start=10
      Публикувайте отговор

      Коментар


      • #18
        От: Малко снимки от Беларус, близо до забранената зона около АЕЦ Чернобил

        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        Що се правите на глупави не мога да ви разбера...
        Ставали били големи разни неща от радиацията??? Напротив, смаляват се, мозъци...

        Извинявайте за откровението, но мислите с телевизорите вместо с главите си.
        Прочетете нещо за въздействието на радиацията преди да говорите неща които не са верни, ама понеже се говорят от всички...

        На всичко отгоре е факт, че в Припят си живуркат дядки и бабички които не са се местили на друго място след взрива. Как ли са изкарали милите при толкова много "гадости" около тях.
        Коле,аз за бабките,дядките и други разни знам,имам доста приятели по онези ширини! А телевизор от доста години нямам. Ама сина ми е правен на открито точно около месец след гърмежа,в североизточна България! Е аз съм 1.90 а той е 2.10.Кво ще кажеш?

        А и онова беше майтап,що разбираш всичко буквално?
        Иво (таксито) Андреев
        0988 91 80 50
        Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

        Коментар


        • #19
          От: Малко снимки от Беларус, близо до забранената зона около АЕЦ Чернобил

          Темата избяга настрани,мойте пет стотинки.Покрай мойта работа,съм се сблъсквал със различни източници като ЕЛИ (електронно лъчев излъчвател) Изотопни излъчватели(кладенци) на 40 метра под земята,както и съм работил в центъра за радиоактивни отпадъци.При все задачи не сме почуствали никакъв дискомфорт или каквото и да било.Говорим за контролирана среда със индивидуални дозиметри ,прегледи и както си му е реда.Работил съм и в депо за отровни отпадъци и химикали,пак контролирана среда.....е.....един месец след приключване на работа,гадене,главоболие,липса на апетит...а всичко започна с леко изтръпване на върха на езика.Започнахме да завалваме думите,и си изповръщахме всичко.....Основно цианид,ужас е това
          Та с радиацията когато знаеш какво и как да правиш,никакъв проблем.

          Sent from my HM NOTE 1W using Tapatalk
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #20
            От: Малко снимки от Беларус, близо до забранената зона около АЕЦ Чернобил

            Основно: като среда за живеене - едва ли са случили тамошните хора. Но другото, което пък е в техен плюс, че храните им в магазина са истински и без консерванти. Не знам колко едното компенсира другото. Като цяло обикновения човек мечтае за Европа, а ние не успявахме да ги убедим, че не им трябва.

            В реда на размисли и сравнения, кое ми бе "странно": няма решетки на прозорците на първите/приземните етажи; улиците не са буренясали и са чисти; по улиците вечер играят деца и се разхождат спокойно хора до късно; за пиене на бира на улицата - глоба; за пресичане извън пешеходна пътека - глоба и мн. др.
            Относно сериозността на административното наказание "глоба". Имахме няколко колеги, които бяха на косъм от екстрадиране (ако това е термина) заради 3 нарушения: 2 пресичания не на пешеходна пътека и едно за превишена скорост с 20 км/час. Явно са им направили досиета и се водят в графа "рецидивисти", понеже бе спрегнат целия връзкарски апарат за да им се подновят визите за престой, понеже колегите бяха с ръководни функции и всичко, което следва от това...

            Друго интересно: предупредиха ни в началото да не се притесняваме, ако имаме "опашка". Т.е. съвсем нормално било няколко деня някой от службите да се мъкне след нас. Така си и беше. Чичето, който ни "наглеждаше", не се впрягаше да се прави на агент 007 и едва ли не не се поздравявахме... След няколко дена ни остави намира, след като се увери, че "няма да се загубим"...

            Естествено тази монета има и друга страна. Всяка Събота затваряха т.нар. "дискотека" заради женски бой. Жените 99% се сбиват заради... мъж... От тук нататък всичко е розова мъгла...
            Публикувайте отговор

            Коментар


            • #21
              От: Малко снимки от Беларус, близо до забранената зона около АЕЦ Чернобил

              Отново тука.

              На снимката: единствения кон в село Собали, на 3 км от оградата на Резервата.
              По-горе бях написал, че в селото има 8 семейства, като тука живее най-красивото момиче, което видях в Беларус.

              Прикачени файлове
              Публикувайте отговор

              Коментар


              • #22
                От: Малко снимки от Беларус, близо до забранената зона около АЕЦ Чернобил

                Отново тука.

                На снимката: единствения кон в село Собали, на 3 км от оградата на Резервата.
                По-горе бях написал, че в селото има 8 семейства, като тука живее най-красивото момиче, което видях в Беларус.






                Реколтата е обилна. Буквално не смогват да я приберат. Пшеницата почва да презрява...





                Публикувайте отговор

                Коментар


                • #23
                  От: Малко снимки от Беларус, близо до забранената зона около АЕЦ Чернобил

                  Нещо не ти се е получило със снимките!
                  За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                  0878 79 20 61 Борис

                  Коментар


                  • #24
                    От: Малко снимки от Беларус, близо до забранената зона около АЕЦ Чернобил

                    Виж си телевизора.
                    Нищо не мога,и нищо не знам...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Малко снимки от Беларус, близо до забранената зона около АЕЦ Чернобил

                      Ми не е в моя телевизор! С какво ги виждаш?
                      Последно редактирано от gabocvet; 29-07-17, 13:55.
                      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                      0878 79 20 61 Борис

                      Коментар


                      • #26
                        От: Малко снимки от Беларус, близо до забранената зона около АЕЦ Чернобил


                        Публикувайте отговор

                        Коментар


                        • #27
                          От: Малко снимки от Беларус, близо до забранената зона около АЕЦ Чернобил

                          и аз не виждам снимките

                          Коментар


                          • #28
                            От: Малко снимки от Беларус, близо до забранената зона около АЕЦ Чернобил

                            Първоначално публикуван от draco Преглед на мнение
                            и аз не виждам снимките
                            Потвърждавам , няма ги
                            На нас клиренс ни трябва , не скорост

                            Коментар


                            • #29
                              От: Малко снимки от Беларус, близо до забранената зона около АЕЦ Чернобил

                              Те са в гоогле снимки качени, той си ги вижда защото са негови.Оправи си там правата на снимките да ги виждат и простосмъртните.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Малко снимки от Беларус, близо до забранената зона около АЕЦ Чернобил

                                Монумент с имената на отчуждените села в района:

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170730_131832300.jpg
Прегледи:1
Размер:133.5 КБ
ID:5777857

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170730_131944184.jpg
Прегледи:1
Размер:172.4 КБ
ID:5777858

                                По пътя има табели за населените места. До обитаемите села са обозначени километри, а до отчуждените - само посока и име.
                                Публикувайте отговор

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X