Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бензин/газ срещу дизел

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Бензин/газ срещу дизел

    Добре, де. Защо аз за 9 години със Ситроена, не съм сменявал нито турбо, нито дюзи, нито съм регулирал клапани, нито нищо. Само една умна дюза, ама не защото е пикаела или нещо, а се скапа внезапно. Само филтри, ремъци и 161 хиляди безпроблемни . По Ферозата съм дал повече пари за палци, капачки , кабели, свещи и прочее. Темата е....
    Въпрос на предпочитания е.
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #32
      От: Бензин/газ срещу дизел

      Бензинова дюза на автомобил 2004 година съм сменявал-нова 120 лв.,рейка на ГИ с общо 4 дюзи-70 лв.На дизелов 2004г цената сигурно е х5.
      И моите автомобили са всичките на ГАЗ и въобще според мен превъзхождат дизеловите по всичко,от икономия до надеждност и евтина поддръжка..
      Е изключвам ЮМЗ-то то ми е дизелово, ама там ремонта на 4 дюзи и помпа заедно с настройката и частите-150 лв всичко и караш с години без проблеми.Те тава е икономичен дизел.
      Та колега faster,абсолютно съм съгласен с твоето мнение по темата.
      " И най-тъмната нощ е обречена на изгрева...."

      Коментар


      • #33
        От: Бензин/газ срещу дизел

        Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
        ... Защо аз за 9 години със Ситроена, не съм сменявал нито турбо, нито дюзи, нито съм регулирал клапани, нито нищо....
        Защото изначално си купил читава и здрава кола, не от моргата..Това е истината, не на какво гориво, а в какво състояние..Какво те грее, че кочината харчи едиколкоси, когато се налага да ремонтираш всичко що е чарк по нея и ти се отще да я караш...Щом една кола ти харесва и е удоволствие да я караш, здрава е и те радва, то разхода не е от значение, тъй като е съвсем не най-важната компонента...А иначе спора е безпредметен, въпрос на предпочитания..
        0899 шест5313нула
        За всекиго по нещо

        Коментар


        • #34
          От: Бензин/газ срещу дизел

          Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
          Добре, де. Защо аз за 9 години със Ситроена, не съм сменявал нито турбо, нито дюзи, нито съм регулирал клапани, нито нищо. Само една умна дюза, ама не защото е пикаела или нещо, а се скапа внезапно. Само филтри, ремъци и 161 хиляди безпроблемни . По Ферозата съм дал повече пари за палци, капачки , кабели, свещи и прочее. Темата е....
          Въпрос на предпочитания е.
          То и аз на моя бензино-газов Ситроен нищо не съм му правил.Мисълта ми беше,че като дойде ред за правене,при бензина е много по-евтино.
          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

          Коментар


          • #35
            От: Бензин/газ срещу дизел

            Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
            Защото изначално си купил читава и здрава кола, не от моргата..Това е истината, не на какво гориво, а в какво състояние..Какво те грее, че кочината харчи едиколкоси, когато се налага да ремонтираш всичко що е чарк по нея и ти се отще да я караш...Щом една кола ти харесва и е удоволствие да я караш, здрава е и те радва, то разхода не е от значение, тъй като е съвсем не най-важната компонента...А иначе спора е безпредметен, въпрос на предпочитания..
            Абсолютно съгласен!
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #36
              От: Бензин/газ срещу дизел

              Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
              Добре, де. Защо аз за 9 години със Ситроена, не съм сменявал нито турбо, нито дюзи, нито съм регулирал клапани, нито нищо. Само една умна дюза, ама не защото е пикаела или нещо, а се скапа внезапно. Само филтри, ремъци и 161 хиляди безпроблемни . По Ферозата съм дал повече пари за палци, капачки , кабели, свещи и прочее. Темата е....
              Въпрос на предпочитания е.
              Не си само ти така. До миналата седмица карах тридесет годишна джета 1,6 турбодизал. Карах я десет години, като последните пет години я карах като италианец. Не съм сменял нито масло, нито никакви филтри. Купих я на 242 000 км по километраж. Минавам с нея между 30 и 40 хил. км годишно. Направете сметка на колко км. е сега. Тече масло като лейка отвсякъде( мога да ви снимам мястото пред блока, където я държах), но пали при всякакви температури и условия само с едно подгряване, през всичките тези години. По двигателя не съм правил нищо, дори и една свещ не ми е изгаряла. Само доливах масло да компенсирам теча. Гори 6 на 100 нафта и не претендира за гориво и бензиностанция. Няма такова куче. Не знам за какви тежки ремонти говорите на дизелите. Продадох я само, защото корозията си казва думата, а пред нея всички сме безсилни. Докато я имах, през ръцете ми минаха Ланчия Либра 1,9 jtd и Нисан Патрол 2,8 тд, имам Гранд Чероки 2,7 crd, а отскоро и Кия Спортидж 2,0 тди. На всички съм навъртял доволно километри. Палят без проблем при -25- 28 градуса( повече не е падало в Русе). Всички, са все с недолюбвани двигатели. В интерес на истината, на всички съм правил някакви ремонти, но нищо по нито един от двигателите, освен обслужване. Мисля, че това за ненадеждността на дизеловите двигатели е малко преувеличено и то все от хора, карали само бензинови коли.
              П.П. Колегата има бензинова кола с газов инжекцион. Ми, тя зимата газ не помирисва. Докато превключи на газ и той стигнал. Кара я на разтояния между 2 и 5 км. през няколко чАса.
              Последно редактирано от atanas_93; 23-07-16, 23:00.
              Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
              SSang Yong Kyron 2.0xdi
              Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

              Коментар


              • #37
                От: Бензин/газ срещу дизел

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение

                Нафтата движи логистиката за сега.
                Кеф ти тирове, кеф ти кораби.
                Ми....вече няколко пъти засичам чисто нови Ивеко Стралис на метан!Ама само на метан.И си карат и транспорта им се връзвал отлично.Има една Пловдивска фирма дет си праела планове да си оборудва целия парк само с таквиз вОзила.Та....логиката на логистиката с нафтата я има ама не е 100%.
                Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                0888854582
                Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                Коментар


                • #38
                  От: Бензин/газ срещу дизел

                  А може ли да се разгледа въпроса от малко по-друга хледна точка, не само ремонти и цена на придвижване, т.е. откъм мощност и преимущества при експлоатация при да кажем безпроблемно ползване? За да е по конкретен примера да кажем един модел, примерно ТЛК 4.2 дизел и 4.5 бензин/газ. Абстрахирайки се от разхода, коя концепция е по-подходяща за такъв "камион"? Мощността е сходна с лек превес за бензина, нютоните също. И все пак дизелът сякаш е по предпочитан. Какви са му преимуществата ако има при безпроблемна смесена асфалт/офроуд експлоатация? Как да прецени човек кое ще е по-добре без да има претенции дали бензин или дизел а просто да иска по+доброто и функционално? Какви са преимуществата и недостатъците на едната одругата системи при експлоатация неугледно от разходите по поддръжка иразход на гориво, да кажем при нашата географска ширина и кломат?

                  Коментар


                  • #39
                    От: Бензин/газ срещу дизел

                    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                    Дизелова кола ако не се кара по 20 000 на месец е сериозна алтернатива на газифицирана бензинова, има си разлика, но ако разхода в левове за месец е 20-30 лева не си заслужава главоболието със слагане на газова уредба.
                    ...
                    20 000 на месец?
                    SUV

                    Коментар


                    • #40
                      От: Бензин/газ срещу дизел

                      Вчера ми умря бензиновата помпа,прибрах се на газ ,като парите за репатрак щяха да са колкото нов ГИ.Ми....има много предимства Газта.
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #41
                        От: Бензин/газ срещу дизел

                        Първоначално публикуван от Dydo Преглед на мнение
                        20 000 на месец?
                        Някои служебни карат и по повече...
                        Аз навъртам средно по 800-1000, но това си е лична кола, и не пътувам много-много. Макар през последните два месеца Шумен-Плевен да съм го направил на махала...
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Бензин/газ срещу дизел

                          Предишния ми автомобил беше Японски 2.0 115кс на газ,сегашния Европейски дизел.На газ с ГИ(1300лв)минах към 130к км разход 8/100 извънградско,градско между 10 и 15/100...зависи от газаджиите какъв боклук сипят.За тия км смених един газов компютър(220 кинта) два пъти редуктор(130 кинта на брой) четири комплекта свещи(240 лв общо) два пъти високоволтови кабели с лули(едните ментаци 35,втория ОЕМ 120 кинта)Сдуха се ламбда сондата,замина дебитомера..едни ей такива.Бутилката беше малка и макс пробег 250 км...Въпреки всичко колата си вървеше доста добре,бях доволен...
                          Сегашния ми автомобил съм му навъртял 30к км. пак 115кс но турбодизел.Разход минимален който съм постигнал 4.2/100 извънградско максимален 7/100 градско(зимата)средно 5.2-5.5 смесено.Въртящ момент обаче близо 400нм,доста по-голяма автономност(1000 км извънградско) багажника ми е на разположение,имам си и резервна гума пълноразмерна...За момента не съм правил никакви ремонти консумативите са на цена по-ниска от на японския бензин(горивен,маслен,въздушен и купе са общо 50 кинта) биалетка 18 кинта,лагер главина с абс сензор 150 и тн.
                          Целия световен транспорт е на дизел,факт обаче при камионите и автобусите нещата са много ама много различни от към ресурс...На скоро мой приятел международен шофьор ми се похвали,че са му зачислили Мерцедес на едва 900к км...Лека кола на тия км в общия случай е гробница...После автономноста там е различна,товароносимоста е друга,остатъчна стойност,гориво и тн.Камоните на газ са щуротия неземна,за близки дистанции ок,я ги пратете на курс из близкия изток ;-)
                          Отплеснах се ,всичко зависи от конкретното предназначение на мпс-то,прави се разчет...Ако колата ще се купува нова бих взел почти само дизел,просто отговаря на моите нужди-карам 80 процента извънградско и на дълго...В града се придвижвам на мотор или пеша/колело.
                          Ако се кара малко бих заложил на бензин евентуално с ги-новите мотори са икономични и стига да позволяват газифициране също не е лош вариант.

                          Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

                          Коментар


                          • #43
                            От: Бензин/газ срещу дизел

                            Темата е...,кой,какво предпочита,точно!За себе си съм сигурен на 100% и залагам на бензин-газ,защото ми е евтино за подръжка и ме прави независим откъм обслужване и те така ,па и звука на бензиновия ДВГ по ме кефи !
                            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Бензин/газ срещу дизел

                              Това което пишат повечето тук,явно не са се карали такъв след 2010.С нормално каране спокойно си минаваш 900км извънградско(За коли до 2.0 и 150 к.с).
                              Скоростите ти се движат в порядъка 120-140 км/ч.По баирите не умира,трябва ти мощност,имаш в изоблилие.Още от 1800 об си на максимален въртящ момент.
                              И на мен това ми харесва.
                              Бензин 115 к.с сравнен с дизел 115 к.с на Астра,разлика от пода до тавана.Бензина умира по баирите към Солун.За да върви си иска връщане на скорости.С дизела няма никакви проблеми,левият мигач и летиш нагоре.Почнеш ли да натискаш бензина,започваш да се оглеждаш за бензиностанция.
                              София-Плевен-София с бензина 2/3 заминават от резервоара,и то без да я зориш 120 макс,и обмислени изпреварвания.С дизела 1/3 от резервоара.(на око по стрелката на горивото).
                              Та всеки с предпочитанията си.
                              Не е проблема в горивата,а в дърите и амортизирани коли които караме.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Бензин/газ срещу дизел

                                Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                                Това което пишат повечето тук,явно не са се карали такъв след 2010.С нормално каране спокойно си минаваш 900км извънградско(За коли до 2.0 и 150 к.с).
                                Скоростите ти се движат в порядъка 120-140 км/ч.По баирите не умира,трябва ти мощност,имаш в изоблилие.Още от 1800 об си на максимален въртящ момент.
                                И на мен това ми харесва.
                                Бензин 115 к.с сравнен с дизел 115 к.с на Астра,разлика от пода до тавана.Бензина умира по баирите към Солун.За да върви си иска връщане на скорости.С дизела няма никакви проблеми,левият мигач и летиш нагоре.Почнеш ли да натискаш бензина,започваш да се оглеждаш за бензиностанция.
                                София-Плевен-София с бензина 2/3 заминават от резервоара,и то без да я зориш 120 макс,и обмислени изпреварвания.С дизела 1/3 от резервоара.(на око по стрелката на горивото).
                                Та всеки с предпочитанията си.
                                Не е проблема в горивата,а в дърите и амортизирани коли които караме.
                                Че то и дъртия ми Пасат 1.6 ТД ме закарва до Истанбул и ме връща обратно до София с един резервоар. Под 5 на 100 е на дълъг път със 120км/ч.
                                1991г е роден.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X