Обява

Свий
Няма добавени обяви.

MZ Trofi 175 проблем със запалване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • MZ Trofi 175 проблем със запалване

    Здравейте, надявам се да пиша на правилното място (ако ли не моля темата да бъде преместена).Ще започна с малко предистория. След като почти съм към края на реставрацията на моя Simson S51, ми се искаше да продължа с нещо друго..... Не след дълго приятел ми спомена за човек, който има красивото (поне за мен) MZ Trofi 175, което не е карал от 7-8 години. Заинтригувах се силно от този мотор и реших да го погледна в какво състояние е. Видимо мотора е в много добро състояние, но собственикът му ми каза, че мотора има проблеми с запалването. Trofi-то не пали даже и на скорост и ми спомена, че има проблем с релето. Човека ми каза, че вече е възрастен (видимо около 60-65 годишен) и не му се занимавало с мотори и щял да ми го даде за символична цена от около 100-120лв. Прибрах се в къщи и започнах да чета и размишлявам по проблема..... ииии понеже не съм много наясно с тези мотори, се надявам някой да ме посъветва на какво да обърна внимание когато отида да го огледам отново. Някой имал ли е такова чудо сблъсквал ли се е с такъв проблем или, ако не в релето, къде може да бъде проблемът? Дали ще намеря реле и съвпада ли то друг MZ(ETZ), като цяло от друг мотор. Общо взето ще се радвам да споделите всякаква информация и съвети които ще ми бъдат от полза.
    Благодаря на хората, отделили време на тази тема.

  • #2
    От: MZ Trofi 175 проблем с запалване

    Няма нищо сложно в този мотор . За тази цена го отнасяй , а като го вземеш ще решиш проблема с паленето . Започваш със стандартните неща- дали постъпва гориво , оглед на запалването , свещта и релето . Такива съм имал 5- 6 бройки , возеха като мерцедес .

    Коментар


    • #3
      От: MZ Trofi 175 проблем с запалване

      Има ли начин да се изпробва дали е изправно?

      Коментар


      • #4
        От: MZ Trofi 175 проблем с запалване

        Изобщо не се чуди, че някой може и да те изпревари.........колкото до релето за зареждането това не трябва да те притеснява, вече има електронни релета и то на добра цена........

        Коментар


        • #5
          От: MZ Trofi 175 проблем с запалване

          Има ли как да замеря това реле? Дали ще стане реле от друг МЗ/ЕТЗ, защото имам приятел с ЕТЗ 150 и мога да заема от него?

          Коментар


          • #6
            От: MZ Trofi 175 проблем със запалване

            Друго реле ще стане, стига да е 6 V и изходите /крачетата/ да са като на оригиналното, а ако сложиш електронно реле забравяш за проблеми със зареждането, а това е хронично заболяване на старите емзети.

            Коментар


            • #7
              От: MZ Trofi 175 проблем със запалване

              Кви релета, кви 5лв. При зареден акумулатор трябва да запали. Най вероятна повреда - изсъхнали семеринги на коляновия вал. Щом не е каран - семерингите(оригиналните са с метален обков) но такива няма да намериш. Цепи се двигателя. Обикновено се сменят на 2-3год. И не се плаши. Брат ми имаше - вървеше 100-110км/ч Аз само съм участвал в ремонта. Ако няма искра пробваш с бобина от Москвич, Волга, без вариатора и никога няма да изгори. С поздрав Борето

              Коментар


              • #8
                От: MZ Trofi 175 проблем с запалване

                Първоначално публикуван от VoLMaX Преглед на мнение
                Има ли начин да се изпробва дали е изправно?
                На тази цена /за цигари давам повече на месец/ ако ще насипно в чувал да е, пак си струва.
                сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                Коментар


                • #9
                  От: MZ Trofi 175 проблем със запалване

                  Благодаря на всички за препоръките. След ден-два ще си ходя към село и ще се ходи на оглед отново и най-вероятно, ще го "задърпам" (ако някой не ме е изпреварил). Ще пиша допълнително за развитието по въпроса и ще кача снимки (за по-любопитните).
                  Поздрави Пламен

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X