Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Bmw f800st

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Bmw f800st

    Здравейте!Искам да ви се похваля с новата си придобивка изброения ''истински'' мотоциклет по горе....Казвам истински,защото за много хора дву-колесните,които съм имал и карал до сега предимно 4 броя Априлия Скарабео през /почти всичките кубатури минах/ не са истински мотоциклети....Но все пак най големия бръмбар които имах 500 кубиковия до миналия месец му скъсах гъзягата от каране...Само за миналия сезон имах 22000+ км !Каране по-цял ден и преходи по 1000 км на ден не са ми чужди със скутера!Фен съм на каране по 10+ часа на ден!Също така не мога да си представя просто двуколесното ми да няма 3 броя куфари....Продадох големия бръмбар 500 кубика и останах с малкия проблемен за всички 125 кубиков ротакс,който ползвах предимно в града само на пълна газ.Всяка вечер гледах обявите в мобиле,базар и карс в търсене на нов и по-голям от 500 кубика мотоциклет за дълги пътувания.....Липсваха ми едни 20-30 коня просто,затова го продадох.Да си призная гледах обявите сутрин обед и вечер ...Някои от вас може би знаят какво искам да кажа.Да знаеш всяка обява със затворени очи!Преди две седмици не издържах и реших да се разходя до Дупница и околията и да видя повечето големи мото-къщи на живо а не само на обяви в нета.Скочих на малкия 125 кубиков звяр Варна Дупница и обратно със заобиколките има няма 1200 км за два дни.
    Държах мотора които искам да е по-нов...
    Да е инжекцион,да е спокоен,изминатите километри на километража да са дигитални задължително със странични куфари.По възможност с АБС и крайцерска скорост от 140 км да не му е предела....предпочитах модели до болка познати на всички ни като В-стром,Варадеро,GS,RT,Капонорд,Транс Алп.ТДМ900.Мераци много изисквания също,но все пак и бюджета ми не беше особено голям.По-скоро бих казал скромен.Видях повечето ми приоритетни мотоциклети на живо седнах на повечето от тях.Повече няма да плямпам.....
    Беше адски запазен също както на някои обяви пише /като нов/ платих го и го взех!
    BMW f800ST 2008 год евро3 АБС подгрев на ръчичките и заводска алармаи разбира се с куфари.По-късно като ми дойдоха документите разбрах че и собственика в Италия е била жена 67 набор!
    87 коня налични във всеки един момент от 1000 оборота тръгва без да се замисля и не са му нужни 4000+ оборота както на 600 кубикова пистарка.
    200+ км/ч ги прави за секунди.АБСа е голяма работа!
    Прибрах се с него на ход от Дупница до Варна.Прибрах се е силна дума щото се сменяхме постоянно по пътя с един авер които караше колата ми.Пътуването беше доста уморително за мен 550 км някъде ама с много почивки...То гъз не ме заболя,то главата ми не се наду /все едно съм бил на диско цяла вечер/ то ръцете ли не ме заболяха.Колената ме заболяхаИзправената стоика която я има при скутера и повечето адвенджъри които съм изброил по горе тук липсва.Липсва и голямата слюда която да пази от вятъра!Тоз съединител си ми беше допълнително изпитание.Бе голям майтап бях.Пълен аматьор.Добре че на дисплея пише постоянно на коя предавка съм.Че такива аматьори като мен да не се шашкат допълнително и с това да броят предавките.Разхода които даде машината беше мн обещаващ 4,5-5,0 на 100 а на места вдигнах и 220.Много е увличащо и нищо общо със скутера.Спирачките му са зверски то май и на всички мотоциклети е така ,но аз нали само скутери съм карал до сега....За няма и 3 седмици успях да му навия 1200 км и то нелегално.Карах го с табелата на скутера.От днес съм регистриран и легален.Голям мерак ме гони сам си карам и си се кефя.Определено след този преход които му навъртях мога да кажа и минусите на мотоциклета ....Аз лично повече от 180 км трип не мога да направя без да спра за почивка....Гъза ме заболява.Има мн дразнещи вибрации в кормилото,които се превръщат в иглички по-ръцете като спреш за почивка..Сравнително наведената стойка мисля да я променя малко с повдигане на кормилото.Днес загледах 1000 кубиковия Фазер на един приятел и останах мн замислен за захвата на кормилото му които минава през тампони!!!Също така не ми харесва за че за всяко зануляване на компа трябва да се ходи до дилъра.Включително и като разкачиш батерията сервиза пак светва сервиза ...и работата е /Гоу,бак,то,дъ,дилър/Към колегите с БМВета има ли по-евтин вариант от GS-911?
    Определено мисля да си купя една друга седалка от ибей и мисля да си поиграя с нея.оригиналната си е направо почти пистаркаджийска.Също така и с повдигането на кормилото.Има няколко височини слюди,мисля да пробвам някоя друга по натам.
    Бих се радвал ако някои от вас би написал нещо по темата.

  • #2
    От: Bmw f800st

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2346.jpg
Прегледи:1
Размер:130.0 КБ
ID:5719929Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160718_181624.jpg
Прегледи:1
Размер:117.1 КБ
ID:5719930Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160718_182451.jpg
Прегледи:1
Размер:116.1 КБ
ID:5719932
    Прикачени файлове

    Коментар


    • #3
      От: Bmw f800st

      красавец, с тези куфари ....
      Как е с ремъка? по тих?
      още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

      Коментар


      • #4
        От: Bmw f800st

        Честита придобивка и много да те радва,според мен скутерския комфорт е недостижима цел за този мотор-просто е ориентиран по спортно,повдигни си кормилото първо и след това търси слюда и седалка,даже може да се окаже че седалката ти е вече комфортна понеже стойката ти се е променила и да не се налага да купуваш друга,а и ако все още ти е некомфортно може да пробваш с еър хоук гелова подложка,за съжаление с вибрацийте си мисля че ще трябва да свикнеш някак си,не знам какви слюди има за този мотор но си избери такава която да е извита горе за да може да изтласква по-ефективно въздуха от теб.
        Поздрави
        Kawasaki GTR 1400

        Linked brakes are designed for heating your seat,go round a corner,touch your rear brake pedal mid lean,shit yourself......heated seat---simple!!!

        Коментар


        • #5
          От: Bmw f800st

          Честито и от мен, първо да ти пожелая много да се слушате и двамата, безаварийни километри и попътен вятър. Всяка информация за моторетката ще е полезна за всички тук, така че споделяй всяко впечатление - разход, вятър, каквото се сетиш.
          За слюдата - моя съвет от опит е по-голяма по-добре, по-комфортно е, а и смъква разхода (поне при мен).
          Със седалката се свиква, вибрациите на толкова нова (спрямо моя) моторетка трябва да са ги елиминирали или поне аз така си мисля, някой по-опитен може да сподели.
          LZ1NIM/P
          B pos

          Коментар


          • #6
            От: Bmw f800st

            Много се радвам на всички ваши отговори ....Определено имаше някакви проблеми с форума....Аз верига не съм карал никога!Но отдалече ги чувам как вият.Тук не вие почти като със скутера тихичко...само има едно нервно подскачане в трансмисията като подадеш газ на 1,2 или 3-та ....уж леко развивам масура ама пак подскача....Опитвам се да свикна с това,явно е нормално....Трудно ми е да дозирам газта като карам бавно на 1-ва и 2-ра.Определено се научих много по-плавно да превключвам скоростите и ускорението да става равномерно както при автоматика.Но пак понякога се замислям с каква газ да тръгна в градски условия като се престроявам примерно.В завой раздадеш ли му цялата газ на 1-ва върти гъза за мен това е недопустимо...страскащо и опасно!Пробвах и да го изправя вдига се,ама трябва да си мн добър със съединителя.Натоварва се мн таз трансмисия..Не е подходяща смятам за тоз мотоциклет.Може да ви е смешно и това да са съвсем нормални неща за вас но аз имам опит предимно със скутери! Куфарите гледам да ги ползвам само по предзначение извън града
            ,че си блъскам краката в тях като слизам от мотора...Винаги слизам изморен и ми тежат краката едвам ги вгидам!!!Все се блъскам в куфарите!Честно!
            С високата скорост малко или мн свикнах не мога да очаквам комфорт при 160-180 км/ч и явно е нормално да ти се люлее главата Все пак не е R1200RT
            има мн. по-високи и предполагам по-комфортни слюди за модела ама ще му се наруши фацата все пак!
            Ама таз седалка......бе явно трябва да ми заеме задника нейната форма ....2 пръста е дебела ще имам проблеми с нея определено!!!Най-без болезни екстри са възглавнички разни в ибея ама само гледам .....за сега набирам инфо....
            Вчера неделя майка слънцето пече ай ще изкарвам маторя ама какво да облека.Почвам да се замислям определено си прокъсах мрежичките на летните маратонки а със скутера никога не съм имал такива проблеми И малко ме е срам да ида примерно в мола да си платя сметката за ГСМа и да съм облечен като Робокоп! С скутера съм свикнал където ми скимне да спра и да си свърша работата в града!Мотора като цяло вървеж и разход е мн добър!Ракета бих казал направо!
            Благодаря на всички ви за коментарите наистина поздрави от слънчева Варна!

            Коментар


            • #7
              От: Bmw f800st

              Определено вече се замислям за всяка негова автомивка.Табу е да го мия с врял двигател с безконтакно...зная какви са последниците.Обикалям големите хипермаркети и набирам инфо за шампоаните и ваксите.Гледам и се чудя какво да избера.Вие какво ползвате?

              Коментар


              • #8
                От: Bmw f800st

                А защо да има вибрации?

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:BMW_F800_balance_3.jpg
Прегледи:1
Размер:90.1 КБ
ID:5720588
                още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                Коментар


                • #9
                  От: Bmw f800st

                  До като имах БМВто и четях по форумите за него попадах и на теми за Ф800 в който хората се оплакваха от вибрации,казват че са от двигателя и се появявали около 4-5000 оборота,даже казват че над 5000 оборота в огледалата не може да се различи нищо заради високите вибрации,та за това казах на колегата че някак си трябва да свикне с тях!!!
                  Kawasaki GTR 1400

                  Linked brakes are designed for heating your seat,go round a corner,touch your rear brake pedal mid lean,shit yourself......heated seat---simple!!!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Bmw f800st

                    Честито, с теб имаме някои общи неща и си позволявам да ти дам някои посоки за размисъл:

                    - ергономика: ако не си свикнал със стойката на спорт-турист (и си свикнал да караш по много часове на ден) ти предлагам преди да почнеш да променяш кормила, степенки, слюди и седалки следното - сложи си една чанта на резервоара, на която да можеш да легнеш или поне да си отпуснеш тежестта на горната част на торса, така ще ти е по-леко и за ръцете и за задника. Ако тоя вариант работи за теб всичко следващо ще е по-лесно - и борбата с вятъра и изтръпналия задник и т.н.
                    - пази ремъка от пясък и кал
                    - преди да пипаш седалката трябва да си кажеш откровено какъв е проблема - ако си слаб, най-вероятно проблема в седалката е в това че прекалено мека, задника ти потъва, затварят се кръвоносно съдове и всичко изтръпва - ако това е проблема - твърда седалка ти е решението - в началото ти е твърдо, но никога на става по-зле докато караш. Меката седалка за мен поне е удобна в началото, но след няколко часа плача много.
                    - ако вятъра ти идва в повече и не искаш да разваляш визията на мотора с по-голяма слюда - дай пари за екипировка - гледам маратонците с голи мотори така правят

                    за вибрациите не мога да ти кажа нищо, другото е въпрос на време..
                    You'll never find out - I got no key hole....

                    Коментар


                    • #11
                      От: Bmw f800st

                      Честито и от мен!Много безаварийни километри и то до супер готини и интересни дестинации ти пожелавам!Ей...сподели ми на бензиностанцията на Нова Загора, че ще продадеш 500 кубиковия бърмбар и ще си вземеш истински мотоциклет и го направи.Браво!
                      По отношение на удобството при каране на мотоциклета.Много е важно да си определиш първо с каква скорост най-често се движиш.От това според мен зависи и каква стойка на мотоциклета трябва да възприемеш като най-удачна и от там пък...да търсиш най-добрия тунинг за тази стойка.Примерно ако искаш да караш изправен като на асфалтово ендуро или като на скутера ...там скорости от по 180-200 и нагоре километра не е удачна.При високата скорост имаш много голямо съпротивление на въздушната струя и ...правилната стойка за такива скорости е да си легнал на резервоара и да гледаш съвсем малко по-високо от ...ниската слюда.Така създаваш най-малко съпротивление и мотора се движи първо по-безпрепятствено и второ на тебе ти е по-комфортно.
                      Ако обаче най-често се движиш с по-ниска скорост...примерно 120-130км., тогава спокойно можеш да мислиш за тунинг свързан с изправянето на стойката/повдигане на кормилото, по-широко кормило, по-висока слюда, промяна на седалката и т.н./
                      Та така...намери своя тип на каране и тогава тунинговай мотоциклета.Пълно щастие няма и няма как да тунинговаш в една посока, а след това да търсиш добри резултати в друга посока.
                      За ремъка...колегите вече писаха.Внимавай с вода и пясък.Чак кал там едва ли може да влезе, ама...Имай предвид, че ремъка е доста скъп консуматив.По спомен някой ми беше изревал, че му искали 530лв. и май се предлагал само оригинален/дано не е така/
                      П.П.Според мен екипировката за този мотор, който може да те изкуши във всеки един момент да му усучеш масура и да летиш по пътя, трябва да е сериозна.Не прави компромиси с каране по къси гащи или по обикновени дънки, защото след това става лошо...
                      Та така...и на мен ще ми е интересно всичко относно този мотор и затова ще следя темата с интерес!

                      П.П.Сетих и още нещо...Не е необходимо да караш из града като Робокоп.Аз лично съм възприел следния начин на облекло в града, но да уточня за къси разстояния и каране съвсем бавно -30-50км./ч. Карам с кожени плитки обувки тип маратонки и по къси гащи до коленете.Разбира се...наколенки , които като стигнеш в Мола и просто сваляш за секунди и ги прибираш в куфара.Добре е да ползваш и налакътници, ако караш по къс ръкав, но...повечето колеги ги домързява чак толкова да се екипират, в това число и мене , но...не е правилно.Нагоре каската е ясна и задължителна.Това според мен е минималното при къси разстояния и бавно каране като предпазни средства в летните жеги.Другото е едни мото дънки/ама мото...не обикновени, а с кевлар/ с протектори и тъничко лятно яке също с такива...просто е въпрос на избор.Аз лично почти не карам из града и затова и си позволявам по-горе описания начин на екипировка в жегите.
                      Поздрави!
                      Последно редактирано от lubashki777; 04-08-16, 19:32.
                      NISSAN FOREVER
                      -----------------------------------------------------------------------------
                      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Bmw f800st

                        Благодаря ти Любашки за отговора.Аз си помислих че нещо си ми обиден нещо.Ремъка не го намирам за скъп изобщо.Около 450 лева е на свободна продажба континентал.Има варианти за отстъпки от интеркарс и евро07 за около 250 лева..То май и една верига толкова струва!За сега не мисля да променям нищо в мотора и ще го оставя оригинален.Другата седмица излизам в отпуска и му се точа мн ...Ще направя една екскурзийка с него и жената за няколко дена.Мисля да обиколим съседните държави.Чудя се и накъде да я хванем още.Ще се опитам да направя нещо като скромно пътеписче ама малко не ме бива мн в тези неща.Но определено заболяването на гъза ми ще е предпоставка за кратки почивки и разбира се време за правене и на снимки!.Към колегата ИЛИЧ аз малко не зная как точно ще захвана тази раница за резервоара той целия там в пласмаса и те нали уж са магнитни ?Но определно се оглеждам вече и за такива.Основния ми проблем на седалката ми е че няма ''месо'' Аз съм свикнал на дебела седалка не мога да определя дали е мека или твърда но да има дунапрен поне 3 пръстаАко се окаже че това не е моя мотор ще се напъна още малко и на пролет ще го сменя или с RT или с ГС

                        Коментар


                        • #13
                          От: Bmw f800st

                          Честито!Добър избор!Браво!
                          п.п.тук в Стара Загора "Сигмата" ползват същите!Пробвах един и ми направи впечатление, че е силен в ниските и до 150км/ч направо не се усеща как ги развива!Много еластичен двигател!
                          Честито още веднъж!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Bmw f800st

                            Така ние се завърнахме от пътешествието което направихме през отпуската с жената.За 8 дена минахме 4880 километра по километраж.Обиколихме 5 държави!Мотора се държа мн прилично.Мога смело да заявя че всички мои притеснения за умората изчезваха всяка сутрин като се наспивах.Сутринта свеж като репичка почвахме наново.Разхода беше под 5/100 натоварен с мн багаж и двама пасажери.Масло не пипна изобщо.Задната гума малко падна и стана като трапец но това мисля че е нормално.Бих се пробвал да напиша едно скромно пътеписче.Как се казва програмата на която показвате маршрута от къде точно сте минали колеги.Пробвах с гугъл мапс но там ми позволява да добавя само 9 точки.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Bmw f800st

                              Следващият път можеш да пробваш с http://myadventure.bg/ позволява повече от 9 точки
                              И честито!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X