Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на масло на автоматични скорости. Къде ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смяна на масло на автоматични скорости. Къде ?

    Здравейте,
    Автомобилът е VW Touareg на 100 500км, 2007 , 3.6 fsi мотор, а проблемът е, че ми е писнало от "майстори" и не знам къде да отида. След като изчетох всички български форуми,
    звъннах на порше, и ми казаха, че масло се сменя само ако се ремонтира кутията ... не съм се пазарил дали ще ми сменят само маслото, след като ми казаха, че било до живот
    В интернет намерих Джемини, Дунев, avtomatic.com, skorosti.net, automatickoko.com (Въпросния Коко от малинова долина) , multitronic-box.com (ако не се лъжа, това сервизът от царигратско шосе)

    По стара българска традиция, реших да им драсна по 1 емайл.
    На сутринта, от Дунев, веднага ми отговориха - "100% се източва с машина", "масло и филтър по каталог", 'ще струва около 600 лв"

    След това момчетата от avtomatic.com ми върнаха отговор с разбивка:
    "Маслото ви в пълна синтетика по 42 лв литъра
    Филтър и гарнитура са 115 лв
    труд за смяната 65 лв
    отнема между 2 и 3 часа"

    И до тук с майлите. Случайно видях едно квартално сервизче с/у Кат, сменят масло на всичко ... буквално.
    Направих запитване. Звъннаха ми на другия ден - 400 лв, с немско масло ? ... попитах .. добре .. ама какво е маслото точно ... - "амииии ... немско е , много хубаво", също ползват машина за източване.

    Продължих по ред на номерата - multitronic-box.com
    "Здравейте, да попитам за смяна на масло на скорости на Туарег"
    -" Здравейте, амиии ние се занимаваме само с мултитроници, съжалявам"
    Каквото и да значи мултитроник ... явно туарега го няма.

    Звъннах на Коко (за него намерих само положителни коментари. В целия интернет, нито 1 човек не го е нахранил ?!?)
    Момчето ми каза, че филтър не се сменя. Бил просто една стоманена мрежа, която се пере., сменя се само маслото,и той работи с полу-синтетика и аз малко с учудих.
    Каза, че маслото което било в колата е някакво си (забравих марката), а той слагал някакво, което било много по-добро.
    Попитах го, цялото ли ще смени за тази сума, и той каза, че кутията събира 11 литра, но никога не можеш да източиш турбината на 100% и оставали 1-2 литра.
    Цялото нещо ще струва 200 лв


    Остана Джемини. Звъннах им, и чух стандартното:
    Масло, филтър, машина - 600 лв,

    Вие къде сменяте маслото на автоматика ?
    И, полу синтетика или пълна синтетика ? Може ли така да се умеша това масло ?

  • #2
    От: Смяна на масло на автоматични скорости. Къде ?

    Привет колега, миналата седмица смених на джипа от подписа ми към Джемини 4, цялото масло, гарнитури и филтъра, останах много доволен от професионализма им, машината им също е супер 

    Коментар


    • #3
      От: Смяна на масло на автоматични скорости. Къде ?

      Аз точно тези бих ги пропуснал: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=207152
      А и Дунев се оказаха "професионалисти" та лошото е, че май само тея двата сервиза имат машина за пълно източване на маслото, която по принцип не е нищо особено.
      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

      Коментар


      • #4
        От: Смяна на масло на автоматични скорости. Къде ?

        Не искам да прозвучи като реклама , но допитай се и до Райно от Das Auto Service.
        Момчетата определено си знаят работата, работят само с оригинални части ( VAG ) и имат само оригинална апаратура.
        Успех!
        First Man, then Machine!
        Lada Niva
        Honda XR 400

        Коментар


        • #5
          От: Смяна на масло на автоматични скорости. Къде ?

          http://www.blauparts.com/vw/vw_fluid...on_fluid.shtml

          Намираш си stainer(филтър) и гарнитурата и масло колкото събира изцяло. Източваш, разглобяваш, сменяш, сглобяваш, наливаш и останалото през връзката за охладителя - точиш литър, спираш, наливаш литър. Претакаш, докато имаш свежо масло.

          На единия от моите автомати сложих пълна синтетика, неоригинално. По каталог е полу. Цялостна смяна - ATF flush при придворния мастор за BG на марката по описания горе метод. На другия смених 5 от 7 литра, щото в представителството тубите такива. Иначе при източване от пробка падат 3 литра, при махане на капак и стейнър - 3,5 литра. Останалите 1,5 литра - ги смених през маслопровода.

          #Бахгиумасторите.
          Последно редактирано от simeon; 23-07-16, 18:12.

          Коментар


          • #6
            От: Смяна на масло на автоматични скорости. Къде ?

            Колега, какво стана с автомата? Смени ли маслото и ако да, къде? Доволен ли си от резултата, вече доста време е минало?

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X