Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"БМВ F650GS DAKAR" НЕЩО НЕ Е НАРЕД?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "БМВ F650GS DAKAR" НЕЩО НЕ Е НАРЕД?

    Колеги, Моля за съвет и насока къде да търся проблема на въпросния мотоциклет...
    От скоро съм му собственик и от както го ползвам в ниските обороти при подаване на газ докато ускорява /мудно е ако не му падам доста повече газ/ се усеща глъхнене и чувам пляскане или хлопане от към филтърната кутия ... все едно не му стига въздух или гориво или филтъра пляска в кутията при опит да го засмуче ... не знам как да го опиша?!Когато мине 4000 оборота се "изчиства" и въпросното глъхнене, хлопане и пляскане изведнъж спира и мотоциклета буквално променя поведението си изразяващо се в еластичен двигател и чувствителност при подаване на газ.При скорост примерно около 100-120 на пета предавка над 4000 оборота и задържане на газта без да подавам или отнемам се усеща придърпване?Разхода му с двама е близо 5/100км.Филтъра е нов, свеща също?Нещо по компа ще да е или сондата на колектора или датчици ... не знам!Покарах друг за проба ... няма проблем от ниски до високи обороти във всеки диапазон на работа на двигателя реагира с лекота, а в моя случай се "боря" с ръчката докато намеря подходящи обороти и достатъчно усукване?
    Пали от четвърт, Но понякога както стои на ниски обороти или се опита да изгасне и изведнъж се форсира над 1800 оборота и пак влиза в тих режим на 1500 ... или направо изгасва изведнъж, после само на четвърт стартер и пак пали без проблем?
    Все едно нещо в горивната камера не му стига или влиза в повече ... поне аз така го усещам?
    Моля за насоки и откриване на проблема.
    Поздрави.

  • #2
    какво му беше имам
    същият проблем

    Коментар


    • #3
      4-5 години тема е,успех ти желая

      Да хвърля един боб преди да се намеси автора на темата - мръсна пеперудка или нагар по клапата на газта.Отваряш,почистваш с бензин ако нямаш флакон за почистване,забърсваш всичко чисто,проверяваш кабели и връзки към клапата,сменяш вьздушния филтър и свеща с иридиева на НГК / номер трябва ли ти?/.

      https://advrider.com/f/threads/bmw-6...y-step.870174/

      третата снимка

      А да видим дали съм познал
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X