Обява

Свий
Няма добавени обяви.

х."Тъжа"-гр".Априлци"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: х."Тъжа"-гр".Априлци"

    Ами тръгването ми ще е от Трявна. Единият вариант е връщане през Априлци, другият вариант е с.Тъжа и след това Шипченският проход. Това ми е и дилемата - как да го направя. В гоогле карти ми излиза 41.2км. Струва ми се, че по-готиният вариант е да се мотаме повече там и да се върнем през априлци, за да не се губи време в асфалтово обикаляне.

    Коментар


    • #32
      От: х."Тъжа"-гр".Априлци"

      Първоначално публикуван от Spouk Преглед на мнение
      Ами тръгването ми ще е от Трявна. Единият вариант е връщане през Априлци, другият вариант е с.Тъжа и след това Шипченският проход. Това ми е и дилемата - как да го направя. В гоогле карти ми излиза 41.2км. Струва ми се, че по-готиният вариант е да се мотаме повече там и да се върнем през априлци, за да не се губи време в асфалтово обикаляне.
      Прав си - до с. Тъжа е 41, аз писах до х.Тъжа. Ако ще си ходиш до Варна - отиваш до Кадемлийското Пръскало, което е близо и е до пътя,снимки, това онова и се връщаш обратно до Априлци
      Последно редактирано от Tedo56; 05-10-16, 10:19.

      Коментар


      • #33
        От: х."Тъжа"-гр".Априлци"

        След Кадемлийското пръскало в посока с. Тъжа има и хубаво място за пикник.

        Коментар


        • #34
          От: х."Тъжа"-гр".Априлци"

          Пътят от Априлци - Острец до х. Тъжа е доста лош и моето мнение е че съм на ръба дали може да се мине с нетунингована Витара, по - скоро НЕ. Фактически има 2 пътя и се сливат горе - единият е стар римски път - много каменист и ако не се лъжа горските и хижарите го предпочитат него, а другият е много каменист и на 1 място има много дълбок коловоз. Бях посъветван от човек с Уазка да се откажа и може би беше прав.

          Коментар


          • #35
            От: х."Тъжа"-гр".Априлци"

            Когато се качих на х.Тъжа, горе се появиха от Априлци една нетунигована Витара, едно нетунинговано L200 (пълно с тунинговани мацки), едно нетунинговано П2, и една Нива - нетунингована тоже.

            Понеже имах някакъв мерак да сляза от горе в посока Априлци, ми обясниха, че пътя надолу е от три часа и повече.

            Отказах се.

            Коментар


            • #36
              От: х."Тъжа"-гр".Априлци"

              Има големи коловози само в началото но е широко и се заобикалят. Говоря за Август месец но сега може да е различно.
              Лятото не е проблем с нетунингована Витара.
              Пътя от Острец е 20 км но средна скорост 7-8 км/ч
              Предпочитам да се кача и сляза от север пред юг - там е 40 км и става за същото време.
              Land Rover Discovery II, V8 4.0
              VW Golf VI variant
              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

              Коментар


              • #37
                От: х."Тъжа"-гр".Априлци"

                Начертах маршрута на картата аз, но имам питане. След Кадемлийското пръскало по пътя има отбелязана точка "Пейки". Предполагам това е мястото, за което спомена колегата kartechar. А Бабското пръскало вижда ли се от там ? Виждам има някаква еко пътека, която го заобикаля, но е около 5км и няма да имаме такова време за обикаляне пеша.

                Коментар


                • #38
                  От: х."Тъжа"-гр".Априлци"

                  Повдигам темата с въпроса: някой знае ли състоянието на пътя, самоче от село Тъжа в посока хижа Тъжа. Дали е проходим ? На пропускателният пункт ще има ли човек ?

                  Коментар


                  • #39
                    От: х."Тъжа"-гр".Априлци"

                    Първоначално публикуван от Spouk Преглед на мнение
                    Повдигам темата с въпроса: някой знае ли състоянието на пътя, самоче от село Тъжа в посока хижа Тъжа. Дали е проходим ? На пропускателният пункт ще има ли човек ?
                    Да. Питай още.

                    Коментар


                    • #40
                      От: х."Тъжа"-гр".Априлци"

                      Ами това ме интересуваше като цяло - защото мисля 31-01 да си направя разходка там. В синоптика го дават Сряда и Четвъртък да вали сняг, та най-вероятно сегашната информация няма да е актуална. Щом е проходим и няма проблеми на пропускателният пункт, значи ще се осъществи.

                      Коментар


                      • #41
                        От: х."Тъжа"-гр".Априлци"

                        Мисля, че ,,ДА" беше за човек на бариерата. За проходимост по скоро е ,,НЕ", но не пречи да опиташ.
                        Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
                        Стефан Арзатов

                        Коментар


                        • #42
                          От: х."Тъжа"-гр".Априлци"

                          Това означава, че ще е интересно поне, ако Витарата успее да го преодолее . Ако се осъществи, ще разказвам после.

                          Коментар


                          • #43
                            От: х."Тъжа"-гр".Априлци"

                            Преди година си беше трудно на спускане.Поне ще се нагледаш на лунни пейзажи.

                            Коментар


                            • #44
                              От: х."Тъжа"-гр".Априлци"

                              Първоначално публикуван от Spouk Преглед на мнение
                              Ами това ме интересуваше като цяло - защото мисля 31-01 да си направя разходка там. В синоптика го дават Сряда и Четвъртък да вали сняг, та най-вероятно сегашната информация няма да е актуална. Щом е проходим и няма проблеми на пропускателният пункт, значи ще се осъществи.
                              Извинявай, но мисля, че изобщо нямаш представа какво представлява балканът през зимата.
                              Наистина ли мислиш, че с 4-колесен ламаринозавър ще минаш през билото на Стара Планина посред зима?
                              Това там не е път. Няма мантинели, няма какъвто и да било помен от път по това време на годината.
                              Има само белота и преспи.
                              Трябва ти не жип а верижна машина за да минеш от там по това време на годината!
                              И пропускателният пункт е най-малкиат ти проблем. Нито пък моментното състояние.
                              Смешно е дори да опитваш да правиш това сега.
                              Запасете се поне с ЗИМНИ дрехи за оцеляване докато ви вадят от преспите!

                              Зарежи тая идея. Качете се до някъде за идеята и обърнете овреме.
                              Ако не ми вярваш и мислиш, че имаш не жипка а телепорт, тествай с нещо далеч по-травиално.
                              Примерно с.Чуйпетльово - с.Ярлово ако си в софийска околия.
                              Особено след днес.


                              Sent from my SGP511 using Tapatalk
                              Враг усраине

                              Коментар


                              • #45
                                От: х."Тъжа"-гр".Априлци"

                                Е, Миро, човека няма да минава билото, само от селото до хижата

                                И според мен е неразумен риск, дори само по тоя маршрут.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X